Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
Mechatronic
STRANA 1 OD 1
MACHINE Mechatronic 18.07.2023. 15:47 T69041

status: user
broj poruka: 5696
Cao narode!

Zanima me ko od vas ima, sta tacno i kakva su vam iskustva sa mehanickim `klavijaturama`, posebno me zanima ako neko ima wireless (BT) model i stare brendove. Vidima ima mnogo novajlija u svakoj sveri (ploca i tasteri) tipa Keychron, epomaker i sl. ali ne znam koliko to zaista radi dobro i koliko dugo

Takodje, da li jos neko osim Logitecha pravi magnetni scroll?


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Mechatronic 19.07.2023. 22:34 #679734

status: user
broj poruka: 1620
Kad sam video naslov, prvo sam pomislio sam da je neka bolna priča u vezi DSG menjača.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Mechatronic 20.07.2023. 10:10 #679739

status: user
broj poruka: 18940
Ја имам старе механичке, искључиво Cherry. Немам блутут, не препоручујем, јер такве нису оне најбоље, а и знатно су скупље.

Од мојих Cherry koje имам, једна је малецка слим варијанта, али PS/2, набавио сам квалитетан адаптер за USB. Невероватно су је направили.

Остале су ми са МХ-black и MX-red свичевима.

Е сад, зашто баш Cherry, из разлога што није популарна, није гејмерска и није светлећа, па је зато јефтина, а мени је битно што има најбоље свичеве који постоје. Препорука од мене је за МХ-red, не мора да буде Cherry, може било која.

Што се тиче осталих свичева, ја само имам искуства са Outemu и то плавим, бучнији су од MX-blue. Такође са Razer orange, green, то су њихови и добри су.

За Keychon сам чуо све најбоље, што да не.

Имао сам и америчку Unicomp, из садашње фабрике у којој су производили IBM buckling-spring оне огромне тастатуре као пола стола.
Веома сам био разочаран у завршну обраду те тастатуре, као и осећају тих свичева, капице су биле лоше, штампа лоша и на крају крајева добио сам фаличну тастатуру, срећом сам добио новац назад. Овако на слици изгледа брука, али уживо је тотално друга прича. Изгледа да се доста штеди на материјалима, капице су танке, као и кућиште и то се осећа. Чак се нису ни потрудили за дизајн лед диода најобичнијих индикатора за 3 тастера, него су ставили оне правоугаоне испод пластике, ружно изгледа.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Cao narode
::
:: Zanima me ko od vas ima, sta tacno i kakva su vam iskustva sa mehanickim `klavijaturama`, posebno me zanima ako neko ima wireless (BT) model i stare brendove. Vidima ima mnogo novajlija u svakoj sveri (ploca i tasteri) tipa Keychron, epomaker i sl. ali ne znam koliko to zaista radi dobro i koliko dug
::
:: Takodje, da li jos neko osim Logitecha pravi magnetni scroll?
::
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Prave još neki sa magnetic scroll 20.07.2023. 14:51 #679741

status: user
broj poruka: 1043
Adesso imouse w3 30ak eur kosta na kabl je jbg

Od mehanike na g915 mi stoje Red tasteri i tražio bih slične u budućnosti, na razer optički sa par nivoa actuation point i to mi se dopada i po tome jurim wooting 60he da uzmem.

Npr normalno kucanje budu mala slova do neke polovine a pun pritisak prebacuje na uppercase


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Re: Mechatronic 20.07.2023. 20:46 #679743

status: user
broj poruka: 914


Mene na Mehatron nesto pravim...

:: Kad sam video naslov, prvo sam pomislio sam da je neka bolna priča u vezi DSG menjača.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Ja mislim da industrija namerno ne pravi idealne uredjaje 24.07.2023. 20:56 #679775

status: user
broj poruka: 5696
Stigla mi Keychron K5 Pro sa opensource dizajnom. Predivni Gateron G Pro low-profile 2.0 MX brown switchevi, double-shot PBT tasteri (mnogo lepi na dodir) ali nisu translucent (shine-trhrough), DCS oblik. Odlicno je sto ima mogucnost da se poveze direktno kablom jer nema 2.4G inace ako su samo sa BT nema nista od koriscenja u BIOSu/UEFI...

Ima bespotrebno RGB osveteljnje za productivty keybord klasu. Bolje da je imala providne tastere kao default i 2.G wireless konekciju. Raspored tastera je gotovo savrsren. I naravno, firma nema istoriju tj. nije Chicony, Logitech, Cherry, Diatec ili DAS. Mada je u pitanju premium izrada: Alu + ABS + PBT.

Nosim se mislju da porucim Logitech MX Mechanical koja isto nije idealna cisto da uporedim kvalitet i ako ona stoji 1-1 posto sam upravo uzeo na nekom popustu Logi MX Anywhere 3 sa mag-speed scrollom, stvarno korisna stvar i daleko bolja od starijih logi ili Razer modela sa mehanickim scrollom i kvacilom.


Sto mi rekao Marques Brownlee, kada bi uzeo ekran sa Samsung S23, A16 Bionic sa iPhone Pro, bateriju sa Xiaomi, kameru i Android 13 sa Pixel 7 Pro imao bi idealan telefon...

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Re: Mechatronic 25.07.2023. 09:27 #679778

status: user
broj poruka: 6088
Ja sam pre nedelju dana kupio Royal Kludge RK-H81. 75% tastatura sa linearnim Sky Cyan prekidačima. Može da se poveže preko žicu, bez žice i preko plavog zuba na tri uređaja. Razmišljao sam da kupim Kikron V1, ali sam se ipak odučio za ovu, jer nudi i dve vrste bežičnog povezivanja. A i jeftinija ja.
Jedina mana joj je što nema PBT kapice, ali i to se da lako zameniti. Mada ni ove dabl-šot ABS nisu uopšte loše.
Što se tiče Logi vs Kikron, ja ne bih ni kupovao Logija. Verovatno ćeš da se razočaraš.
Gledao bih šta nude manji igrači koji se trude da ponude dobru kastom (DIY) tastaturu. Tek tu možeš da očekuješ kvalitet iznad Kikronovog.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646113.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs