Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
konekcija preko mobilnog??
STRANA 1 OD 1
mirkomirko konekcija preko mobilnog?? 10.12.2007. 10:33 T6921

status: user
broj poruka: 115

reci te mi ako neko zna kako da se konektujem na internet preko mobilnog da mi skida impulse sa mobilnog a ne sa fiksnog

hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud sjdnf 10.12.2007. 11:01 #35504

status: user
broj poruka: 3737
Ti mislis da koristis mobilini(prikacen za komp) kao modem?
Cini mi se da je to suluda varijanta u finansijskom smislu.
Internet preko mob.tel. je djavolskii skup.Sem ako nemas neku povlascenu tarifu(vezu).
I ne skida ti impulse sa mobilnog vec ti racuna protok informacija.
E sad koliko se ja secam u mts-u su naplacivali 100kb 4din+pdv.
a sta ti ja znam...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .... 10.12.2007. 12:50 #35511

status: user
broj poruka: 4506



Moras imati bluetooth vezu ili prikaziti ga preko usb, i onda isntalirati pratece programe za tvoj mob, koji telefon imas ? ...mada kao sto ti rekose, to je ludost, previse para ces da potrosis, nekoliko puta vise nego sto bi preko dial up

ajd uzdravlje :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pcandparts Bez obzira na cenu... 10.12.2007. 14:38 #35521

status: user
broj poruka: 73
...ima situacija kada je to upotrebivo, mada skupo, resenje.
Zato bih se pridruzio sa molbom da, ako neko zna, da coveku odgovor, a i mene takodje interesuje. Verujem da je, bas zbog cene, malo ko to probao i, odn. koristio, ali ako ima takvih, molio bih da se napise tacno kako ide povezivanje, sta treba od dodataka, softvera... Pojednostavljeno, kako da se upotrebi modem u mobilnom za koneciju PC-a na Net? Troskove ostavite, to je briga onoga ko koristi, dajte konkretno, ako neko zna...
Hvala.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
marke :) 10.12.2007. 16:54 #35533

status: user
broj poruka: 384
ne secam se tacno, ali ima uputstvo na telenorovo sajtu u pdf-u.. sve lepo nacrtano i objasnjeno.. imam taj pdf negde, ali ako te ne mrzi skini ga sa telenora..naravno, parametre postavi koji su za tvoju mrezu...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 10.12.2007. 17:24 #35540

status: user
broj poruka: 1673
Kad je Mobtel pustio gprs u probni rad, konekciju sam podesio prema uputstvu sa njihovog sajta i dan danas je tamo samo je sajt sada telenorov, koristio sam Nokiu 6610 koja je sa kompom bila povezana preko IC porta, ali moze i bilo koja druga veza tipa bluetoot ili usb kabl. Potreban ti je drajver za telefon posle cije instalacije ti mobilni sluzi kao najobicniji modem. Konekcija se vrsi preko operatera koji ti obezbedjuje i parametre za povezivanje. Dok je trajao promotivni period na taj nacin sam skinuo 840MB za nekih 6 meseci. WinXP SP1 cca 210MB sam skinuo u jednom cugu za nekih 20tak sati koliko me secanje sluzi. Za tih 840MB otprilike bi cena bila 42.000 dinara ako ne gresim 1KB=0.05 dinara. Naravno kad je prosao probni period batalio sam corava posla.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 PCMCIA kartica... 10.12.2007. 21:10 #35571

status: user
broj poruka: 938
ti treba reshen problem.Ostaje samo da skupish pare da platish racun na kraju meseca kad ti obracunaju protok.Preko EDGE i GPRS mreze 1MB je skuplji od 10 do 100 puta nego adsl,cable itd.Ako se ipak odlucish idi na telenor sajt pa vidi sta nude,mislim da trenutno imaju akciju za to sto te interesuje.

Ako si mislio na nekiu vrstu dial-up pristupa, mislim da tako nesto nije moguce prekko mobilnog.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646104.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs