Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
ASUS P4P800SE
STRANA 1 OD 1
kidemaster ASUS P4P800SE 10.12.2007. 08:00 T6917

status: user
broj poruka: 46
Konfa: Asus P4P800SE, Pentium4 2,4Ghz 1Mb Prescot, 256Mb PC400 Corsair, Asus FX5200 Silent, 40Gb 7200 Maxtor...

Problem: Windows mi ukocio i morao sam da ga restartujem na dugme na kucistu. Posle toga, nece da bootuje. Nema ni onoga `bip` na samom pocetku. Monitor se uopste ne pali.

Moze li pomoc?

Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 10.12.2007. 08:54 #35496

status: user
broj poruka: 1673
Sudeci po komponentama pretpostavljam da ti i napajanje nije neka klasa a ploca je iz 2004 pa da pretpostavim da su i ostale komponente slicne starosti. Prvo otvori kuciste i pogledaj elektrolite oko procesorskog hladnjaka da li nema vidljivih znaka naduvavanja i curenja, ako ima onda je slicna prica i u ispravljacu (koji je to i prouzrokovao) i ako je to istina onda je potrebno iste zameniti (ovo se valjda i podrazumeva), isto to uraditi i sa ispravljacem ako je neka bolja marka a ako je kineski JNC itd onda kupi nov, predlazem kao najjeftiniju varijantu MSI 400W sa velikim ventilatorom jer je mnogo bolji od ostatka za cenu oko 1200din. Medjutim moze se desiti i da je vec kasno za ovakav zahvat ukoliko je ovo trajalo dugo moze se desiti i da je ploca (tj northbridge ili southbridge) spaljen povecanim impulsnim naponom koji se javlja jer elektroliti vise nevrse njegovo peglanje. Zato je kilav posao kupovati stare ploce za preskote jer su sve one potencijalno vec na kraju zivotnog veka. Zamena elektrolita je jako skupa rabota pod uslovom da zelis da ubacis zaista kvalitetne elektrolite do kojih je kod nas tesko (citaj nemoguce) doci.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Da se nadovezem na vaskeva 10.12.2007. 11:04 #35505

status: user
broj poruka: 5696
ako su elektroliti u pitanju pokusaj naci neke riknule ploce ali sa zdravim elektrolitima tipa Rubycon, Sanyo, Nichicon, United Chemicon. Na vise desetina ploca koje su imale ovakve kondeznatore a koje sam asemblirao pre 10-ak godina i dan danas besprekorno rade i iz zvog iskustva ti mogu reci da su izvanredni (mada ima i tu klasiranja) i da mogu da izdrze i po nekoliko decenija dok rade pa cak i mnogo vise od junka kada ne rade posto je opste poznato da je smrt za elektrolite nerad...


- R a v e n L o r d -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ttate Re 10.12.2007. 15:31 #35527

status: user
broj poruka: 366
Imao sam sličan problem na ploči sa istim čipsetom- konačna dijagnoza otišao soket,mada je sudbina te ploče i do dan danas ostala pod velom tajne.Probaj da obrišeš CMOS možda se nešto desi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
starina nepouzdani Asus 10.12.2007. 21:49 #35572

status: user
broj poruka: 37
Imao sam istu maticnu i radila je bez problema skoro 3 godine. Zadnje ljeto, kad sam se vratio sa mora, komp jednostavno nije htio da podigne sistem. Dijagnoza - riknula maticna, tj, neka njena komponenta - south bridge ili tako nesto.
Kako i zasto, ostala je tajna do danas (moguce nerad, kako kaze Machine), posto je komp bio iskljucen iz struje za vrijeme petnaestodnevnog ljetovanja. Srecom, nasao sam jednu dobru Intelovu sa istim slotovima, ali se vise nikad ne bih smio osloniti na Asus.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kidemaster Hvala na pomoci 12.12.2007. 13:07 #35684

status: user
broj poruka: 46

Zbog napajanja `otisla` i ploca i CPU :(

Zivot je kucka, a onda umres!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dejanr77 Verovatno ti je crkla maticna. 18.12.2007. 01:08 #36286

status: user
broj poruka: 81



Iz iskustva znam da je uglavnom za takvo ponasanje kriva maticna ploca.
Kod nje uglavnom crknu dve stvari, jedna je south bridge, a druga je napajanje chipset-a.
Do sada nisam video ni jednu plocu tog modela sa naduvanim kondezatorima.
Ako je crkao south tu ne moze nista da se uradi ali za drugu opciju postoji lek i moze da se sredi.
Ako hoces mogu da pogledam tu konfu pa da ti tacno kazem o cemu se radi.

dejanr@kbcnet.co.yu
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646152.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs