Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Sempron 2200+ i msi ploca. PROBLEM
STRANA 1 OD 1
nenja Sempron 2200+ i msi ploca. PROBLEM 06.07.2005. 15:13 T694

status: user
broj poruka: 10
Imam problem, nisam siguran sa cim. da li je u pitanju ploca ili procesor, ili nesto trece.
Posle kraceg igranja ili rada na racunaru, slika se smrzne i moram da ubijem (resetujem) racunar.
Temperatura preocesora ide do 60 stepeni, a ploce do 55. Mislim da je previse za plocu ali neznam kako da je ohladim.
I da li je to u pitanju?
Menjao sam memoriju, fleshovao BIOS, menjao graficku i ne pomaze.
STA DALJE?????????
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenja ...i jos nesto 06.07.2005. 15:53 #1804

status: user
broj poruka: 10
Ploca je MSI KT4A-V
procesor sempron 2200+
graficka je MSI 5200t 128mb
Memorija 2x256 ddr, obe su jednostrane, ali razlicitih proizvodjaca.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 06.07.2005. 22:32 #1807

status: user
broj poruka: 736
Pa dobro temperatura ploce je povisoka ali verovatno nije to problem.Temperatura ploce je uvek oko 5-10 stepeni manja nego za procesor tako da se uklapa.Procesor ti je oko 60 stepeni shto je u granicama normale , mada nebi bilo loshe da ubacish u kucishte 1 ili 2 dodatna ventilatora pri cemu jedan (prednji) ubacuje a drugi (zadnji) izbacuje vazduh.Sa ovim cesh smanjiti temperature za bar 5 stepeni a ovi ventilatori su jeftini (oko 300 din).Ovde problem moze biti nekompatibilnost ploce i memorije shto se nikako ne moze ispraviti (jednostavno neke ploce nece da rade sa nekom memorijom) sem zamenom memorije (ili ploce).Ipak je nejverovatnije problem u razlici modula shto je vrlo cest problem (meni cak dva malo razlicita PQI-ja nisu htela dobro da rade).Iz ovoga sledi shta ti je ciniti.Mada probaj u BIOSU da postavish vrednosti za memorijske latencije na Auto, mozda proradi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aiwa ... 06.07.2005. 23:56 #1810

status: user
broj poruka: 210


Verovatno nesto u BIOS-u nije namesteno od parametara kako treba.
Ucitaj load optimal defaults pa testiraj ako nista nije overklokovano, ako jeste moraces da nadjes maksimum koji ocigledno nisi nasao.

Prvo testiras procesor: program prime95 torure test small fft
onda memorija isti program 3. test torture test blend

Svaki pusti po 3-4 sata, prekidas ga ti, ako ne nadje gresku, dobro je podeseno.

Ako ovo prodje mozes da pustis 3DMark, bilo koji, najbolje najstariji 2001, mozda ti graficka nije dobro podesena, stari drajveri, stari DX i sl.
Za graficku stavi najnovije drajvere, a DX ako nemas SP2 stavi ga slobodno, on ima najnoviji DX u sebi.

Ako i ovo ne pomogne, reinstaliraj Win.
Nema druge.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenja jaoooooj 07.07.2005. 01:46 #1813

status: user
broj poruka: 10
Imam jedan ventilator koji izbacuje vazduh (imam i drugi ali ne u compu), memoriju sam menjao, kingmax, pqi, i jos neku i nece. A jos nisam probao da reinstaliram windows (iskreno bas me mrzi) ali probacu. ako upali vodim vas na vopi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenja jaoooooj opet 07.07.2005. 01:49 #1814

status: user
broj poruka: 10
a da, nisam overklokovao procesor, ostao je po defaultu (166) sto je normalno za (budjavi) sempron, a ni memoriju nisam overio. graficku sam menjao ali nista.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
manchester casgd 07.07.2005. 17:08 #1816

status: user
broj poruka: 1

Manchester United

najverovatnije je problem do memorije cim iskace u igricama,u tvom slucaju memorije su ionako razlicite tako da najvise paznje obrati na memoriju,ako mozes izvadi jednu od te dve memorije i stavi amo jednu i vidi kao ce da radi dal ce onda biti problema.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenja pa? 08.07.2005. 19:59 #1821

status: user
broj poruka: 10
Ovo mi je druga memorija, ranije sam koristio kingmax 512ddr, simptomi su ostali isti. Pokusao sam i rucno na mu podesim IRQ u BIOSU ali opet nista. Moracu da reinstaliram windows


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer ... 09.07.2005. 02:25 #1836

status: user
broj poruka: 217



A jesili probao da ohladis malo plocu.
Znaci onako "seljacki" - skines stranicu i uperis sobni ventilator, da ploca ne predje 40 c.
Vidim da si pokusao sve zivo (osim reinstal windowsa), a mozda ti se ploca ili nesto drugo pregreva.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenja Hmmm 09.07.2005. 20:43 #1844

status: user
broj poruka: 10
Pa to jos nisam probao, nije mi palo na pamet. Ubacio sam dodatni ventilator koji izbacuje vazduh ali temperatura ostaje ista, oko 50-55 stepeni. Neznam kolika je normalna (optimalna) temperatura za plocu, i na kojoj temperaturi ona moze normalno da radi. U svakom slucaju, ako je problem do pregrevanja ploce, ne postoi drugo resenje osim da kupim drugu plocu, ili mozda postoji resenje da se ista ohladi. Ali kako?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 09.07.2005. 23:34 #1849

status: user
broj poruka: 568
Ja sam svojevremeno imao Acorp BX slot 1 plocu i na njoj celeron 500 sa 2*64 kingstona i vantu LT i imao iste simptome, potom sam uzeo od burazera i za test njegov procesor celeron 733 memoriju 128 NCP i voodoo 3 stavljao na moju plocu i uvek bilo isto sto znaci nije valjala ploca pa sam promenio plocu cpu i ram da se malo ponovim, a sto je najcudnije kod lika sto sam mu dao posle plocu sa sve procesorom i ramom sve radilo OK ???
Desavalo mi se to posle na svim konfiguracijama pa i na trenutnoj se desilo par puta ali u mnooogooo manjoj meri
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer Re: Hmmm 10.07.2005. 02:11 #1854

status: user
broj poruka: 217

:: Pa to jos nisam probao, nije mi palo na pamet. Ubacio sam dodatni ventilator koji izbacuje vazduh ali temperatura ostaje ista, oko 50-55 stepeni. Neznam kolika je normalna (optimalna) temperatura za plocu, i na kojoj temperaturi ona moze normalno da radi. U svakom slucaju, ako je problem do pregrevanja ploce, ne postoi drugo resenje osim da kupim drugu plocu, ili mozda postoji resenje da se ista ohladi. Ali kako
::
::
:
Stavi jos jedan ventilator s prednje strane da ti ubacuje vazduh. I ako se ne varam odgovorio sam nekome na sl. pitanje, prosaraj malo po forumu.

Kolika je normalna temp. za plocu? Pa zavisi gde joj je temperaturni senzor-na severnom mostu (chipu), na juznom mostu ili negde negde na ploci. Temp od 55c je normalna samo za severni most, u ostalim slucajevima...bogami nije.
Ako je temp u kucistu 55, vrlo lako moze da se pregreva severni(juzni) most , memorija ili graficka (i gpu i memorija).
Ohladi nekako komp i proveri da li problem u pregrevanju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenja 12.07.2005. 11:48 #1878

status: user
broj poruka: 10
Ma sve sam probao, sve sto ste mi rekli. na kraju sam i windows reinstlirao i nista. Opet koci. Postoji li jos nesto sto moze da se uradi. Da li je moguce da je problem u napajanju?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenja I jos nesto 13.07.2005. 10:03 #1888

status: user
broj poruka: 10
Smrzavanje compa se desava u glavnom dok igram Championhip manager 2003/04, e pa sad, Da li je moguce da Championhip manager 2003/04 ne moze da radi pod XP professional SP2, odnosno da moze pod SP1?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
fakpuppet Re: I jos nesto 05.10.2005. 12:19 #2526

status: user
broj poruka: 2
a jesi se nekad setio pa probao da zamenish napajanje? bice da ti se kompjuter ne smrzava zbog pregrevanja.

:: Smrzavanje compa se desava u glavnom dok igram Championhip manager 2003/04, e pa sad, Da li je moguce da Championhip manager 2003/04 ne moze da radi pod XP professional SP2, odnosno da moze pod SP1?
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60282. Broj poslatih odgovora: 646160.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs