Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Dva rutera i veliki problem
STRANA 1 OD 1
nikolajev Dva rutera i veliki problem 13.12.2007. 22:44 T6973

status: user
broj poruka: 284

Pre nekoliko dana sam, posle dugog čekanja, i dosta problema dobio ADSL kod Telekoma. I sve je bilo odlično dok nisam došao na ideju da laptop- koji ima wireless, povežem bežično na internet. Zvao sam momke iz poznate firme, koja prodaje mrežnu opremu, i kupio sam TP Link wireless router TL-WR541G. Wireles naravno funkcioniše, ali kada je uključen wireless router ne mogu da `izadjem` na internet. Iz telekoma mi nisu dali username i password za modem- ruter.
Molim da mi neko pomogne da rešim problem, pošto se vrlo malo razumem u umrežavanje.
Da li mogu da povežem dva rutera bez korisničkog imena i lozinke za ADSL modem- router i kako to da najjednostavnmije uradim.
Unapred hvala za pomoić!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso :: 13.12.2007. 22:53 #35819

status: user
broj poruka: 584
user: admin
pass: admin

?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ddragoljub a root,root? 13.12.2007. 23:21 #35828

status: user
broj poruka: 126
Pa.....ne treba ti ni user ni password..... :-)
radio sam slichan setup samo je bio u pitanju tp-link 642 (isti kao tvoj samo radi na 108MBit/s i ima izmenljivu antenu) i telekomom mali roze ruter .....

Telekomov ruter(tj adsl modem) stavish u WAN port na tp-linku .... i to je to... :-)
Telekomom ruter dolazi sa ukljuchenim DHCP serverom a TP link sa DHCP klijenom na WAN portu. Tvoje je samo da ih povezesh.... ako imash pristup tp-linku (admin admin) onda promeni ip adresu rutera na recimo 10.0.0.1 ...onda resetujesh, opet pristupish tp-linku i pogledaj pod WAN...trebalo bi da je dobio ip adresu i sve ostale parametre od telekomovog rutera(modema).
mozesh i da ping-ujesh iz tp-linka telekomov ruter ...ali nema potrebe....sigurno ce raditi.
Promenu adrese tp-linka savetujem jer mislim da i tp-link i telekomov ruter po default-u startuju sa adresom 192.168.1.1 i onda to hoce da baguje.... zato uradi onako pa javi da li si uspeo:
-`otvorish` tp-link (admin admin, iskjuchen telekomov ruter)
-promenish mu adresu na 10.0.0.1
-resetujesh tp-link
-prikljuchish telekomov ruter u WAN port
-dash mu 15-ak sec.....
-probash net
-javish na forumu rezultat :-)

Pozdrav, dragoljub


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nikolajev Odgovor sa laptopa 13.12.2007. 23:43 #35830

status: user
broj poruka: 284



Radi.Toliko sam saveta dobio da me je bolela glava, a problem je resen samo jednom promenom IP adrese. Svaka cast Dragoljube, tvoj sam duznik. Ako ti treba pomoc iz medicine- kardiologija, tusam.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maleevic wireless 13.12.2007. 23:53 #35834

status: user
broj poruka: 345
Ja koristim wireless oko 3 god...

Kupi grid antenu,access point i furaj...
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646149.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs