Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Veliki problem
STRANA 1 OD 1
gilespi026 Veliki problem 18.12.2007. 18:52 T7055

status: user
broj poruka: 214

Ukratko,
racunar se posle odredjenog roka zakuca. Posle desetek sekundi se sam restartuje.
I onda se desava nesto cudno, pokusava da se podigne ali kao da se restartuje dva tri puta za redom uz jedno duze bip.Sad ono najcudnije windows se podigne ali nemam sliku na monitoru, cujem samo po onom zvuku kada se windows podigne. Monitor signalizira kao da je iskljucen(lampica treperi)
Posle direktnog gasenja na dugme kucista i ponovnog paljenja racunar ponovo radi dobro odredjeno vreme(nekad sat dva a nekad i nekoliko sati cak nekad i ceo dan)
Sta moze da bude problem?

athlon3500+
ga-m55s-s3
asus7300gt top
transcend 1gb
wd 3200 gb
ms industrial 550w

Unapred zahvalan na odgovorima
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Može biti 18.12.2007. 19:00 #36356

status: user
broj poruka: 6643
asus7300gt top
pregrevanje, neispravnost čipova (+pregrevanje istih), neki drugi hardverski bug na grafičkoj.

Pod 2, ga-m55s-s3, čipset, elementi.... kontroler, sve ista sumnja kao na grafičku.

Ostalo, ako nađeš još negde na net-u supaćenika. A moguće je.... teoretski i napajanje, i sistem ram i pregrevanje procesora i ....

Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud probaj 18.12.2007. 19:19 #36358

status: user
broj poruka: 3738
može da bude ne mora da znači.Odvoj ventilator od hladnjaka i očisti prašinu.Možda baš tu dolazi do pregrevanja(kao što je bilo u mom slučaju).Izvadi grafiku iz slota takodje očisti od prašine gurni je do kraja i pričvrsti dobro(na devojkinom kompu se karta redovno izvlačila iz slota jer nije bila pričvršćena).Usput proveri i ostale konekcije u kompu. Ako ne pomaže onda je nešto od gorre navedenog @Pisko
a sta ti ja znam...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Promeni napajanje! 18.12.2007. 19:34 #36361

status: user
broj poruka: 5696



- R a v e n L o r d -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ljuki re: 18.12.2007. 19:44 #36363

status: user
broj poruka: 324
wd 3200 gb gde kupi taj hard zar je vec izasao od 3TB. Salu na stranu veliki problem, moguce da je graficka doduse ja imam istu ne pravi mi problema.Cpu se ne greje toliko mislim da je system sjeban driver za graficku.. jedino moze da je graficka ako je OC a u sustini taj asus se uopste nee greje meni gpu radi na 38c DDR3 memorija radi na 1ghz ima cipove za 1.1ghz po default mislim da su od 1.8ms kod mene radilo na 1.4 bez problema. Tako da mi je jedino razumno za XP probaj novu instalaciju kolika ti je temp CPU,GPU mozes da procitas iz windowsa


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BataCele Da li si.. 18.12.2007. 20:14 #36370

status: user
broj poruka: 1532
...nesto overklokovao ?

Proveri da li je sve lepo ubodeno u plocu, pa ucitaj safe/default vrednosti u BIOS-u i iskljuci sve programe koji eventualno menjaju taktove komponenti.

Verovatno je problem do hardvera, sumnjam da je softver u pitanju (jer kazes `kao da se restartuje 2-3x zaredom uz duze bip` - to dolazi sa ploce).

Ja bih ovako (ako prethodno ucinjeno ne pomogne):

- probas svoju grafiku u tudjem, a tudju u svom kompu
- isto ucinis sa memorijom
- zamenis napajanje
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko No response 18.12.2007. 23:52 #36423

status: user
broj poruka: 6643

Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

Sad mu nije ništa.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilespi026 Veliki problem 19.12.2007. 00:33 #36428

status: user
broj poruka: 214
Mozda posvesno zelim hard od 3tb,salu na stranu
Grafika nije nikad klokovana stara je par meseci temperatura oko 50 stepeni.
Procesor se ne pregreva 35-40 stepeni.
Napajanje je skoro stavljeno.
Da vidite cuda danas radi ceo dan bez restartovanja.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646152.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs