Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
HELP HELP HELP F1 F1 F1
STRANA 1 OD 2  
XXXL HELP HELP HELP F1 F1 F1 14.12.2007. 23:23 T6996

status: user
broj poruka: 537
kupio novi komp i ni da mrdne !!!
C2D E6550, GA P35 DS3, 2x1GB Geil Ultra 800MHz,LC Power 6550 550W, ASUS 8600GT 256MB NIJE SILENT... Od starog kompa mi ostao nov HDD od 500GB WD i DVDRW koje nisam ni prikljucivao. Sve sam lepo povezao, vodio racuna o elektrostatici .p Kad stisnem Power dugme, kuleri se zavrte na par sekundi i stanu pa se resetuje komp pa se opet zavrte i tako u krug a nema slike na monitoru. Kuler na procesoru se nekad ni ne zavrti vec moram prstom da ga poguram kao da nema snage....
-Povezao sam napajanje na plocu
-Povezao sam CPU Fan
-Povezao sam onaj 4-pinski dzek sto ide takodje na plocu...

Ne znam sta moze da mu bude, jel ima neko ideju ? ! ? ! ? !? ?! ?!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Intel... 14.12.2007. 23:50 #35948

status: user
broj poruka: 7761
Ebes ga i meni se to desilo kad sm presao na Intela, moras oba 4pinska da prikacis na plocu jerbo on trazi stuju.

A od starog racunara ti ostao `NOVI` hdd, kako bre od starog novi, nije novi nego stari.

Hteo ne hteo moraces da prikacis i diskove jer u protivnom dalje od biosa neces moci.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TheBeast re 14.12.2007. 23:53 #35950

status: user
broj poruka: 71
Jesi povezao napajanje sa grafickom?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
XXXL ccc 14.12.2007. 23:55 #35952

status: user
broj poruka: 537
`moras oba 4pinska da prikacis na plocu jerbo on trazi stuju`

Kako mislis oba? Jedan ide tamo gde ide i normalno napajanje (20pinsko + ta 4) a jedan 4pinski ide direktno na plocu sam, jesi na ta dva mislio ?
Ma HDD je nov, star nedelju-dve :) Dalje od biosa mi za pocetak ne treba, ja bi bio srecan da dodje do biosa uopste!! !!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: re 14.12.2007. 23:56 #35953

status: user
broj poruka: 7761
Pa ta grafika i ne trazi dodatno napajanje, a i da trazi obavestila bi ga da je nedovoljno napajanje graficke pa ce zato raditi smanjenom brzinom zarad stabilnosti.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: Jesi povezao napajanje sa grafickom
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
XXXL Re: re 14.12.2007. 23:58 #35955

status: user
broj poruka: 537
Kolko sam ja video graficka nema dodatno napajanje, na sebi ima samo za fan (koji je prikljucen) i to je to. Ima sa gornje strane jednu budzu za sli osim toga nisam nista drugo primetio. Da nisam corav lol ?


:: Jesi povezao napajanje sa grafickom
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TheBeast re 14.12.2007. 23:59 #35956

status: user
broj poruka: 71
Nisi,nesto sam se zaglupio...

Sorry...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
XXXL omg 15.12.2007. 00:03 #35957

status: user
broj poruka: 537
lol dobro je :)
Hm, malo mi je cudno bilo kada sam stavljao procesor, ona poluga je malo teze isla (nikada do sada nisam imao taj problem) iako je sam procesor lagano usao u leziste i lepo je nalegao. Poceo sam za svasta da se 3pujem :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE LC??? 15.12.2007. 00:04 #35958

status: user
broj poruka: 5696
Turi umesto LC-power neko drguo firmirano napajanje. Jel to model 6550GP ili ne? Ako nije GP verovatno je je napajanje defektno...


- R a v e n L o r d -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Eh, što mrzim da se logujem... 15.12.2007. 00:05 #35959

status: user
broj poruka: 4228
1. Da li si memorije stavio u žute slotove?
2. Da li si probao memorije pojedinačno, jednu po jednu, u prvom slotu?

Pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
XXXL Re: LC??? 15.12.2007. 00:07 #35960

status: user
broj poruka: 537
Nemam drugo napajanje, imam samo Chieftec-a od 300W koji je nedovoljan za ovu conf.
Nije GP vec obican model sa 12ticom. I ponasa se kao napajanje, ili mozda procesor... dunno nemam od koga da pozajmim neko brendirano napajanje da probam :(

Memorije sam probao pojedinacno,zajedno u I i III slotu (zuti,za dual channel), takodje sam probao i samo u prvom slotu. Nista se ne menja


:: Turi umesto LC-power neko drguo firmirano napajanje. Jel to model 6550GP ili ne? Ako nije GP verovatno je je napajanje defektno..
::
::
:: - R a v e n L o r d -
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko A još i... 15.12.2007. 00:11 #35961

status: user
broj poruka: 4228
1. Reset CMOS-a
2. Izvadiš grafičku, vratiš grafičku, uključiš?
3. Da li imaš PCI grafičku (ne PCIe), pa sa njom da probaš ?

Pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
XXXL Re: A još i... 15.12.2007. 00:13 #35962

status: user
broj poruka: 537
1. radio
2. nisam probacu
3. nemam PCI grafiku, mozda izbunarim sutra neku pa probam
4. hvala za savete :)


:: 1. Reset CMOS-
:: 2. Izvadiš grafičku, vratiš grafičku, uključiš
:: 3. Da li imaš PCI grafičku (ne PCIe), pa sa njom da probaš
::
:: Pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Ili... 15.12.2007. 00:13 #35963

status: user
broj poruka: 4228
1. Da li si dobro postavio i proverio F-PANEL priključke? Da nisi omašio neki pin...?
2....

Pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
XXXL Re: Ili... 15.12.2007. 00:15 #35964

status: user
broj poruka: 537

1. 3 puta sam postavljao te prikljucke...nije mi ovo prvi komp koji sklapam, zato me nervira

:: 1. Da li si dobro postavio i proverio F-PANEL priključke? Da nisi omašio neki pin...
:: 2...
::
:: Pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
XXXL ideja 15.12.2007. 00:31 #35966

status: user
broj poruka: 537
jel ima jos neko neku ideju sta moze da bude ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 15.12.2007. 01:12 #35969

status: user
broj poruka: 12785
Ok, ovo ce zvucati malo glupo, ali imao sam isti problem pre 5 godina i cela frka je bila oko floppy-a koji je riknuo. Menjao sam cak i napajanje misleci da je to u pitanju i sve je reseno kada sam iskljucio floppy.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cele1988 ... 15.12.2007. 01:23 #35970

status: user
broj poruka: 1424
rale mozda su gremlini pretrcali ulicu i dosli kod tebe .Salim se, mozda mu nije nista nego se zaglupeo.Javi sta si uradio na sms
Nemoj da izgubis TOP GEAR da te sanjam


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: LC??? 15.12.2007. 01:26 #35971

status: user
broj poruka: 9388


:: Nemam drugo napajanje, imam samo Chieftec-a od 300W koji je nedovoljan za ovu conf
:: ::
:: ::

Samo ti prikaci tog cifteka, bez obzira sto `nije dovoljan za ovu konf` i bez obzira sto nema dodatna 4 pina, tj ima samo 20. Pa kada ti sve lepo proradi, trk u prodavnicu po nekog Chiefteca od minimum 400W, a gledaj da bude 550W... Prija takvim masinama i mnogo je tiho .-)

Kud uze LC Power, crni sine.... BLJAK!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: ... 15.12.2007. 01:36 #35972

status: user
broj poruka: 5696
Nije uopste glupo, FDD je cesto davao bas ovakvu sliku problema cak i kada je isravan a ne udene se dobro. Ali ne verujem da on uopste ima FDD


- R a v e n L o r d -

:: Ok, ovo ce zvucati malo glupo, ali imao sam isti problem pre 5 godina i cela frka je bila oko floppy-a koji je riknuo. Menjao sam cak i napajanje misleci da je to u pitanju i sve je reseno kada sam iskljucio floppy
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
XXXL pi 15.12.2007. 01:54 #35974

status: user
broj poruka: 537
Floppy ne koristim godinama tako da dsumnjam da je to problem obzirom da nemam ni jedan cak ni u fijoci :)

na kraju cu da bocnem chief-a da probam ako ima nade...

Nisam izgubio TOP GEAR ne sekiraj se :) tj. jesam jednom ali sam ga povratio na bizaran nacin lol :))

Muka :)
Sad sam guglao malo po stranim forumima i nisam prvi koji ima ovaj problem, cak nisam ni hiljaditi !! omg ljudima je jedino pomagala zamena ploca

A ja lepo hteo Abit IP35 al nije bilo i uzo gigabyte cc malera

/// Nemanja, mare imao isti problem sa onom njegovom DQ6 :) 2 puta je menjao i treci put dobio jednu da radi :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Ko na koga.. 15.12.2007. 09:01 #35976

status: user
broj poruka: 6643
A bre VMARC, odmah na najjeftinije dobro napajanje... šta fali LC-u? ONO JE TIHO, a ako radi, i ok je, pogotovo za te pare. Pronosila se neka priča da je došla serija koja se kvari... ali te priče nigde više... (osim na ovom forumu). Napajanje da je defektno.... ma moguće je ali vidiš da sve ukazuje na elektroniku ploče ili ne daj bože, procesor, tek u 2. koraku na naku komponentu prikačenu na samu ploču, ali to je skoro neverovatno ako je tačno čovek opisao kad se to dešava - a to je ODMAH nakon uključenja, kada se ploča bavi sama sobom i ne stiže da testira priključene komponente. Napajanje bi crklo, ili dovelo računar u neko stupid stanje zaglavljivanja, ili, resetovalo bi računar kad se zagreje - pregreje. Jednostavno je nemoguće da je toliko veća struja da ga ukoka za par sekundi. Pogotovo nema sumnje da li je dovoljno kad je čovek experimentisao sa isključenim komponentama, grafa mu malo vuče, proc također jer nije oc`knut.... to ni za cheftec jasno je, neće biti problem - za probu, ali, u pitanju je falinka ploče. Možda samo bios-a, ali, ova je u stanju kada samo fizička zamena rom-a pomaže - ako je to.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Ma dovoljno je to napajanje... 15.12.2007. 09:02 #35977

status: user
broj poruka: 7761
Moj racunar je skoro isti kao navedeni i sve radi, na cuvenom LC Power napajanju od 550w (inace ova snaga je samo u piku par minuta) a realna snaga je 380-430w (konstantan napon).
Ako si sve proveravao 3 puta mozda je napajanje, da li se ista vrti neki ventilator?
Mada me cudi sto ti se CPU tray tako teze zatvorio i sto nemas nikakav signal ili nisi naveo nikakav BIP.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
XXXL Jutro nije pametnije od veceri 15.12.2007. 09:38 #35980

status: user
broj poruka: 537
:

Ploca iz nekog razloga ne dolazi do biosa... kao da nema CPU ili je napajanje trash. Napajanje sam probao kod ortaka, radi besprekorno, CPU sam ponovo montirao, opet ide malo teze ona poluga ali lepo i ravno nalegne u slot (nije mi ovo prva montaza socket 775 procesora, do sad sam ih montirao bar 10) :) I dalje isti problem, moram da nosim kantu u servis. Kazu All solid capacitors za produzeni vek trajanja ploce... pa pobogu kako produzeni vek trajanja ploce kad nije radila ni minut!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Stavi neko drugo 15.12.2007. 11:15 #35985

status: user
broj poruka: 5696
kao sto smo ti VMARC i ja rekli, pa onda teraj u servis, ako ne radi...


- R a v e n L o r d -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 15.12.2007. 11:19 #35986

status: user
broj poruka: 1673
Pa kako ne razumes, ako je ne ukljucujes trajace vecno. Salim se, odnesi to lepo u servis gde ce oni zameniti jedno po jedno i naci tacno sta je crklo. Posto kazes da imas iskustva i da si sve proverio sto se sklapanja tice onda je vreme za zamenu komponenata sa drugim pa da se vidi. Na kraju uvek ispadne neka glupost a ti lepo stedi zivce i pusti servis da to resi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646152.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs