Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Foto i video oprema
Koji program???
STRANA 1 OD 1
perrakojot Koji program??? 18.05.2024. 21:14 T69245

status: user
broj poruka: 1023
Imam sliku jednog sastava u telefonu, klasican JPG format jer sam telefonom slikao papir :) ima dosta slova i brojeva, kojim programom je najbolje IZMENITI neke delove tog sastava, par reci i datume, da bi tu sliku mogao da odstampam u A4 formatu?
Naravno bitno je da promenjeni delovi reci i brojeva budu u istom fontu i velicini kao ostatak slova i brojeva...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf - - - - - 18.05.2024. 23:19 #681843

status: user
broj poruka: 1483
ako sam te dobro razumeo ti želiš da odradiš fotomontažu na toj slici, to ti je onda photoshop, čini mi se da svaka novija verzija poseduje funkciju prepoznavanje fonta, mada ne znam koliko dobro radi.
Black Wolf

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: - - - - - 19.05.2024. 00:00 #681844

status: user
broj poruka: 1023
Uslikao sam papir telefonom, hocu da promenim par reci da zvuci bolje, i taj promenjeni sastav da odstampam u papirnom izdanju u nekoj fotokopirnici, po mogucnosti da se ne vide te izmene da izgledaju kao da su tu bile od prvog dana... Nije nista nelegalno :) ali nisam siguran koji softver da koristim, i meni je photoshop prvi pao na pamet a nisam to nikada radio u photoshopu a pristup racunaru sa fotosopom imam tek sutra, pa skupljam informacije :)


:: ako sam te dobro razumeo ti želiš da odradiš fotomontažu na toj slici, to ti je onda photoshop, čini mi se da svaka novija verzija poseduje funkciju prepoznavanje fonta, mada ne znam koliko dobro radi
:: Black Wolf
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 RE: 19.05.2024. 12:42 #681849

status: user
broj poruka: 1627
Probaj Adobe Scan ili Microsoft Lens.

Tebi treba OCR (`optical character recognition`, odnosno tzv. `image-to-text`), kako bi mogao prvo da pretvoriš sliku u tekst, pa onda napraviš potrebne izmene u odgovarajućem programu.

Po nekom pređašnjem iskustvu sa sličnim stvarima, ako je u pitanju jedna ili dve strane papira, biće ti mnogo brže i lakše da to prekucaš i odštampaš u formatu koji ti odgovara (bio on isti ili različit od originala).
U suprotnom, neka ti je onaj odozgo u pomoći , a naročito u slučajevima manje zastupljenih jezika (kao što je srpski).

Ako ti je potrebno da papir nakon štampanja deluje kao original (ono, kao... pečat, nečiji potpis itd.), a sa izmenjenim štampanim tekstom, priča se malo komplikuje i to ide na drugačiji način - dakle, već predloženi Photoshop (sa nekim višim-srednjim poznavanjem korišćenja istog) ili neki ozbiljniji PDF editor...
Inače, sa OCR softverom, automatski odabir fonta i veličine istog često nije potpuno funkcionalan (čak i u sred reči), pa budi spreman na to da ćeš morati ručno da praviš pojedine izmene i odabereš ono što je odgovarajuće.

Kao što već rekoh, ne zamlaćuj se sa svim tim ako imaš jednu-dve strane suvog teksta - više vremena ćeš izgubiti za pronalaženje i primenu adekvatnog rešenja, nego što će ti biti potrebno da prekucaš taj tekst.

Ako je ovo samo izgovor za neku vrstu edukacije o tim rešenjima, samo napred. Dao sam ti smernice za aplikacije na telefonu, a pored toga probaj i neki PDF editor za računar. Lično, koristim Nitro, ali imaj u vidu da nijedan nije savršen... tu su i Acrobat, Abbyy itd.

Kao krajnja (ili možda prva!) opcija, tu su ChatGPT, kao i ostale AI opcije koje imaju mogućnost rada sa dokumentima/slikama dokumenata.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
iradex Abbyy Finereader 19.05.2024. 19:53 #681853

status: user
broj poruka: 18
Meni se i za ćirilicu i za latinicu ubedljivo najbolje pokazao Abbyy Finereader, mislim da je verzija 12.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 19.05.2024. 22:01 #681856

status: user
broj poruka: 3002
`Nije nista nelegalno :)`


Informaciona pismenost

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Resio 20.05.2024. 00:41 #681859

status: user
broj poruka: 1023


Resio sam sa photoshopom, bilo je poprilicno lako...
@ Jovanz- to je pitanje koje su mi automatski postavili ljude koje sam prve pitao za pomoc,i to su bili moji poznanici koji znaju da ne spadam u grupu ljudi koja radi bilo sta nelegalno, i ladno su ODBILI da mi pomognu. Zato sam ovde naglasio to, jer ljudima ocigledno to prvo padne na pamet... Da sam isto pitanje postavio pre 10 godina, svako bi mi pomogao bez pitanja... Ljudima je psiha skroz drugacija u zadnje vreme... Hvala svima koji su mi odgovorili...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 20.05.2024. 01:38 #681862

status: user
broj poruka: 4777

Pa kad u zadnje vreme ljudi stave svoje ime umesto tuđeg u doktorat i postaju instant doktori seksualnih nauka.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 20.05.2024. 12:52 #681865

status: user
broj poruka: 2017
vadi sa video snimaka url-ove bez problema:

https://pastebin.com/EdqcdZg6

sta vise, moguce je sve vezati za 1 taster misa

https://danpla.github.io/dpscreenocr/en/


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Nije ti neophodan fotoshoping, a ni OCR program... 21.05.2024. 01:11 #681869

status: user
broj poruka: 10993
Skromni picture reader+editor kakav je npr. FSViewer, u stanju je da ti odradi posao (clone/heal tool za brisanje/``montiranje``, a add text za dodavanje teksta/cifara u bilo kojem od fontova koje imas na kompu).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 21.05.2024. 12:37 #681874

status: user
broj poruka: 2017
doduse fale fontovi:

https://www.vandelaydesign.com/font-identifier-tools/

ako nije Tihi Don u pitanju ili neki robusan tabelani finansijski izvestaj, za manje izmene torto-san resenje pase, za sve ostalo, rucno rekreiran dokument je uvek bolje resenje


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed @Mici, moj Zema je bio jasan: 26.05.2024. 08:28 #681884

status: user
broj poruka: 10993
``neke delove tog sastava, par reci i datume``. Dakle, umesto ``2024.``, ``2004``,,, umesto ``ovo je moj brat``, ``ovo je moj svat``, i tome slicno...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60302. Broj poslatih odgovora: 646432.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs