Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Mreza i jos nesto?
STRANA 1 OD 1
Hajduk Mreza i jos nesto? 15.12.2007. 20:12 T7008

status: user
broj poruka: 114

Hajduk

1. Da li neko moze da mi preporuci neki dobar ruter sa 8 portova? Vidim da takvih rutera kod nas na trzistu izgleda ima veoma malo.
2. Trebalo bi da reinstaliram win pa me zanima kako da sacuvam sve toolbarove i bookmarke iz Firefoksa. Znaci da li pstoji neki softver za to?
3. Da li dva rutera od 4 porta mogu da se povezu i preko njih da radi net?
4. Zasto ima toliko malo Abitovih ploca na trzistu i zasto ih ljudi ne uvoze kada su jedne od boljih?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hajduk E jos nesto 15.12.2007. 20:13 #36026

status: user
broj poruka: 114
Hajduk

Pozdrav svima i hvala unapred na odgovorima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Mreza i jos nesto? 15.12.2007. 20:54 #36027

status: user
broj poruka: 5696



- R a v e n L o r d -

::
:: Hajduk
::
:: 1. Da li neko moze da mi preporuci neki dobar ruter sa 8 portova? Vidim da takvih rutera kod nas na trzistu izgleda ima veoma malo

Bilo koji Alied Telesyn, D-link, Linksys, 3Com USR, Cisco, Roline

:: 2. Trebalo bi da reinstaliram win pa me zanima kako da sacuvam sve toolbarove i bookmarke iz Firefoksa. Znaci da li pstoji neki softver za to

Imas export ili sacuvaj sve iz firefox DIRa pa posle instalacije presnimi u Program Files

:: 3. Da li dva rutera od 4 porta mogu da se povezu i preko njih da radi net
:: 4. Zasto ima toliko malo Abitovih ploca na trzistu i zasto ih ljudi ne uvoze kada su jedne od boljih

Ne znam
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub MozBackup... 15.12.2007. 21:04 #36029

status: user
broj poruka: 1006



...je ime jutilitija... radi posao (donekle - nije u stanju da bekapuje sve, naglasavam - sve, add-on-ove)

za alatne sipke (toolbars) i za oznacivace knjiga (bookmarks) je savrsen...


http://mozbackup.jasnapaka.com/


MozBackup is a simple utility for creating backups of Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird, SeaMonkey, Mozilla Suite and Netscape profiles.

It allows you to backup and restore bookmarks, mail, contacts, history, extensions, cache etc. It`s an easy way to do Firefox backup, Thunderbird backup ...


i tako

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 3. 4. 16.12.2007. 00:15 #36066

status: user
broj poruka: 9388
3. Mogu ako jedan od njih ima UP link, a to je obicno ili port sam za sebe, ili je port LAN1
4. Mislim da je to zbog toga sto Abit vise i nije neki proizodjac komponenti od kako im je glavni ing otisao u DFI. Jednostavno veliki broj otkaza, po mom skromnom misljenju zbog toga sto ih jos uvek bije glas da su HIGH END proizvodjaci a to dakako i nisu. Jednostavno pokusavajuci jos uvek da odrze renome iz ne bas tako kvalitetnih komponenti pokusavaju da izvuku maksimum a sve sto se dobije jeste veliki broj otkaza. A kao takvog niko i ne zeli da ga radi a i sto manje ljudi zeli i da ga kupi. U buducnosti lideri u proizvodnji PC opreme ostace Asus, Gigabyte, DFI i Foxconn kao najveci proizvodjac OEM komponenti. Ostali ce svoj deo kolaca traziti u nekim drugim sferama, kao proizvodjaci gotovoh sklopova ili periferija (primer MSIja koji puca u proizvodnji optreme ali zato se orijentise na laptopove, periferije...)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: 3. 4. 16.12.2007. 00:24 #36069

status: user
broj poruka: 5696
Nesto bas i ne vidim da su DFI i Foxconn tako zastupljeni, bar ne kod nas. Foxconn jeste veliki koncern ali kvalitet svakako ne moze da pridje boljima: Asus, Abit, GA. To sto je Vu otisao nije neki veci hendikep. Pre ce biti stvar u tome da je Abit preskup mada ga smatram za dostojnog rivala velikom Asusu i Gigabyte. Ja ih nisam video crknute, svega par komada. Mnogo manje nego crknutih GA koje uglavnom riknu od stajanja ako se izvade pa odstoje mesec-dva pa ponovo uposle. I dalje sam pri misljenju da je Asus#1 brander za ploce pa i grafike (vise klase). Respect


- R a v e n L o r d -

:: 3. Mogu ako jedan od njih ima UP link, a to je obicno ili port sam za sebe, ili je port LAN
:: 4. Mislim da je to zbog toga sto Abit vise i nije neki proizodjac komponenti od kako im je glavni ing otisao u DFI. Jednostavno veliki broj otkaza, po mom skromnom misljenju zbog toga sto ih jos uvek bije glas da su HIGH END proizvodjaci a to dakako i nisu. Jednostavno pokusavajuci jos uvek da odrze renome iz ne bas tako kvalitetnih komponenti pokusavaju da izvuku maksimum a sve sto se dobije jeste veliki broj otkaza. A kao takvog niko i ne zeli da ga radi a i sto manje ljudi zeli i da ga kupi. U buducnosti lideri u proizvodnji PC opreme ostace Asus, Gigabyte, DFI i Foxconn kao najveci proizvodjac OEM komponenti. Ostali ce svoj deo kolaca traziti u nekim drugim sferama, kao proizvodjaci gotovoh sklopova ili periferija (primer MSIja koji puca u proizvodnji optreme ali zato se orijentise na laptopove, periferije...
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ddragoljub Jel to za isp? :-) 16.12.2007. 02:12 #36074

status: user
broj poruka: 126
Pozdrav,

Machine wrote:
`Bilo koji Alied Telesyn, D-link, Linksys, 3Com USR, Cisco, Roline`

ma jok!i najobichniji Tp-Link ce da peva kao lud....shto bi ostavljao 100+eur-a za neshto shto objektivno koshta 15-20eur? Imash u netiksu a ima i na drugim mestima.
Nemoj da se lepish za firme, brendove itd....za tvoje potrebe je je tp-link vishe nego dovoljan a radice isto kao i drugi....

Moj savet, iz iskustva....

Pozdrav, dragoljub



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Re: Mreza i jos nesto? 16.12.2007. 02:50 #36084

status: user
broj poruka: 711
:: 1. Da li neko moze da mi preporuci neki dobar ruter sa 8 portova? Vidim da takvih rutera kod

Linksys... Ima ih dovoljno, samo su cene vise pa se ne reklamiraju preterano (nas covek voli da uzme najjeftiniji, pa posle kuka kad to ne radi maximalno) Ja sam npr probao jednom Sweex switcheve koji su se toliko grejali da nisam bio siguran da li smem da ih ostavim par dana da rade... Vratio samo ih i uzeo Planet... Isto i za npr ADSL modem... Mozes da ga dobijes za 1000 din ali ce se pregrevati pa ce pucati veza i moraces da ga povremeno iskljucujes ili da das nekih 80ak evra (nisam 100% siguran za cenu) i uzmes Linksys za koji sam zaboravio kad sam ga ukljucio i dobijes i QoS, port FW, uPnP itd.

Najbolje je da vidis koji ti nivo performansi treba pa da prema tome procenis...

:: 2. Trebalo bi da reinstaliram win pa me zanima kako da sacuvam sve toolbarove i bookmarke
:: iz Firefoksa. Znaci da li pstoji neki softver za to

Za Thunderbird i Firefox koristi MozBackup

:: 3. Da li dva rutera od 4 porta mogu da se povezu i preko njih da radi net

Da, ali je to lose resenje... Ako uzmes 4portni ruter bolje je uzeti jos jedan 8 portni switch uz njega... Jeftinije je, a i brzina je veca (manji latency)

:: 4. Zasto ima toliko malo Abitovih ploca na trzistu i zasto ih ljudi ne uvoze kada su jedne od

Asus je sve zatrpao kolicinom :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hajduk Hvala 16.12.2007. 04:09 #36088

status: user
broj poruka: 114

Hajduk

Hvala vam ljudi stvarno su dobri odgovori. Dosta ste mi pomogli. Izgleda da cu morati da uzmem neki jeftiniji ruter pa sta mi Bog da. Pozdrav svima
P.S.Vampiring ja imam sweex-ov svic i radi besprekorno evo vec tri god. Mozda si samo naleteo na neki skart
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ddragoljub Sweex grrrrrr! 16.12.2007. 12:49 #36099

status: user
broj poruka: 126
Pozdrav,

pre ce biti da si ti naleteo na neki redak primerak koji zaista radi !
Sve shto sam probao od Sweex-a je bilo bagovito ili poli-ispravno: PCI USB adapteri, mrezne karticem, svichevi pa chak su i tastature pravile probleme.....

Zaobilazim Sweex u shirokom luku .... i Planet takodje. Jedini od tih niskobudzetnih brendova za mreznu opremu koji me do sada nije nikada izneverio je tp-link...a sa bogastvom opcija stoji rame uz rame sa mnooogo skupljima!!! 50+ instaliranih rutera tp-link i josh gomila wireless uredjaja, i nijedan ne pravi problem (za sad)...

Shta znam, ovo je moje iskustvo....samo mislim da sweex ne treba da postoji u prodaji.

Pozdrav, dragoljub


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646143.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs