Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Da li moze i kako
STRANA 1 OD 1
alexakralj Da li moze i kako 11.12.2007. 12:25 T6934

status: user
broj poruka: 424
Da li moze da se klokuje Barton 2500+ na ploci asus A7N8X ja sam nesto pokusavao ali radi minut i odmax se resetuje da nije mozda zbog kulera ka udjem u bos pokazuje temperaturu 55c posle restarta.Ako neko ima dobre volje da objasni bio bih mu zahvalan.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lama Barton 11.12.2007. 13:21 #35604

status: user
broj poruka: 166
multiplier ili cpu clock ratio - 12.5 x, fsb freq - 166 mhz, core voltage 1,70 V = 2075 mhz

multiplier ili cpu clock ratio - 10 x, fsb freq - 200 mhz, core voltage 1,70 V = 2000 mhz

multiplier ili cpu clock ratio - 11 x,fsb freq - 200 mhz, core voltage 1,75 V = 2200 mhz

Pokusaj da nesto od ovoga kombinujes, recimo da smanjis ili povecas multi, smanjis ili povecas fsb. Temperatura od 55 c za klokovani barton nije velika, a u loadu ocekuj 60. Sve preko 62 - 63 nije pozeljno.





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner ASUS... 11.12.2007. 13:23 #35605

status: user
broj poruka: 7761
Ja sam misljenja da se asus iskompromitovao sa svim plocama koje u svom imenu imaju X.
A mozda i nije, konkretno u nasu malu zabacenu zemlju je stiglu tust i tma njihovih proizvoda sa `X` oznakom u nazivu. Po ustaljenoj praksi nasih trgovaca da kupuju sto jeftinije pa makar to bilo 3$ po komadu pa pomnozeno sa brojem komada osta njima par K$ u dzepu.

E sad sto i mi srbi gledamo da kupimo sto jeftinije pa se upecamo na ime ASUS i uzimzmo te njihove proizvode sa `X` jer su nesto povoljniji ali zato posle imamo razne glavobolje.

Inace nisi jedini kome se to dogadja, evo mom kolegi se na kucnom racunaru isti procesor ali ABIT ploca desava isto kad bartona sa 2500 zvrkne na 3200+, mada on kaze da mu se to nije desavalo sa starom revizijom biosa.

Pogledaj kondenzatore na ploci mozda su nabrekli i oznojili se (nije zezanje nego realnost) mozda je do njih pa vise ne mogu da napajaju procesor kako valja za OC.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alexakralj Re 11.12.2007. 14:54 #35609

status: user
broj poruka: 424
stavio sam multiplier ili cpu clock ratio - 11 x,fsb freq - 200 mhz, core voltage 1,75 V = 2200 mhz i sad radi bez broblema,gasio sam ga i resetovao nekoliko puta i sve je ok,ja sam prvi put kad sam povecavao ostavio voltage 1.65v moguuce da se zbog tog resetovao ali sad mi je posle sat rada na leru temperatura 64 65c,kad bih startovao neku igricu sigurno bi bila jos veca,da li da uzimam jaci culer ili da ga ostavim ovako jer ortak ima isto bartona i asus A7V600-X sa box culerom ne prelazi 55c a radi na 2200mhz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lama 11.12.2007. 15:09 #35610

status: user
broj poruka: 166
Otvori kuciste, skini ventilator i ocisti ga, kao i sam hladnjak ( koji neces skidati ). Iskreno, ne verujem da ce ti to pomoci, ali treba probati. Verovatno ti treba neki bolji kuler.
Jos mozes da probas da smanjis voltazu na 1,70 i da izmeris temperaturu. Nisi rekao cime meris temp, samo u biosu ili i iz windowsa, nekim programom?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alexakralj Jos jedna stvar 11.12.2007. 15:10 #35611

status: user
broj poruka: 424
Slucajno sam pipnuo kuler procesora, nije ni mlak a pokzuje 65c ocekivao sam da bude mnogo vreliji ,merim temperaturu u biosu a imam i everest ali zbog nekog neobjsnjivog razloga cita temperaturu samo hdd-a


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 Dve mogućnosti 11.12.2007. 22:58 #35639

status: user
broj poruka: 454
Ako ti je hladnjak blizu procesora tek mlak, ili ti ploča loše meri temperaturu (sasvim moguće, pogledaj na netu da li je bilo prijava sličnih problema na tvom modelu), ili imaš jako loš kontakt između procesora i hladnjaka (mada bi ovo najverovatnije odavno dovelo do nevolja). U svakom slučaju, ako slučajno imaš neku provodljivu pastu u kući, ne bi bilo loše da skineš hladnjak sa procesora, očistiš mu bazu i vratiš ga nakon nanošenja svežeg sloja paste.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dejanr77 Za MaliAbner 18.12.2007. 01:14 #36287

status: user
broj poruka: 81



Za MaliAbner,
u pravu si za ovo X kod asusa ali moram malice da te ispravim.
Ne radi se o tome da li ima X u nazivu ili nema vec o tome gde se to X nalazi u nazivu modela.
Ako je -X e to je low cost ploca i one nisu bas nekog zavidnog kvaliteta. ploca o kojoj se prica A7N8X je odlicna ploca, jaca od nje je samo A7N8X- E Deluxe i ona ima 1394 konektor na sebi.
Low cost ploca Asusa sa tim cipsetom je A7N8X-X i ona se nije sjajno pokazala inace ove dve jace su odlicne.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dejanr77 Za MaliAbner 18.12.2007. 01:15 #36288

status: user
broj poruka: 81



Za MaliAbner,
u pravu si za ovo X kod asusa ali moram malice da te ispravim.
Ne radi se o tome da li ima X u nazivu ili nema vec o tome gde se to X nalazi u nazivu modela.
Ako je -X e to je low cost ploca i one nisu bas nekog zavidnog kvaliteta. ploca o kojoj se prica A7N8X je odlicna ploca, jaca od nje je samo A7N8X- E Deluxe i ona ima 1394 konektor na sebi.
Low cost ploca Asusa sa tim cipsetom je A7N8X-X i ona se nije sjajno pokazala inace ove dve jace su odlicne.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dejanr77 Za MaliAbner 18.12.2007. 01:20 #36289

status: user
broj poruka: 81



Za MaliAbner,
u pravu si za ovo X kod asusa ali moram malice da te ispravim.
Ne radi se o tome da li ima X u nazivu ili nema vec o tome gde se to X nalazi u nazivu modela.
Ako je -X e to je low cost ploca i one nisu bas nekog zavidnog kvaliteta. ploca o kojoj se prica A7N8X je odlicna ploca, jaca od nje je samo A7N8X- E Deluxe i ona ima 1394 konektor na sebi.
Low cost ploca Asusa sa tim cipsetom je A7N8X-X i ona se nije sjajno pokazala inace ove dve jace su odlicne.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646152.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs