Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Nabavka wireless USB adaptera
STRANA 1 OD 1
gepard Nabavka wireless USB adaptera 11.12.2007. 20:29 T6943

status: user
broj poruka: 267
Planiram da uzmem neki wireless USB adapter (verovatno Linksys WUSB54GC nesto preko 3000 din.). Posedujem wireless ADSL Ruter Linksys WAG200G i mislim da bi se on najbolje ponasao sa navedenim adapterom, ali nisam imao prilike to da isprobam , tako da bi voleo da cujem (procitam) vasa misljenja povodom ovoga. Mozda neki drugi adapter (proizvodjac, model)

Hvala unapred
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ddragoljub Planet U356A 11.12.2007. 23:20 #35641

status: user
broj poruka: 126


PLanet U356A ...... moja preporuka.... ne znam da li ti odgovara....zbog kabla...ali ima svoje prednosti...ochigledne jako :-)

cena je oko 40e....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gepard Re: Planet U356A 11.12.2007. 23:27 #35643

status: user
broj poruka: 267
Jesi li probao taj Planet sa ovim ruterom slucajno, interesuje me kako se ponasa u radu posto sam ja probao wireless vezu sa laptopom (integrisana wirsless kartica b/g `centrino` ) i nisam bas zadovoljan brzinom kopiranja iako su bili skoro idealni uslovi, na rastojanju manjem od pola metra, kopiranje je islo prilicno lose (desktop direktno na ruteru, a wireless izmedju rutera i laptopa)...

::
::
:: PLanet U356A ...... moja preporuka.... ne znam da li ti odgovara....zbog kabla...ali ima svoje prednosti...ochigledne jako :-
::
:: cena je oko 40e....
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ddragoljub Samo na 50cm?? 12.12.2007. 01:06 #35655

status: user
broj poruka: 126
Sa konkretnik modelom nisam, ali jesam sa nekoliko Linsys-a i sa puno Tp-Link-ova, MSI-ova i raznih miniPCi kartica u Mikrotikovima ...uvek je radilo kao i ochekivano....brzina trnasfera fajlova ti najvishe zavisi od samih rachunara i `nachina` kopiranja (HTTP,FTP,SAMBA, Windows-ov share, P2P...itd) ... jako su velike razlike i izmedju operativnog sistema koji koriste rachunari ( ulazim malo u off topic ali velike su razlike da li je na istoj mashini sa istim hardware-om ftp server pod linuxom ili windowsom) ...

mislim da ce ti raditi uvaj uredjaj super, uvek mozesh fino da ga pozicionirash zbog zgodnog kabla i ,ako zatreba, mozesh drugu antenu da namontirash :-)
Software koji dolazi uz njega je mnooogo bolji od svih software-a drugih proizvodjacha i to mu je veliki + (daje dosta vishe informacija od Win Wireless zero conf.)

Malo je Glondzast ali radi super....chak i na kishi :-)


E da!!!! nikad tako blizu....stavi na 4-5m pa onda meri brzinu, na jako malim razdaljinama moze lako doci do zagushenja pa se paketi shalju duplo!!!! Jednom sam se 2 dana cimao oko 2 mikrotika dok nisam video da su oba imala max izlazne snage na karticama bez antena i to jedan do drugog.....chim sam im smanjio snagu sve je proradilo.... :-)



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gepard Re: Samo na 50cm?? 12.12.2007. 08:22 #35664

status: user
broj poruka: 267
Hvala na trudu i opsirnom odgovoru. Imacu za ubuduce u vidu razdaljnu, mislio sam da je najbolje kad su antene jako blizu!

Hvala jos jednom, ako jos neko ima nesto da doda slobodno, jos nisam prelomio.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646150.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs