Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Malo cudno pitanje, ali pitacu...
STRANA 1 OD 3  
perrakojot Malo cudno pitanje, ali pitacu... 31.05.2024. 09:11 T69251

status: user
broj poruka: 1023

Citam onu politiku Bencha za oglase, pa ja treba da cekam godinu dana , da kucam tone tema i postova da bi stekao PRIVILEGIJU da postavim oglas??? A prodajem VRHUNSKE LAPTOPOVE proverene testirane, i hocu da ih prodam sto pre...Ali pregledi i prodaje na Benchu su stvarno odlicni... Pitanje je...Da li neko ima nalog na Benchu koji ne koristi vise, ili jako retko, pa da mozemo da napravimo malu pozajmicu-kupoprodaju naloga koji ima pravo da postavlja oglase, da mogu odmah da pocnem da se oglasavam tamo...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
filni ... 31.05.2024. 12:34 #681905

status: user
broj poruka: 1203
Ranije je bilo da treba fazon na 20 postova da imas neki komentar.
Pa sam onda na svakoj temi lupao neke odgovore, super igra, e koliko si platio na drugoj temi, trecoj napisem, Da sve se slazem i tako naguram tih 20 i cao.
Glupost nevidjena:D

ASROCK AB350 Pro4
Ryzen 5 1600 AF
2 x 8gb DDR4
256GB A2000 Kingston NVME, 120GB SSD Patriot Blast,1 TB Segate, WD blue 320GB
Fighter AMD Radeon™ RX 6600 8GB GDDR6
Thermaltake Litepower 550W RGB


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Mozes da probas moj 31.05.2024. 13:11 #681906

status: user
broj poruka: 5702
pojma nemam da li radi

Saljem ti podatke u PM

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gatekeeper +1 31.05.2024. 15:57 #681907

status: user
broj poruka: 507

Ako ti treba poslacu ti moj.
Tamo sam od 2005 ii ne koeistim ga vise.Imam 150 postova.Valjda moze da se postavi oglas

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Mozes da probas moj 31.05.2024. 16:33 #681908

status: user
broj poruka: 1023
@machine akauunt ti je privremeno zakljucan i poslata ti je na mail zahtev za aktivaciju za novu lozinku... Inace hvala za trud...
@gatekeeper, ako ti ne treba posalji i tvoje da probam...


:: pojma nemam da li rad
::
:: Saljem ti podatke u P
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gatekeeper poslao 31.05.2024. 17:36 #681909

status: user
broj poruka: 507

proveri...Ne treba mi taj nalog....poz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: poslao 31.05.2024. 18:27 #681910

status: user
broj poruka: 1023

gatekeeper, ulogovao sam se sa tvojim nalogom, videcu sutra da li mogu postavljati oglase kad sakupim sve slike i slicne gluposti koje se traze precizno kao u vojsci :) Hvala jos jednom.... I za clanove pcberze ako neko hoce jaaako dobar i noviji laptop pod garancijama i cudima, po povoljnim cenama, javite mi se porukom, napravicemo neki dobar dil :)

::
:: proveri...Ne treba mi taj nalog....po
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Sifra 31.05.2024. 18:34 #681911

status: user
broj poruka: 5702
Nova sifra ti je: Abc123!

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Sifra 31.05.2024. 18:59 #681913

status: user
broj poruka: 1023
Hvala Masino, zmaj si :)



:: Nova sifra ti je: Abc123
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Gatekeeper, Machine 02.06.2024. 08:07 #681917

status: user
broj poruka: 1023


Hvala vam, ali samo da javim,
@ Machine nalog je imao problem sa logovanjem, kucao sam novu lozinku koju si mi dao ali su mi blokirali dalje logovanje,
@gatekeeper tvoj nalog radi ali nemam prava na oglase jos, nakucacu korisne postove da steknem pravo za oglase jer malo mi fali a stvari se tamo stvarno ozbiljno brzo prodaju... Kad vidim ovo setim se Pcberze kako je razbijala sa oglasima nekada davno, sta sam sve kupio i prodao na berzi... Prosto mi bude zao sto je sve propalo...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije druze, brale... 02.06.2024. 17:06 #681918

status: user
broj poruka: 688
zlatno doba, skok u buducnost a ti ne mozes nekakve vrhunske lepsitopsije da zalivadis...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: druze, brale... 02.06.2024. 17:47 #681919

status: user
broj poruka: 1023

Nazalost ne ide, kupovna moc naroda je opasno pala, dajem 2 meseca star laptop za 1000eura,a taj nov kosta preko 2000e, nece niko... al zato 10ljudi na dan me pita imas neki laptop za 50eura samo film i youtube da pusti :(

:: zlatno doba, skok u buducnost a ti ne mozes nekakve vrhunske lepsitopsije da zalivadis..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 02.06.2024. 19:24 #681920

status: user
broj poruka: 4777

Nije kupovna moć nego niko nije lud da daje 1000e za nešto što je preko 2000 novo. Kod tolike razlike znači il je nešto debelo pokvareno ili je kradeno. A to sranje za 50e je sitnica pa još i može da se rizikuje.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije Re: 02.06.2024. 22:43 #681921

status: user
broj poruka: 688

Na vidim nista cudno u tome da se polovna stvar prodaje u pola cene. A to sto 50 evra moze da se rizikuje a 1000 evra `niko nije lud` da rizikuje uravo pokazuje da je u pitanju slaba kupovna moc. 1000 evra je k`o kuca mrralleee...

::
:: Nije kupovna moć nego niko nije lud da daje 1000e za nešto što je preko 2000 novo. Kod tolike razlike znači il je nešto debelo pokvareno ili je kradeno. A to sranje za 50e je sitnica pa još i može da se rizikuje
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 02.06.2024. 23:54 #681922

status: user
broj poruka: 4777

Ako ti nije čudno da neko prodaje 2 meseca star laptop od preko 2000e za samo 1000e, onda si lud.

Bilo bi korisno da te to ludilo navede da kupiš sve takve stvari i da nam kažeš kako su se pokazale.
Inače, poznato je da niko nikad nije tražio nešto jeftino da pusti film i napiše pismo i da smo do te nesretne 2012.
kupovali stvari od 1000 i 2000e na dnevnoj bazi. Ja sam na primer od 2000. do 2012. renovirao stan na svakih mesec dana a posebno kupatilo jer dosade mermerne pločice i zlatna WC šolja.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: 03.06.2024. 07:34 #681923

status: user
broj poruka: 1023

Alrade, ovo je vec ko zna koji put da na moje teme spominjes da je to sto prodajem ukradeno i slicno. Svaki put sam ti kulturno objasnio da imam najboljeg drugara u Berlinu koji radi u jednom lancu prodavnica racunara i opreme, da je sve to LEGALNO kupljeno od Nemca koji pohrli da kupi najnoviju stvar koja mu se svidi, pa mom drugaru prodaje svoj stari laptop i za trecinu cene, samo da makar nesto izvuce para. Svi imaju garanciju, datum overe mesto overe garancije ime vlasnika i sve podatke dajem na uvid kupcu. A ja prodajem laptop za 1000e koji nov kosta 2000 jer nisam pohlepan covek i meni je 200 eura zarade na 1000e sasvim dovoljno,jer je 800e placen Nemcu taj laptop. Zadnji put te kulturno molim da prestanes da me nazivas osobom koja prodaje ukradene stvari....

::
:: Ako ti nije čudno da neko prodaje 2 meseca star laptop od preko 2000e za samo 1000e, onda si lud.
::
:: Bilo bi korisno da te to ludilo navede da kupiš sve takve stvari i da nam kažeš kako su se pokazale.
:: Inače, poznato je da niko nikad nije tražio nešto jeftino da pusti film i napiše pismo i da smo do te nesretne 2012.
:: kupovali stvari od 1000 i 2000e na dnevnoj bazi. Ja sam na primer od 2000. do 2012. renovirao stan na svakih mesec dana a posebno kupatilo jer dosade mermerne pločice i zlatna WC šolja
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 03.06.2024. 12:47 #681924

status: user
broj poruka: 4239
Svako u ljudima vidi kakav je sam. Ne može si pomoći. To je van njegove kontrole.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije Re: 03.06.2024. 13:33 #681925

status: user
broj poruka: 688
Ajde da se ne bavimo politikom nego temom foruma. Posto ti pratis te godine, i valjda ko je kad bio na vlasti, pravis neke paralele, pronadji kad je porez na racunarsku opremu bio povecan. I mucni glavom ko placa taj PDV i za koje svrhe on ide, tj. kojim parazitima za plate, dnevnice, fontane ili sta vec.

Iskreno te varijante iz inostranstva su nam najbolja opcija da dete ima komp i da ima neki napredak u buducnosti. Da nauci nesto i ode u inostranstvo. Cak i to 90% po posebnom ovlascenju kartela neko drzi pod kontrolom i uzima deo kolaca regularnim domacim firmama. Raunarska oprema se prodaje kao gudrovina.

Ako ti to ne vidis, onda si glup.

::
:: Ako ti nije čudno da neko prodaje 2 meseca star laptop od preko 2000e za samo 1000e, onda si lud.
::
:: Bilo bi korisno da te to ludilo navede da kupiš sve takve stvari i da nam kažeš kako su se pokazale.
:: Inače, poznato je da niko nikad nije tražio nešto jeftino da pusti film i napiše pismo i da smo do te nesretne 2012.
:: kupovali stvari od 1000 i 2000e na dnevnoj bazi. Ja sam na primer od 2000. do 2012. renovirao stan na svakih mesec dana a posebno kupatilo jer dosade mermerne pločice i zlatna WC šolja
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 03.06.2024. 13:45 #681926

status: user
broj poruka: 4777

@perrakojot
Ne. Ovo prvi put čujem ovo u vezi tebe i nemam pojma za tvoju šemu. Nikad do sad na ovu temu. Ako sam pogrešio lično izvinjavam se. Ali ne radi se samo o tebi, pričam i generalno. Svaki takav `siguran, ispravan i testiran laptop` koji sam ikada kupio, a nije to bilo jednom, posle isteka neke smešne privatne `garancije` postao je neupotrebljiva hrpa gvožđa. Ako si slučajno jedan pošten u 100 ne možeš mene kriviti za ostalih 99 lopova. Naravno i dalje mi zvuči kao bajka da neko prodaje `staro` 2 meseca za trećinu cene. To što su dobrostojeći ne znači da su ludi i da bacaju pare. Naprotiv, štredljiviji su od nas. I kažeš 2 meseca a sad `stari` što zvuči kao 5 ili 10 godina. Bajka.

@nalog operator
Mrš u pm.

@Antilohije
Kupuj šta hoćeš, samo dalje od mene.
Da su postojali laptopovi u Ajnštajnovo vreme jednačina bi glasila preprodavac laptopova = prevarant a ne e = mc2. Bolje tome nauči dete, inače si pametan. I, ti si počeo sa politikom a sad praviš spin. Pošteno.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 `Za dete da uči, da ide` 03.06.2024. 14:35 #681927

status: user
broj poruka: 457
Sad odoh u offtopic, ali ako nekom treba laptop za dete, apsolutno mu nije neophodan `laptop od 2000€ kupljen za samo 1000`, kad za 500 kod nas u radnji ima npr ThinkBook sa 6 jezgara, 16GB (i oba dostupna slota za nadogradnju RAMa), 512GB itd (pominjem konkretan model zato što razmišljam da obradujem bolju polovinu, pa sam gledao tako nešto. još teži oko 1,7kg, što bi joj bilo fino).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 03.06.2024. 14:36 #681928

status: user
broj poruka: 2017
Nvidia`s Breakthrough AI Chip Defies Reason! (COMPUTEX 2024 Supercut)
https://www.youtube.com/watch?v=JyYJey4qonQ

We are approaching a critical threshold in the history of our species. Everything is about to change.
Soon you will live surrounded by AIs. They will organize your life, operate your business, and run core government services. You will live in a world of DNA printers and quantum computers, engineered pathogens and autonomous weapons, robot assistants and abundant energy.
None of us are prepared.

The Coming Wave
by Mustafa Suleyman


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije Re: `Za dete da uči, da ide` 04.06.2024. 02:01 #681929

status: user
broj poruka: 688
Ako dete hoce da potera lokalno LLM sa 70B parametara, treba mu bar 128GB Rama a ako hoce da trenira svoj model, mora da ima po dve grafulje i zesci procesor.

A za flejsbukse slazem se, bice dobar i taj lepsitopsi od 500

edits: zapravo bar 256gb rama


:: Sad odoh u offtopic, ali ako nekom treba laptop za dete, apsolutno mu nije neophodan `laptop od 2000€ kupljen za samo 1000`, kad za 500 kod nas u radnji ima npr ThinkBook sa 6 jezgara, 16GB (i oba dostupna slota za nadogradnju RAMa), 512GB itd (pominjem konkretan model zato što razmišljam da obradujem bolju polovinu, pa sam gledao tako nešto. još teži oko 1,7kg, što bi joj bilo fino).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 04.06.2024. 08:57 #681930

status: user
broj poruka: 2017
Some of the most innovative features yet from Microsoft #CopilotPCs
https://www.tiktok.com/@surface/video/7372298803497553194?lang=en

( kull + postojeca telemetrija, khmmm... )

Eric Schmidt, Former CEO of Google, says that AI agents will get to a point where they’re powerful enough to start working together to solve new problems
https://www.tiktok.com/@todayin_ai/video/7372173203633999109?lang=en

(skajnet, https://www.youtube.com/watch?v=sU8RunvBRZ8 )


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 05.06.2024. 00:29 #681932

status: user
broj poruka: 3002
https://giphy.com/gifs/TdwziQPhbNAzK

Informaciona pismenost

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 05.06.2024. 09:37 #681933

status: user
broj poruka: 2017
https://tinyurl.com/44569hmw
+
https://tinyurl.com/bde3xwpv
=
the best and the brightest
( https://www.youtube.com/watch?v=DgfumenJbXE )


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: +1 07.06.2024. 16:46 #681938

status: user
broj poruka: 1023
cuvaru kapije, aj daj neki kontakt mail da te kontaktiram,ovaj tvoj sa pcberze ne radi. ako ne zelis javno da pises mail, posalji mi kao pre neki dan preko sistema Pcberze , jer moj mail kojim sam prijavljen na berzu i dalje radi :)


::
:: Ako ti treba poslacu ti moj
:: Tamo sam od 2005 ii ne koeistim ga vise.Imam 150 postova.Valjda moze da se postavi ogla
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 3  
Broj postavljenih tema: 60302. Broj poslatih odgovora: 646432.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs