Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
Servis stampaca i punjenje toneta
STRANA 1 OD 1
DrGrozozo Servis stampaca i punjenje toneta 06.01.2024. 21:36 T69171

status: user
broj poruka: 202
Drustvo,
Ima li preporuka za neki provereni servis za stampace?
Vidim da mi HP 2055dn izbacuje sve bledji otisak.
Voleo bih da ga pogleda neko strucan i kaze mi vredi li ga popravljati. Odstampao je nekih 35k strana. Pre 5k mu je menjan fuser.
Gde puniti tonere. Neko ko to pedantno radi.
Ili uzeti zamenske? Opet, zamolio bih za preporuku koju marku konkretno.

Hvala unapred!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 07.01.2024. 07:56 #681129

status: user
broj poruka: 4227
Još samo navesti u kom si mjestu da ti može bilo ko odgovoriti
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Taj se stampac apsolutno isplati popravljati, koja god da je cena popravke 07.01.2024. 13:58 #681136

status: user
broj poruka: 9386
Toneri se odavno vec ne pune. Za njega uzimas obavezno X toner, a za marku tonera ti niko ne moze reci pouzdano, cesto zavisi i od samog primerka stampaca. Uglavnom svi lepo rade, ako naletis na neki koji brljavi, prosto kasnije zaobilazis tu marku. Za cenu od 1500 din. po toneru, apsolutno bi trebalo da te boli uvo.
Ja prodajem tonere ovih proizvodjaca :Toner tank, Orink i Aicon. Manje vise svi rade dobro a ako negde neki pravi problem, zamenim odmah za drugi, drugog proizvodjaca i potom se tog proizvodjaca drzim uvek za taj stampac.
Primera radi, koristio sam Aicon za svoj HP 428dn, posle 2 zamene poceo je malo da mi razmazuje stampu kada predjem prstom preko otiska, nije strasno ali me je nerviralo. Zamenio za Toner tank i sve radi kako treba. U jednoj firmi isti stampac, Aicon toner, radi i ne razmazuje sa istim tonerom koji je bio u mom stampacu.

I9-13900K/RYUJIN II 240/64GB/Z790/RTX3090/1TB 990 Pro/Hydro PTM Pro 1200W/H5 Elite/ROG Swift PG349/Dell S2721DGFA/Logitech K280e/Deathadder v.2/AKG K72

PS4 Slim/Logitech G923/Wheel Stand Pro DeLuxe V2/Turtle Beach STEALTH 600 V2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DrGrozozo Re: 07.01.2024. 14:19 #681139

status: user
broj poruka: 202
@operator
Bgd

@VMARC
Da, sad vidim, bagatela su zamenski za kapacitet 6000 str.
Hvala!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 BG 13.01.2024. 23:03 #681202

status: user
broj poruka: 1588
Ja mogu preneti svoje iskustvo od pre dobrih 6-7 godina (mozda i jace)

U tom nekom trenutku sam resio da kupim laserski HP stampac, ali iz principa ne nove sa tonerima od 500 strana. Perihard je uvozio, servisirao i prodavao polovne HP stampace sa garancijom. Tada uzeh HP1200 (sa odstampanih 29.000 strana), koji i dan danas radi besprekorno.

Predlazem ti da ih nazoves i pitas za tvoj problem i imaju li delove za njega. U to vreme sam ja komunicirao sa gospodinom Lalicem (zaduzen za stampace), ali ne znam je li jos uvek ziv.

Pozdrav.

-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Perihard je OK 13.01.2024. 23:12 #681203

status: user
broj poruka: 9386
Nisu jeftini ali su profi. Po meni, kada se servisira stampac, pogotovo takav koji uz kvalitetan servis moze da nadzivi svaki novi, ne treba previse obracati paznju na cenu servisa. Jednostavno odnesi i trazi da zamene sve delove podlozne habanju.

Preporuka za Perihard, ako jos uvek rade.

I9-13900K/RYUJIN II 240/64GB/Z790/RTX3090/1TB 990 Pro/Hydro PTM Pro 1200W/H5 Elite/ROG Swift PG349/Dell S2721DGFA/Logitech K280e/Deathadder v.2/AKG K72

PS4 Slim/Logitech G923/Wheel Stand Pro DeLuxe V2/Turtle Beach STEALTH 600 V2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs