Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
50 GB cloud diska bez ograničenja FREE
STRANA 1 OD 1
gustav 50 GB cloud diska bez ograničenja FREE 12.10.2023. 01:15 T69104

status: user
broj poruka: 88


https://en.ulozto.sk/koupit-disk

Ovo je nekad nudila MEGA (sada nudi 20 GB) ali zato su tu Česi/Slovaci da poprave stvar...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ducza 123 14.10.2023. 09:59 #680285

status: user
broj poruka: 62
Nazalost, nije bez ogranicenja. Ne mogu neki .exe fajlovi da se postave (khm, khm, krekovi).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 14.10.2023. 11:48 #680287

status: user
broj poruka: 1992
kako tacno detektuje `krekove` ako su rar-kriptovani sa pass-om

npr. naziv foldera-a - `config.sys.rar`

moguci default profil:
Add to archive... / Archive format - RAR, Compression method - Best, Create solid archive, Add reovery record, Test archived files, Lock archive - Set password... - Encrypt file names

+-

https://www.winarchiver.com/virtual-drive.htm
`WinArchiver Virtual Drive can mount ZIP, RAR, 7Z, and other archives as virtual drive instantly.`

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gustav Meni je bitno da nema automatskog brisanja fajlova posle nekog vremena... 14.10.2023. 16:38 #680289

status: user
broj poruka: 88

Ovo `bez ograničenja` sam njih citirao. Imam nalog tek 3 dana. Bitno je da bi fajlovi trebalo da ostaju `večno` i da je kapacitet stvarno veliki za tu `cenu`. Moji fajlovi su svi privatni i ne savetujem da se šeruju jer može gazda da ih nanjuši i onda ukine nalog. A ako neki exe ne prolazi, što reče kolega, onda u zip/rar, ili ručno promeniš ekstenziju u šta hoćeš. Meni služi za video fajlove i sve fercera za sada.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 14.10.2023. 21:23 #680290

status: user
broj poruka: 18940
па лепо, сајт има анти-вирус енџин, детектује.. Сваки новији анти-вирус детектује, можеш да му промениш екстензију, да га запакујеш под енкрипцијом и опет га детектује, нису више мутави као некад... Можеш да пробаш да убациш у Гуглов мејл као поруку, детектоваће га, раније је то могло.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: kako tacno detektuje `krekove` ako su rar-kriptovani sa pass-o
::
:: npr. naziv foldera-a - `config.sys.rar
::
:: moguci default profil
:: Add to archive... / Archive format - RAR, Compression method - Best, Create solid archive, Add reovery record, Test archived files, Lock archive - Set password... - Encrypt file name
::
:: +
::
:: https://www.winarchiver.com/virtual-drive.ht
:: `WinArchiver Virtual Drive can mount ZIP, RAR, 7Z, and other archives as virtual drive instantly.
::
:: `The aim of public education is not to spread enlightement at all. It i
:: simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level
:: to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 14.10.2023. 21:30 #680291

status: user
broj poruka: 1992
aj ti nama testiraj tu detekciju, moze skrinshot, nisam skorije se igrao sa antivirusnim softverom, ali koliko se secam preskakali su pasvordom zasticene arhive, mozda ima neko `naredno` hasovanje sumljivih fajlova, ko zna

https://postimg.cc/7f10BMGR/91977d22
ako ga 60-tak nije videlo, drzim fige


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 14.10.2023. 21:46 #680292

status: user
broj poruka: 18940
оћу, ево трчим.. Нисам ти ја оператер барон Минхаузен .

Уосталом, пробај сам да нешто поставиш у гугл мејл, кликнеш на спајалицу на фајл који је енкриптован и преименован, добићеш грешкицу.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: aj ti nama testiraj tu detekciju, moze skrinshot, nisam skorije se igrao sa antivirusnim softverom, ali koliko se secam preskakali su pasvordom zasticene arhive, mozda ima neko `naredno` hasovanje sumljivih fajlova, ko zn
::
::
:: `The aim of public education is not to spread enlightement at all. It i
:: simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level
:: to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 14.10.2023. 21:50 #680293

status: user
broj poruka: 1992
sto mene briga za gmail, ionako ga ne koristim, a to za spajalice, govori da je fajl `sumljiv` i nista vise i shodno tome nece da ga primi, posteno


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Zato split rade 15.10.2023. 00:11 #680294

status: user
broj poruka: 1043

Sa celim exe i krekom pečom u nekom pod direktorijumu, ne vidi ga ništa r00 r001 r002 itd

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 15.10.2023. 04:22 #680295

status: user
broj poruka: 1992
ne znam bas ko sta vidi, ali znam da je 1-dnom pokusano slanje vece kolicine word + excell fajlova u samo-raspakujucoj rar arhivi `exe` i `pametni` vuugle je prvo neko vreme kukako da mu je nesto sumljivo, maliciozno, ali je dozvoljavo slanje, potom je u potpunosti blokirao, kada se isti fajlovi prepakuju u klasican zip fajl i uradi slanje, gde moze da `zaburi nos`, no problemo, sem mozda u velicini fajla pa ce da mrvi kako se `preporucuje` da se koristi drajv tj. ne salje direktno, a po probijanju izvesne velicine fajla i automatsko izbacivanje iz attachmenta i slanje na drajv direktno, gde opet pri dnu mail-a stoje izgenerisani drajv linkovi
moze biti da su u `dosluhu` sa rar-lab-om i da su im dali `access` kodove ili po nekoj fori vec mogu da urade analitiku strukture arhive, ali da je gomila drugih kriptovanih virtuelnih kontentera tipa veracrypt i sl. `podjednako-lako` busna i podlozna `magicnoj detekciji`, tesko


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman ljudi 15.10.2023. 22:49 #680303

status: user
broj poruka: 1111
sta to detektuje fajl sa propisnom ekstenzijom??
ucitaj .exe, samo zameni .exe sa bilo cime sto prolazi i sajt uospte ne gelda, kao jpg, recimo
za vece fajlove, ako ima neku zastitu na foru ogroman fajl .jpg ekstenzija, promenis u .dat, .cab, stag od prolazi, i kad skines, vratis fajl u propisnu ekstezniju
sve ovo mos provaliti, ako je njihov sistem opskrbljen propisnim detektorom, pbicno sve mos prevariti menjanjem ekstenzije, varao sam glupe messengere, dok nisu video slali, tako sto sam menjao ekst u .jpg, .jpg prolazi svuda jer su vecina slika u kompresovanoj formi, jpeg
neko rece da provaljuju enkripciju, to malo mngo teze, vrv samo blokiraju fajlove koje nemeru iscitati
ono sto meni pada na pamet je zasto bi se toliko neko cimao, pa zbog bezbednosti podataka, ne treba im skriveni .exe fajl, ili ovi novi win samoizvrsivi, delovi wina, kako vec je ekst, duza malo, .msc, .dll, .whatever, tako da sigurno imaju bar bazicno resenje za proveru podataka, ne otvara ih taj serif, samo gleda meatadata, sto isto sam mos menjati kako ti pase, ada pase i njima, a da ti ipak protusi .exe. drugo, tek kad program krece das izvrsava av programi mogu prepoznati malicius code, ako je virus nov/do sad neuspesno koriscen, (zero day, recimo), av ga nece stici, ovakav tip exploita postoji od prvog dana, a `hakeri` cekaju momenat, bilo skoro neko curenje u usa, ofc. stari virusi imaju poznat signature kad se pokrenu i av to hvata jako brzo ii bez skeniranja fajlova (vecijna skenira tako sto pravi mini vm, pokrece fajlove i trazi te potpise koji su vezani za odredjene viruse)
tako otp to sve radi, posto vidim da mnogo zabune ima, enkripcija iznad 256bita je neprovaljiva, osim ako neko nema pristup kljucevima, i niko nece ulagati u hw za cryptography, jer on trazi puno resursa..
jbte, sve ovo bilo u skoli/faksu, pre skoro 20 godi i svega se secam, valjda pokmaze sto sam nastavio baviti se time, telecom, mreze, hw i sw, pa znam i ja ponesto..
ugl, uvek se zastita moze zaobici, i alje smo pametniji od kopjutera, ai, i sl sranja, i dalje mi programiramo njih, ili njima programiramo druge ljude, ali zadnji/prvi programer je i dalje covek, i to ne mislim na monkey coding, nego na dizajn sw, to je nogo bitnije..coding se dns bukv samo radi, ai se iaonako koristi za kodiranja prostih stvari odavno, isto tako se moze koristiti za proveru uploada, isto se i dalje moze prevariti, jer i `ai` je samo prog, sa delom koji je istrenirana neuralna mreza, ako nesto nije bilo u treningu ai to ne zna, niti moze da primeni pattern recognition, sto je bukv jedna od dve stvari koje macine learning moze postici, druga je sl rec u recenici, da ne pricam o sumu, pa slika iz suma, bla, bla


ulsi
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman +1 15.10.2023. 23:15 #680304

status: user
broj poruka: 1111
ja sebi napravio, sto ne, imam i na mega, nek stoji acc, sta fali
a za neverne tome
https://ulozto.net/file/Kcw11lwYTSzI/new-jpg#
imate i uputstvo, ucitani .exe, .dll, setup nesto..sta sam nasao po win folderu, mogao sam cmd ili shell32, nisam se setio..


ulsi

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman vidi mico, bas ne znas sta pricas 15.10.2023. 23:20 #680305

status: user
broj poruka: 1111
https://ulozto.net/file/Kcw11lwYTSzI/new-jpg#
imas `uputstvo`, ako sam nisi dovoljno sposoban
ja sam uradio za 10 sec to, nisam nikakav haker ili koder ili whatnot, samo poznajem materiju, enkripcija preko 256bita je prakticno neprovaljiva, to bas lupas gluposti, moarm da kazem..
probaj ovo sto sam ja predlozio, klikni na linak i sve ce ti biti jasno, sve sto treba je da NEW,JPG preimenujes u NEW.ZIP, i voila, eto: .exe, .dll, setupnesto.exe..

ulsi

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman daj mail, ja cu 15.10.2023. 23:32 #680306

status: user
broj poruka: 1111
a evo ti google drive fajl NEW.JPG preimenuj u NEW.ZIP, otvori i vidi fajlove
https://drive.google.com/file/d/1i2-ZtOtx_rWVACemlYvfTXpQK5AVddxn/view?usp=sharing

ulsi

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646112.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs