Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Kako se overclockuje Asus 9550/GE??
STRANA 1 OD 1
Nikodim Kako se overclockuje Asus 9550/GE?? 06.07.2005. 12:23 T692

status: user
broj poruka: 8
Imam ovu graficku, ali nikada nisam radio overclock...
Ima li neko upotstvo ili neki savet?? Koji mi program treba? Gde se to radi??
Znaci zanima me sve o ovome...

Hvala!! :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 06.07.2005. 22:19 #1806

status: user
broj poruka: 736
Predpostavljam da imash originalne ATI-jeve drajvere u kojima nema opcije za overklok.Shto se tice overkloka imash par opcija.Prva ( ne i najbolja) je da skinesh neke modovane drajvere npr. Omega drajvere (Omegadrivers.net, par desetina MB) koji su ustvari prepravljeni ATI-jevi drajveri sa vishe podeshavanja i opcijom za overklok.Druga opcija ( po meni najbolja ) je programcic ATI Tray Tools ( nadji ga na Googlu ili na Guru3D.com) u kome pomocu klizaca menjash frekvencije jezgra i mem.Postoji i program ATI Tools ali se deshava da kartica zakucava iz nepoznatih razloga na frekvencijama na kojima normalno radi overklokovana iz Omega drajvera ili ATI Tray Tools-a.Najbolje je da odmah podesish jezgro na 400 Mhz a mem na npr 220 MHz (440 u DDR) i onda odigrash neku zahtevnu 3D igricu nekih sat vremena da vidish shta se deshava.Ako se komp blokira (pomaze samo restart) onda jezgro ne moze da izdrzi klok (smanji ga za 5-10MHz) a ako se pojave artefakti na ekranu ( zelene tackice , teksture pobrljave i sl.) onda je memorija (smanji za 5-10 MHz).Ako posle sata sve radi normalno polako podizi frekvencije i opet testiraj pa dokle dogurash.Inace frekvencije jezgra i mem. su nezavisne tako da teraj jezgro dok ne zakuca a memoriju do pojave artefakata.I ne boj se , ako preterash kartici nece biti nishta samo vrati klok.





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nikodim ... 07.07.2005. 02:16 #1815

status: user
broj poruka: 8
e super! hvala ti mnogo...
izgledalo mi je to suvise komplikovano, ali sada vidim da i nije ;)

mada, nisam neki fan novih igara, ko zna, mozda to odradim kasnije, kada bas nesto zagusti :)
u svakom slucaju, hvala!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs