Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
Nokia N73+virus
STRANA 1 OD 1
doca80 Nokia N73+virus 11.12.2007. 01:18 T6929

status: user
broj poruka: 3053
Ne znam kako ali uspeo sam da zarazim Nokiu N 73 virusom!Ne znam koji fajl je zarazen,ali antivirus skeniranje pokaze da je sve ok.Medjutim fon non-stop prijavljuje da mi je memorija puna,iako na telefonu imam 35mb slobodnog prostora,a na kartici od 512mb slobodno je 80mb.Sa tako `punom` memorijom ne mogu ni da posaljem poruku a kamoli nesto drugo,fon se zaglupljuje opasno!Ne bih da platim lepu cifru nekom servisu za novi softver,pa me zanima da li neko zna gde i kako mogu skinuti novi softver za ovaj fon?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: Antivir ili Format 11.12.2007. 04:36 #35581

status: user
broj poruka: 12057

Vidi da skineš na nekom od ova 3 sajta neki antivir
http://www.prozzak.ru/
http://www.series60.ru/
http://www.smart60.ru/

Ako to zbog virusa ne možeš da odradiš - onda FORMAT.

Formatiraj TEL, verovatno će ti to rešiti problem (osim ako nije virus negde na mem. kartici)

1. Uradi backup bitnih stvari (poruke, contacts....).
2. Ugasi telefon. (Trebalo bi da ti baterija bar na 3/4)
3. Drži pritisnute dugmiće: ZVEZDICA, ZELENU SLUŠALICU i BROJ 3. dok to držiš upali nekim četvrtim prstom telefon. Tastere za svaki slučaj još drži jedno 5s.
Pojaviće ti se Nokia logo i prvo što će te pitati je da podesiš Time Zone,....i tako sve iz početka.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
doca80 re 11.12.2007. 10:24 #35586

status: user
broj poruka: 3053
Antivirus na fonu imam od prvog dana,i ovaj virus je izgleda prosao pored njega,tako da mislim da mi format ne gine! A ako bih hteo da zamenim CEO symbian operativni sistem nekim novijim i boljim(ovaj moj je star skoro godinu dana),kako to da odradim?Cuo sam neke neproverene informacije da to moze da se uradi preko neta za dz. pa me zanima da li neko zna koje adrese treba posetiti za to.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Re: Nokia N73+virus 11.12.2007. 11:44 #35593

status: user
broj poruka: 4515



:: Ne znam kako ali uspeo sam da zarazim Nokiu N 73 virusom!Ne znam koji fajl je zarazen,ali antivirus skeniranje pokaze da je sve ok.Medjutim fon non-stop prijavljuje da mi je memorija puna,iako na telefonu imam 35mb slobodnog prostora,a na kartici od 512mb slobodno je 80mb.Sa tako `punom` memorijom ne mogu ni da posaljem poruku a kamoli nesto drugo,fon se zaglupljuje opasno!Ne bih da platim lepu cifru nekom servisu za novi softver,pa me zanima da li neko zna gde i kako mogu skinuti novi softver za ovaj fon
::
Da li ti se to desava dok zumiras sliku.......?
Ako je to to nije virus.... vec pogasis sve programe u pozadini....:D
Nema vise radne memorije...

Ma taj simbian koliko je dobar toliko je i los.....
Restart svakodnevnica..... na telefonima od po 500+evra...
govorim iz iskustva n95, n93 .... itd..
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
doca80 re 11.12.2007. 13:08 #35601

status: user
broj poruka: 3053
Slike rade ok,fon NIJE spor,ali kad mi neko posalje poruku nemogu da je primim jer napise da je memorija telefona puna! Kad saljem poruku takodje nece da je posalje jer je memorija puna,a ponavljam podataka u memoriji telefona NEMAM ni 5mb,znaci skoro prazan fon.Sada sam postavio da mi primarna memorija bude memorijska kartica i mogu da primam poruke ali kad mi stigne poruka moram da upalim i ugasim fon da bi mogao da je procitam.Programi u pozadini su ISKLJUCENI. Ma virus 100%!



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sSHarK Wirus ili ne... 11.12.2007. 21:31 #35637

status: user
broj poruka: 989

...Nokia updater, ubacish nowi software & re100 pRRogRRami, foRRmat memoRRy caRRd, back_up

& AntiWiRRus ti ne tRReba...


Not 4 Every1...
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs