Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
jal je grafika jal je nesto drugo
STRANA 1 OD 1
shortee jal je grafika jal je nesto drugo 06.08.2023. 16:36 T69061

status: user
broj poruka: 570
Momci, ako moze mala pomoc.
naime imam neki desktop od komsijinog klinca sa cudnim problemom.
RX 580 8gb je u pitanju, 16gb ddr4, ssd 500gb +1tb hdd, ryzen 3 3600x, dakle neka prosek masina i mali se naravno samo igra.. ima steam, i sta vec sve ne od online repository i kad igra recimo dotu, minecraft, CS nema nikakvih problema, medjutim kad krene da pegla fifu 2021 ili GTA ili neki FPS , komp posle par minuta izbacije na desk, dakle nema plavih ekrana, nema reseta samo izbaci na desktop . U event viewer ima nekih slinih gresaka . oprao sam ceo komp, sve izvadio ocistio, stavio svez sistem. stavio drajvere sa pa onda bez catalyst, medjutim opet isto.
probao sam i sintetiku dakle neke silne markove, kao i mem testove, hdd i ssd prolaze, dok sintetika stalno nesto baca za grafiku neke greske, medjutim mene zbunjuje sto bre nema plavih ekrana uopste i sto radi grafika u svemu sem kad dodje u 3d neki zahtevniji.
imali leka, dal je grafika i sta mislite da radim
pozdrav,
CPU : Ryzen 5 5600x
MB: MSI x570 A PRO
RAM: 2 x 16gb @3600 Kingston Furry RGB
DISK : 1x 500gb m.2 NVME + 1tb m.2 SSD + 500gb SSD kingston
VGA: XFX RX580 8gb
CASE: MS black widow
POWER: 750 CORSAIR TRUE POWER
Monitor : 22 incha jos to
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ja mislim da je graficka 06.08.2023. 19:52 #679865

status: user
broj poruka: 9385
Imam gomilu crknutih, tj. da kazem problematicnih RX580 koje prave tako neka sitna sr@nja. Izbacuje na desktop, usporava rad kompa, gasi monitor, zabada komp i to samo ponekad u 3D. Kod jednog klijenta ponekad zabada u doti i nekom snowbordu a sve ostalo radi normalno. Inace njemu je sluzila za 3D animaciju i nije pucala… Sve simptome je pokazala i na mojoj test masini u servisu. Lik zamenio za RTX3080 i sve sljaka.
Sve u svemu, jedan od gorih AMD/ATI proizvoda.

MBP Retina 13` Late 2012
I9-10900K/NZXT Kraken X63/64GB/ROG STRIX Z490/MSI RTX3090/2x512GB 970Pro RAID0/ROG Thor 850W/CM H500/Dell S2721DGFA/Logitech K280e/Deathadder v.2/Sony DualSense/AKG K72
PS4 Slim/Logitech G923/Wheel Stand Pro DeLuxe V2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Grafička 07.08.2023. 06:21 #679870

status: user
broj poruka: 6643
Apsolutno, grafička.
Ja je ne bi kudio, iznenađujuće su potrajale s obzirom na visoku potrošnju (narodski: koliko su u stvari nategnute do krajnjih granica). Godinama i godinama se proizvode u ogromnim količinama, bile su zlato kriptorudarenja...tako da su se akumulirale i mnogobrojne poluispravne koje odbijaju da potpuno crknu. Ponašaju se mušičavo jer je samo neki deo čipa otkazao pa tako manifestacija problema nastaje samo u određenim okolnostima. BSOD koji očekuješ, stvar je kako je programiran i podešen Windows. Pošto komp ne zabada već samo 3d aplikacija i hardver, ne lipši magarče do plavoga ekrana...ko zna da li će ga ikad biti.
Savet: obori frekvenciju grafičke, blago se poigraj sa naponima grafičke....pa ako radi, radi i dok radi. Paralelno, potraga za novom grafičkom koja nije overkil za konfu.
Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shortee ok hvala 18.08.2023. 12:17 #679990

status: user
broj poruka: 570
dakle graficka

zanimljivo kod mene radi tj moja grafika koja je isti model radi bez problema sve nove igre cepaju,,.sad ja to slabo igram jel ne stizem al svakako radi..
nista menjam grafiku
pozdrav,
CPU : Ryzen 5 5600x
MB: MSI x570 A PRO
RAM: 2 x 16gb @3600 Kingston Furry RGB
DISK : 1x 500gb m.2 NVME + 1tb m.2 SSD + 500gb SSD kingston
VGA: XFX RX580 8gb
CASE: MS black widow
POWER: 750 CORSAIR TRUE POWER
Monitor : 22 incha jos to

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646109.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs