Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
Nova tastatura, saveti sugestije predlozi.
STRANA 1 OD 1
Dexter013 Nova tastatura, saveti sugestije predlozi. 11.08.2023. 14:54 T69064

status: user
broj poruka: 17084
Poz ljudi treba mi nova tastatura,
namena je gaming i programiranje.

Budzet je sasvim solidan, od recimo 5 do 20k dinara +-
u zavisnosti od toga koliko potreba ispunjava, sto vise ispunjava, nek raste i cena, fer.

Potrebe:

1 US font (bez srpske latinice)

2 Veliki Enter + Veliki backspace + Veliki levi shift
(smeta mi kad moram precizno jer su mali dugmici, umesto da samo bocnem odokativno i ubodem)

3 Plitak hod dugmica, sto manji to bolji (kao na lap topovima recimo)

4 Pozadinsko osvetljenje ( bilo koje boje, skroz svejedno, nista specificno)

5 Tihi dugmici (ne odgovara mi mehanicka tastatura, bebac mi spava kad nekada radim u istoj sobi, budio bih je)

6 Kabal/usb ( ne preferiram baterije/punjace iitd. ali ako je sve iznad cekirano presao bih preko ovoga)

Bacajte savete sugestije sta god imate.
Hvala!

Cpu:Ryzen3600 4ghz+CM v8GTS
GPU:RTX 4070ti Gianward
Ram:32 Gb
SSD:Crucial 500gb+HDD500gb
MBO:Asus b350F
Case:MASTERCASE H500
PSU:Corsair 850w
Keyboard: NatecRX22
Mouse:Logitech Hyperion
Screen:ViewSonic 32
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Au Betmene, jesi zahtevan 11.08.2023. 15:35 #679930

status: user
broj poruka: 6088
ki da si Burus Vejn.
Eve ti Postanje, koje bi trebalo da ispunjava sve kriterijume:
https://www.nova.co.rs/komponente-za-pc/tastature/Lith-400-RGB-Silent-Keyboard-tastatura-sa-RGB-osvetljenjem-Genesis-NKG-1419
Pošto znam da si ranije furao Nateka, onda nećeš imati problema sa brendom.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @DmasteRNo1 HVALA! 11.08.2023. 15:55 #679931

status: user
broj poruka: 17084
I tamo pomazes :)

Definitivno ulazi u uzi izbor, sobzirom da je logi MX skoro 3x skuplji...

Cpu:Ryzen3600 4ghz+CM v8GTS
GPU:RTX 4070ti Gianward
Ram:32 Gb
SSD:Crucial 500gb+HDD500gb
MBO:Asus b350F
Case:MASTERCASE H500
PSU:Corsair 850w
Keyboard: NatecRX22
Mouse:Logitech Hyperion
Screen:ViewSonic 32


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Baci pogled na niskoprofilne mehaničke tastature 11.08.2023. 16:06 #679932

status: user
broj poruka: 6088
tj. na tastature sa niskoprofilnim prekidačima. Kod njih je hod prilično kratak, a ne bi trebalo da su glasne, ako se odlučiš za linearne ili taktilne prekidače. Ne verujem ni da će udarac kapice biti glasan kao na klasičnoj tastaturi, a sigurno će biti dugotrajnije od drugih vrsta tastatura.
Još ako je tastatura hot swappable, onda možeš da menjaš prekidače (a i kapice) i da nađeš one koji će ti najviše odgovarati. To jeste malo skup sport, ali možeš da sklopiš tastaturu po ličnom ukusu i preferencijama.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE ~.... 11.08.2023. 17:37 #679934

status: user
broj poruka: 5696
Ti trazis onda ISO a ne ANSI standard (ta kombinacija sa US International layoutom se teze nalazi)

Kad se daju vece pare samo: Das keyboard i Cherry (recimo MX 3.0s) ali su nahvalili i Razer Type Pro Ultra.

Sto se mene tice obavezno ici na PBT ili neki skuplji ABS a od switcheva samo Cherry ili Gateron. Kailh na logi MX Mech su losiji a kao Razer koristi slicne Kailh samo su podmazani, sto opet znaci

Probao sam Logitech MX Mechanical i neke stvari su OK neke ne valjaju pa sam zadrzao Keychron K5 Pro ali i on ima poneki bug. Baterija traje mozda 10 dana verovatno jer ima mini kompjuter u sebi

U tvom slucaju najbolje SX ali neki mehanicki (Red ili bolje Brown) koji nisu bucni. Sama guma bez SX ne valja nista, nakon Cherry 9100 i MX brown switcheva na poslu ne mogu da se naviknem na gumene pa vucem Keycrhon sa sobom


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @MACHINE 11.08.2023. 21:20 #679937

status: user
broj poruka: 17084
Fala za detaljan opis i sugestije.

Cpu:Ryzen3600 4ghz+CM v8GTS
GPU:RTX 4070ti Gianward
Ram:32 Gb
SSD:Crucial 500gb+HDD500gb
MBO:Asus b350F
Case:MASTERCASE H500
PSU:Corsair 850w
Keyboard: NatecRX22
Mouse:Logitech Hyperion
Screen:ViewSonic 32


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Bile su neke akcije 11.08.2023. 22:12 #679938

status: user
broj poruka: 1043

Za g915 sve dimenzije od male do velike 120-150eur

Meni stoji na gaming/coding mašini I bez rgb baterija po 2 meseca izdrži. Rgb je osakati pošteno


Ako ces pravu stvar i možeš da se dokopas, wooting 60he

Ne postoji bolja tastatura do sad napravljena

https://wooting.io/wooting-60he

Strafing u igrama ludilo. Nisam siguran jel ima full size Ali Sa ovim funkcijama



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1AGRESSOR ... 11.08.2023. 22:14 #679939

status: user
broj poruka: 819
sa layout koji si naveo > 920-008018


KONTAKT NA https://twitter.com/1agressor
NISTA BEZ KABLA
https://pastebin.com/SpqMpJkY
^ MY PC - SW/HW - SPECIFICATION ^


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Dex 12.08.2023. 01:51 #679943

status: user
broj poruka: 1043
Jel bi tkl ili non?
Kad smo jurili veliki enter i naletelo par ovih, ja sam se prijatno iznenadio a xtrfy je ozbiljan švedski brend

Evo ti na yt bacı oko


https://youtu.be/HQ2XGg10fJk

Pogledaj druge modele, imaš bez retro boje, možeš keycaps da promeniš, i svašta nešto da preuredis

Eh beba i mehanika, moj sin najbolje zaspi ako mu u daljini zvecka g915 red

I obožava da dodje da lupka po njoj i blene u ripple rgb efekat hahah

Ja sam svoju modovao sa pudding keycaps jer mi je izlomio pola originalnih jbg

Nadji na yt poređenje prekidača pa odaberi neke silent pa čak low profile keycaps I uživaj

Možeš ti brdo modova da uradiš i sa sound dampening I da ubaciš razne neke stvari da napraviš jednu vrhunsku pisaću mašinu


https://www.kitguru.net/peripherals/dominic-moass/cooler-master-ck352-keyboard-review/
Cm pravi isto dobre miševe i tastature a evo ti veliki enter

Gledam sad po grupi keyboard manijaka šta ima po tvom ukusu pa javljam još
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 12.08.2023. 04:46 #679944

status: user
broj poruka: 2998
Ako mozes da predjes preko manjeg levog shift-a (i nesto vece cene) Mx Keys je odlican izbor. Plus baterija koja traje i traje.

Koristim je na tri uredjaja vec nekih godinu+ dana i stvrano nemam zamerki.

Informaciona pismenost

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Keys je remek delo 12.08.2023. 07:31 #679945

status: user
broj poruka: 1043
Ali mi nekako ne ide za igranje uopšte
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE MX keys 12.08.2023. 08:11 #679946

status: user
broj poruka: 5696
Narode, ja sam probao MX keys i Mechanical i razaocaravajuci su za taj novac. Vratio sam MX Keys nazad jer je Cherry 9100 imao neuporedivo bolji osecaj pri kucanju. Ista situacija je bila kad sam upredio Low-Profile Keychron K5 Pro sa MX Mechanical.

Ako imas pare za ovo dole, nema konkurenciju ni blizu, a pokriva veliku vecinu zahteva. Na kraju krajeva oni su i izmislisli tastaturu :) Ova dole je mechanical ali low profile/slim, besprekorna izrada i kvalitet. Najbolja tastatura koja postiji u ovoj klasi, pravo remek delo

https://www.cherry.de/kw-x-ulp

Ja krecem za BG u petak, ako se odlucis mogu da pokusam da je narucim, sa Prime Amazon bi trebalo da stigne u toku nedelje

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever ... 13.08.2023. 01:12 #679951

status: user
broj poruka: 4866

Obzirom da ne zelis mehanicku tastaturu, gledaj da ne trosis previse na `gumenjake`.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 14.08.2023. 13:52 #679965

status: user
broj poruka: 4227
Za programiranje samo dell najobičnije kancelarijske, a za gaming stare Logitech tastature,a može da prođe i g910 doduše mehanička. Ovo novo kao da nogama prave.
Ako nađeš šta ti treba, onda pogledaj na 1688. Skoro 3 puta jeftinije nego na Amazonu bilo šta on novih điđabidža.

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 16.08.2023. 08:43 #679975

status: user
broj poruka: 18940
Моја препорука је за Logitech Illuminated K740. За твоје потребе идеална.

За мене не постоји издржљивија и тиша тастатура. Имам стари модел, али нови изгледа потпуно исто.

Што се тиче великог ентера, тражиш стандард ISO/JIS (не ANSI). Моја има немачки layout, мислим да ми је велики ентер.

Иначе, механичка линеарна са Cherry MX Red + орингови, ту нема шта да се чује и лупа.

@опи, те дел-ове тастатуре су издржљиве и робусне, али мало су грубе за програмирање, више су погодније за шалтеруше у пошти итд. које лупају по тастатури (буквално).

За много куцања у коју год сврху, мени се најбоље показала ова Logi Iluminated, буквално подсећа на оне ултра квалитетне тастатуре у старим лаптоповима IBM/DELL/Compaq. Неуништиво и увек прецизно и са малим ходом.

Али, ова коју сам препоручио са MX Red има линеарне јаааако прецизне свичеве који одреагују на притисак од пар милиметара, не мора до краја да се притиска. Зато ми је мртва трка, не бих могао да се одлучим, мало бих овако, мало онако.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 16.08.2023. 11:22 #679978

status: user
broj poruka: 4745

Ovo je bre prava kombinacija za igranje i programiranje (ne znam čega). Vidi kakav Space ima, kao letva, pa dupli Escape, pa dijagonalni tasteri, interaktivna vizuelna podrška... Robustna, izdržljiva... Lepa... Za programiranje (ne znam kakvo) milion funkcijskih tastera za milion makro funkcija slojevitog karaktera. Plus seksi multimedijalni dodaci i strukturalni optički parametri sa USB centralnim linijama. Sve to sa udobnim hodom vrhunskog kucketanja i milion svetlećih multizonskih kombinacija, elegantnog dizajna i adekvatnom softverom za apsolutni feedback korisničkog iskustva.

https://www.evetech.co.za/PC-Hardware/steelseries-apex-gaming-keyboard-551.aspx
https://techgage.com/article/steelseries-apex-illuminated-gaming-keyboard-review/

Imam jedno takvo mače i što je najbolje prodajem ga i to vrlo skupo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 17.08.2023. 00:20 #679986

status: user
broj poruka: 2998
-steelseries
-napravljena od plastike
-nema epizode
-day ruined

Informaciona pismenost

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 E jbg... 21.08.2023. 13:17 #680012

status: user
broj poruka: 17084
Hvala svima koji su ucestvovali, gledam i citam rivjuvove sad, pa ce da padne odluka.

Cpu:Ryzen3600 4ghz+CM v8GTS
GPU:RTX 4070ti Gianward
Ram:32 Gb
SSD:Crucial 500gb+HDD500gb
MBO:Asus b350F
Case:MASTERCASE H500
PSU:Corsair 850w
Keyboard: NatecRX22
Mouse:Logitech Hyperion
Screen:ViewSonic 32


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs