Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Wireless+ADSL?
STRANA 1 OD 1
Valheru Wireless+ADSL? 16.12.2007. 14:04 T7017

status: user
broj poruka: 750
Zanima me da li u isto vreme mogu da koristim i Wireless i ADSL,nisam bas optimistican
posto kontam da nemogu zbog dva IP,pa sam pomislio da na jedan komp instaliram dva OS
gde cu na jednom da koristim Wireless a na drugom ADSL?
Znaci Wireless koristim za Local a ADSL za Net,bilo kakve sugestije su dobrodosle

P.S. Od Nove Godine ce se duplirati brzina ADSL,zanima me dal ce se samo Download duplirati,
ili i Upload i da li ce cene ostati iste...



Dante 4Go10 1 Valheru
Novi Sad>
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milutinm83 re 16.12.2007. 15:22 #36106

status: user
broj poruka: 37
Koliko ja znam postoje ruteri na koje mogu da se prikace dve WAN veze da ko da na jednu moze ADSL a na drugu Wireless.

jedan takav router je Allnet ALL1297 Load Balancing Router
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lama wireless internet + adsl internet 16.12.2007. 15:26 #36108

status: user
broj poruka: 166
Ako mislimo na isto, na situaciju iz naslova, radice bez problema, ne trebaju ti dva operativna sistema, ali ako nemas iskustvo, moras da zoves provajdera da ti objasni kako i gde parametre da uneses.

::P.S. Od Nove Godine ce se duplirati brzina ADSL,zanima me dal ce se samo Downloa duplirati,ili i Upload i da li ce cene ostati iste...
Jesi li ti siguran u ovu informaciju?!

Renaming his people blood elves, in honor of their fallen countrymen, he taught them how to tap into ambient mystical energies...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Valheru 2xADSL 16.12.2007. 16:26 #36115

status: user
broj poruka: 750
Siguran sam 100% da ce se duplirati isto kao sto se duplirao 1 septembra,
bio sam u SezamPro i devojka sto tamo radi rece mi da ce se 1 septembar opet ponoviti
samo neznam dal ce se i Upload duplirati jer je onda logicno da ce se i cena MALO Povecati...

Normalno bice i Sociali paketi od 256 i 512 za neku malu paru...


At the End The Dark Tower Awaits
Novi Sad

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lama 16.12.2007. 16:32 #36117

status: user
broj poruka: 166
::rece mi da ce se 1 septembar opet ponovit
A, oce se ponoviti 11. septembar 2001, jel pomenula nesto?

Renaming his people blood elves, in honor of their fallen countrymen, he taught them how to tap into ambient mystical energies...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ddragoljub Mozesh 16.12.2007. 17:13 #36126

status: user
broj poruka: 126
Naravno da mozesh istovremeno da ih koristish, sa jednom OS-om...
mozesh i pristup internetu da koristih istovremeno zajedno samo ne znam kako bi to izveo pod windowsom (da saberesh brzine 2 net-a)... .
A kombinacija lokal preko wireless-a a net preko adsl-a radi bez ikakvih podeshvanja...

Ako hocesh oba net-a onda ti treba neki software ili hardware za `load balancing` ...softwareski ti to radi mikrotik a za hardware pogledaj astrocorp mada su to relativno skupi uredjaji....ali su pouzdani....imash i jeftinije koje pravi tp-link :-) ali bez 200-300e ne rachunaj na njih ....


Pozdrav, dragoljub


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 16.12.2007. 17:37 #36127

status: user
broj poruka: 711
Mozes... Trebace ti samo neki malo bolji ruter koji ili u startu ima dva WAN prikljucka (pa da na jedan nakacis ADSL modem a na drugi WLAN AP) ili se moze prekonfigurisati da WLAN koristi kao AP (tada moras d uzmes wireless ruter) U tom slucaju bi WLAN interfejs dobio jednu, ADSL drugu adresu a komp bi uzeo adresu iz treceg opsega... Jos ti ostaje da podesis rute i NAT i sve moze lepo da radi... :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Valheru lol 16.12.2007. 18:52 #36136

status: user
broj poruka: 750
Neam AP,vec direktno sa antene kabl uvodim u karticu...
to mi je problem,jel mogu da napravim Bridz konekciju tipa ADSL+Wireless
i kako da postavim parametre IP,imam 6 OS Instaliranih...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sSHarK ADSL x 2 o5!?! 16.12.2007. 19:22 #36139

status: user
broj poruka: 989

:: P.S. Od Nove Godine ce se duplirati brzina ADSL,zanima me dal ce se samo Download duplirati
:: ili i Upload i da li ce cene ostati iste...
::

Cene ce ostati iste, down/up dOOpliRRati, ALI koli.co se ya razumem u hemi.yu,
ne mozze se kRRoz kabal pustiti ne znam koliki pRRotok,
neshto kRRunie nece moci bRRez optike... ybg...

- a.co gRReshim ispRRawi(te) me, u ostalom yosh malo e do New Year pa ce diwimo & to...



Not 4 Every1...
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646104.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs