Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
Konferencijski set (kamera+mikrofon)
STRANA 1 OD 1
blackwolf Konferencijski set (kamera+mikrofon) 20.02.2024. 11:43 T69202

status: user
broj poruka: 1470
Pozdrav da li neko ima iskustva sa opremom iz naslova, jednom sam video Logitech sistem u stvarnosti, i lepo je radio, kamera se fokusira na govornika i slično.
Samo što je većina ovih sistema užasno skupa, da li ima neko jeftinije rešenje ili ću morati da iskeširam 100k :D
Soba je oko 7m dugačka i oko 4m široka na jednoj strani užeg zida je tv od 85`, a preostali prost zauzima veliki sto sa 10 mesta, tako da treba i zaseban mikrofon. Kameru bi nekako fiksirao za tv.

Black Wolf
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi Alcatel conference 20.02.2024. 13:06 #681377

status: user
broj poruka: 844
Ako su ozbiljni sastanci, ima dosta učesnika u sali koji su raštrkani, još ako je strani jezik tj nije maternji jezik učesnicima ja bih razmisljao samo o Komferens spajderima koji imaju više malih mobilnih mikrofona koji se rasporede po stolu pre sastanka. Gledao sam Cisco neka rešenja i to dobro radi. Ja sam izabarao Alcatecl conference IP 1850 i nikakvih problema nemamo. Super Radi. E sad što se kamere tiče, ona nam nije bila toliko bitna i imamo jednu koja stoji iznad TVa za prezentaciju i snima celu salu.


3700x
Aorus x570 elite
Gigabyte RTX2070 Super
2x16gb HyperX fury
Samsung 970 EVO
WD Gold 8tb
Seasonic 750W Focus Gold


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Sve zavisi od ozbiljnosti firme 20.02.2024. 14:06 #681378

status: user
broj poruka: 9386
Ako si video Logitech na delu i smatras da ti dobro zavrsava posao, onda iskesiraj 100K.
Ako sebi mozete da dozvolite luksuz da imate problema u radu i da vam to nece narusiti ugled firme, onda se kockaj sa jeftinijim resenjima. Ja licno ne bih, zbog jeftinijeg resenja mozete doci u situaciju da izgubite mnogo vise od 100k samo na jednom poslu ili sitnom problemu izazvanom nekvalitetnom opremom. Na stranu sto 100k nije nikakva cifra za iole ozbiljnu firmu.

I9-13900K/RYUJIN II 240/64GB/Z790/RTX3090/1TB 990 Pro/Hydro PTM Pro 1200W/H5 Elite/ROG Swift PG349/Dell S2721DGFA/Logitech K280e/Deathadder v.2/AKG K72

PS4 Slim/Logitech G923/Wheel Stand Pro DeLuxe V2/Turtle Beach STEALTH 600 V2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ximi Jabra 20.02.2024. 21:52 #681384

status: user
broj poruka: 238
Као што је VMARC већ написао, зависи колико сте озбиљна фирма тј. колико вам је битно да вас саговорник лепо чује и види. У фирми где радим, имамо у 2 сале комбинацију Jabra 510/710 и Logitech камере (заборавио сам ознаку). Али је код нас 99% састанка унутар фирме (наше и филијале у Базелу). Ово није никакво профи решење, али `ради посао` док не нађете одговарајућу опрему. Мада ни ово решење није баш јеВтино.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Samo da dodam 20.02.2024. 22:37 #681387

status: user
broj poruka: 9386
Nikada nisam video Conference Group na delu, ali sam prodao jedan set nekoj firmi.
Razmisljali su se izmedju Logitech Connect i Group i odlucili su se ipak za Group. Trebali su kasnije da mi jave ako im zatreba jos mikrofona, medjutim nisu mi se vise javili u vezi te stvari. Saradnju imamo i dalje.
Prosto, sta su trazili od mene, to su i dobili i verovatno su zadovoljni. Da nisu ili da su im trebali dodatni mikrofoni, verovatno bi mi rekli. U pitanju je veoma ozbiljna korporacija, sa centralom u Spaniji.

https://www.logitech.com/en-us/products/video-conferencing/conference-cameras/group-conferencecam.html

I9-13900K/RYUJIN II 240/64GB/Z790/RTX3090/1TB 990 Pro/Hydro PTM Pro 1200W/H5 Elite/ROG Swift PG349/Dell S2721DGFA/Logitech K280e/Deathadder v.2/AKG K72

PS4 Slim/Logitech G923/Wheel Stand Pro DeLuxe V2/Turtle Beach STEALTH 600 V2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf Re: Samo da dodam 21.02.2024. 14:23 #681391

status: user
broj poruka: 1470
I mene vuče Logi najviše, kao što sam rekao video sam jednu kameru na delu, ali nije bio group nego meet up. A i najzvučnije mi je ime od neke ponude koja ima da se uzme u srbiji.

:: Nikada nisam video Conference Group na delu, ali sam prodao jedan set nekoj firmi.
:: Razmisljali su se izmedju Logitech Connect i Group i odlucili su se ipak za Group. Trebali su kasnije da mi jave ako im zatreba jos mikrofona, medjutim nisu mi se vise javili u vezi te stvari. Saradnju imamo i dalje
:: Prosto, sta su trazili od mene, to su i dobili i verovatno su zadovoljni. Da nisu ili da su im trebali dodatni mikrofoni, verovatno bi mi rekli. U pitanju je veoma ozbiljna korporacija, sa centralom u Spaniji
::
:: https://www.logitech.com/en-us/products/video-conferencing/conference-cameras/group-conferencecam.htm
::
:: I9-13900K/RYUJIN II 240/64GB/Z790/RTX3090/1TB 990 Pro/Hydro PTM Pro 1200W/H5 Elite/ROG Swift PG349/Dell S2721DGFA/Logitech K280e/Deathadder v.2/AKG K7
::
:: PS4 Slim/Logitech G923/Wheel Stand Pro DeLuxe V2/Turtle Beach STEALTH 600 V
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 RE: 22.02.2024. 01:15 #681392

status: user
broj poruka: 1620
Ako se ne varam, na poslu imamo baš ovaj model:
https://www.logitech.com/en-us/products/video-conferencing/conference-cameras/meetup-conferencecam.html
-u nekoliko prostorija, uglavnom većih od one koju si ti opisao, ali sve je na isti način orijentisano.

Iskreno, retko idem u kancelariju, a u te prostorije obično zalazim samo kada imam sastanke uživo.

2-3 puta do sada sam imao potrebu da koristim pomenute kamere i nije bilo baš nikakvih problema.
S druge strane, u praksi, uglavnom samo gurnem HDMI u laptop da bi pustio sliku i zvuk preko TV-a (skoro niko od nas nije preterano zaluđen međusobnim gledanjem, već je ideja da ponešto prezentujemo ili eventualno podelimo ekran kako bi zaključili posao, tako da su kamere u drugom planu ali i dalje sveprisutne).
Da je bilo nekih problema, do sada bih skoro sigurno čuo za to jer nas ima preko 200 u firmi...

Imamo i neke dodatne mikrofone, koji mogu da se kače na tu kameru, a dodatno i u `daisy-chain` - jedan kolega se malo igrao pa dovlačio te mikrofone iz drugih konf. sala i kačio ih jedne u druge... Lično, nisam primetio neki boljitak u tome, ali mogu da zamislim kako bi to eventualno moglo da bude korisno u slučaju da postoji nekoliko galamdžija koji vole istovremeno da se nadglašavaju. Svakako, lepo je imati bar jedan dodatni mikrofon na sred stola, umesto na udaljenom kraju prostorije (zbog onih koji sede nasuprot TV-a/kamere).

Ranije nisam koristio ništa osim raznih Cisco rešenja, ali lično sam pre i za nešto kao što je gore pomenuti Alcatel, nego ove kamere - bar po svom primeru vidim kako bi mi to bilo korisnije, a relativno je jeftino (naravno, jasno je da nisu svačije potrebe iste, pa i da taj nedostatak kamere može biti od presudnog značaja).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646113.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs