Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Svaštara
e, jbg...
STRANA 1 OD 1
Miguelinho e, jbg... 19.12.2007. 22:00 T7080

status: user
broj poruka: 209
..nisam znao kojoj temi pi mogao da pripada ovaj problem, pa sam pichnuo ovde.
pre 6 dana sam sastavio komp, komponente su AMD 5600+ AM2, Gigabyte GA MA69G S3H, GEIL Black Dragon 800MHz (2X1Gb), Club3D ATI Radeon x1950Pro, 160Gb WD Caviar i LC Power 6550GP.
zavrsim ja instalaciju Win-a, sa sve pratecim driverima i programcicima, nabacim nekoliko igrica...sve radi sjajno, crysis jako lepo izgleda, framerate super, za ostale igre i da ne pricam. ja se odusevio! i hocu uvece da pogledam neki film, kad ono...zapocne `projekcija` i posle par minuta se zamrzne ekran i pojave se artefakti po sredini ekrana, celom sirinom! zvuk ronda, isprekidano zuji...katastrofa. nista ne pomaze, samo reset na dugme. ponovim proceduru sa drugim filmom, ista prica. naravno, reinstall win. jednom, dvaput...posle petog puta popi...m, ubacim hirens boot cd 9.3, odradim sve testove, mashina radi super, nema hardware problema. ok, probam ja i 3dmark 05 i 06. sve prodje vise puta bez problema. ali ipak komp zakucava pri gledanju filma (mada ja film u stvari ni ne gledam, jbg). U CEMU JE PROBLEM!
zna li neko odgovor?
napomena, iskljucio sam integrisanu grafiku na ploci.
hvala unapred.
izvinite na poduzem postu. :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lama Radeon 19.12.2007. 22:36 #36540

status: user
broj poruka: 166
Sto lepo ne probas sa integrusom? Proveri da li ima problema, ako ne, onda je verovatno kartica. Ako je u garanciji, sto pre je zameni. Jedino mozes da probas da stavis starije drajvere, jer su freski catalyst uvek bagoviti.



Renaming his people blood elves, in honor of their fallen countrymen, he taught them how to tap into ambient mystical energies...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
marke hm 19.12.2007. 22:51 #36543

status: user
broj poruka: 384
mozda je problem u kodecima? probaj sa nekim drugim kodecima, ako sve sem filmova radi ok..

zaista ne znam sta bih ti drugo rekao :(
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Miguelinho evo ovako... 19.12.2007. 23:02 #36546

status: user
broj poruka: 209
@Lama
probao sam sa integrusom, ali se win digne samo u safe modu, a standardno nece ni da cuje, pa samim tim nisam ni mogao da proverim da li je grafa neispravna ili ne. mozda i ja nisam to uradio kako treba, ali sada sam isuvise nervozan da probam ponovo. sutra, kada se vratim s` posla.

@marke
joj, druze, probao sam sa k-lite codec pack (vise verzija) i ace mega codec pack (isto vise verzija) ali problem persist again.

bas sam nervozan, ide mi na k...pardon, nerve ova glupost.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
XXXL probaj 19.12.2007. 23:23 #36549

status: user
broj poruka: 537
Codec pack all in one :) tako ukucaj u google :) all in one resenja nikad nisu najbolja ali meni ovo odradjuje posao :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 19.12.2007. 23:34 #36552

status: user
broj poruka: 3529
Hm! Ne verujem da je do kodeka, dosta ljudi koje poznajem, ukljucujuci i mene koristi poslednje K-Lite kodeke+QuickTime+Realtime alternative, i sve se pusta besprekorno, u naravno MediaPlayerClassic-u.
To definitivno ima veze sa samom grafickom, moze da bude i ploca u pitanju, ali....
Problem je ocigledno do samog overlaj-a ili ti video materijala koji pustas(filmovi i sl.), ako si stavio poslednje drajvere za kartu, obavezno i poslednji directX, proveri podesavanja u biosu za samu kartu, odnosno pci-e slot, na kojoj frekvenciji radi.
Najbolji nacin da se sve lepo proveri jeste da pozajmis od nekoga neku drugu kartu i probas onda filmice, a kod njega probas tvoju, to ce ti konacno odgonetnuti sta je u pitanju, ovako.... mozes da se vrtis u krug u nedogled, i ko zna kada ce ti se pokazati problem.
Dakle menjaj kartu pa testiraj onda masinu, najbolji nacin!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Miguelinho ajde... 19.12.2007. 23:59 #36556

status: user
broj poruka: 209
...jbg, pritisnuo sam enter. :)
probao sam codec pack all in one, na preporuku XXXL-a, naravno, pre toga sam obrisao ace mega codec pack, i evo sta se desava:
pusta filmove, ne secka i ne zakucava, ali zato one filmove na kojima je blokirao nece ni da pusti i izbaci poruku da nema kodek za taj video fajl (bez obzira sto su svi .avi).
sta sad?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Miguelinho jos nesto... 20.12.2007. 00:19 #36558

status: user
broj poruka: 209
...taman kada sam se ponadao da sam nasao uzrok problema, ne lezi vraze...pustim neki dvd, a ono, opet zakucavanje, brdo artefakta i raznoraznih boja, dzidzamidza i cuda po ekranu.
pa, jebem mu misa, kako to da npr. crysis radi bez problema, a fucking film nece?
ili sam ja mnoooooooogo glup ili su ovo gremlini!



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
goshayug Brzi odgovor 20.12.2007. 01:03 #36559

status: user
broj poruka: 27

1. Integrusu ne mozes da dignes bez drajvera
2. Kako si u Safe modu ako nisi administrator ne mozes da menjas nista ni da instaliras
3.K-lite je najbolji codec pack i velicine je 18.6mb
4.Ako nastavi da zamrzava skini programcic Divx-antifrize i pusti ga da odradi posao.
5.Ako graficka prolazi sve testove nije u pitanju kartica probaj sa drugom ram memorijom
6.najbolji divx playeri su ti Crystal i MV2player takodje i BS novije verzije
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Zadnje 20.12.2007. 01:13 #36561

status: user
broj poruka: 6643
Šta god mislio, i kako god ti povezivao 3d akceleraciju i prikazivanje kompresovanog materijala (zajedničko im je što završavaju na ekranu), to baš nema neke veze.... očigledno se radi o klanju kodeka. Instalacija nečeg drugog nakon što je već nešto ukokano, očigledno ne rešava problem. Dakle, ili probaj da iščistiš registar od svih kodek paketa koje si nabacio (ako može iz safe moda), pa da onda na uslovno očišćenu mašinu ponovo instaliraš klitoris kodek pack, u celosti, ili, reinstall wina ako to ne uspe, pa onda bez eksperimenata sa bilo kojim kodek packom, stavi samo xvid kodek, sam za sebe i lamemp3 kodek, to ti je dovoljno za 98% stvari koje puštaš. Ako tada zakucava nešto, onda stvarno imamo neki veći gordijev čvor, a ako šljaka, kao što bi i trebalo, onda lepo ghostuj instalaciju pa se igraj sa kodek-paketima.

Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Evo ovako.. 20.12.2007. 02:00 #36566

status: user
broj poruka: 18472
Sto se tice kodeka najpotpuniji i nabolji nacin da budes osiguran jeste da instaliras Vista Codec Package.Skini poslednju verziju.To sto se desava pri pustanju filma vise mi lici na software-ski deo problema.Probaj da flash-ujes kartu sa nekim novim biosom pa vidi sta se onda desava.Postoji mogucnost da imas problem u komunikaciji izmedju ploce i graficke karte..Kako god probaj sve pa pokusaj da nadjes resenje.P.S.Ja bih flashovao i mainboard sa najnovijim biosom za svaki slucaj!Imao sam priliku da vidim slicnu ili istu situaciju!Jednostavno ploca ne komunicira sa kartom kako treba i to bas ATI koji i sam vec ima tako lose drivere da Bog sacuva!Sve dok nisam ubacio nVidia graficku kartu nije radilo kako treba!Mozda ti nije od pomoci ovo sto ti pricam ali imao sam licno iskustvo,pokusao sam da servisiram komp od drugara i nisam uspeo da resim problem sve dok nisam zamenio kartu!Jednostavno problem u komunikaciju tj. kompatibilnosti!Zamislite da se ovo desava sve cesce i cesce,ovo nije prvi slucaj na koji nalecem.Nekad se zapitam kako sam proizvodjac moze tako nesto da napravi!Ne moze covek bacati graske koja ce komponenta sa kojom da radi kako treba!Danas treba biti obazriv i dobro informisan i potkovan znanjem oko hardware,nema svako para da ispravlja krive drine.Pozdrav.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NDSystem A mozda... 20.12.2007. 02:12 #36567

status: user
broj poruka: 209
... Ja bih se u ovoj varijanti kladio na procesor.

Dušan Nastić
Beograd,


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Miguelinho kako to... 20.12.2007. 07:42 #36577

status: user
broj poruka: 209
...kao sto sam naveo vec u prvom postu, probao sam sa vise kodeka, instalirao sam win 6 (sest) puta za 6 (sest) dana,menjao drivere za graficku kartu, update bios-a sam probao vec prvi dan, ali nema nove verzije (nisam probao da nadjem tj. skinem nove drivere za plocu, mozda bi to resilo problem). integrisana bi trebala da radi, pa bar da mi digne win u vga modu i trazi drivere, ali nece. imam administratorska prava, pa komp je moj.
takodje, da li je moguce da pomocu test alata na Hiren`s BOOTCD 9.3 ne otkrijem ni najmanji problem na hardware-u? ne verujem da je ram, pa memtest gold je 9 sati radio testiranje i nista, obavio sam testove za plocu i cpu, jedino sto ne znam da li grafa moze da se testira jos nekako osim 3dmark-om. cak sam i hdd proveravao, takodje ne pokazuje nista.
a najgore od svega je to sto, neki film moze lepo da pusti dva puta, ali treci put zakuca. prosto ne znam sta da radim. sve komponente su nove, i pod garancijom, i nije problem da odnesem na reklamaciju, ali ne bih da se blamiram ako problem nije u hardware-u.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Pazi ovako... 20.12.2007. 09:28 #36581

status: user
broj poruka: 7761
Ja bih se opkladio da imas slican problem koji sam ja imao sa dva DVD-a (6in1 kombinacija) prekopiram in na HDD pokrenem fajl i prc japanac bato, nema ne radi...
Pokrenem ih sa DVD-a isto...
Potegnem IsoBuseter da iscita fajlove a on prijavi da na disku vidi 6 filmova i prekopira ih na hdd isto...
Zakljucak onaj ko ti je dao filmove te skenjao, ako si ih skidao sa mreze sto nisi pogledao prvi deo filma da li je upotrebljiv ili ne (GOM plejer ima svoje kodeke i svira nedovrsene filmove), ja tipujem da su ta dva fajla kao prazani kao kontejner posle djubretara a zauzimaju prostor na HDD-u.

Ovo tvrdim pogotovu sto ostale filmove sviras bez problema, sto se kaze da nisam doziveo ne bih verovao.

MPC sam koristio dok nisam otkrio GOM plejer, od tada samo taj koristim.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lama vga 20.12.2007. 09:30 #36582

status: user
broj poruka: 166
Stavi drugu vga i probaj.




Renaming his people blood elves, in honor of their fallen countrymen, he taught them how to tap into ambient mystical energies...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Miguelinho Re @MaliAbner 20.12.2007. 09:47 #36587

status: user
broj poruka: 209
ma da su u pitanju samo dva filma, ne bih ni postovao, nego bi ih bacio u kantu i zdravo.
desava se sa svakim video fajlom, bez obzira na njegovu duzinu ili format. znaci, moze da se desi da mi jedan film pusti vise puta bez problema, a onda iz nepoznatih razloga zakuca.
skinuo sam sada nove drivere za plocu, pa cu kada se vratim s posla da probam nesto. mozda ce i update bios-a da resi problem (ako ima nova verzija za ovu plocu). a skinucu i novi directx, pa da vidim. ako ne bude radilo, pravac na reklamaciju.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re @MaliAbner 20.12.2007. 13:06 #36608

status: user
broj poruka: 7761
Izvidnjavam se nism bas pomno procitao post, ucinilo mi se da svaki drugi film radi OK.
Sveze instalirani Win i jopet zakucava, kazes da si probao sve moguce kodeke i ostalo.
Da nisi mozda instalirao neki pogresan drajver za zvuk, mada on ne bi trebalo da pravi problema sa slikom.
Jesi li instalirao drajvere dobijene uz plocu i kako bi sa njima radilo.

Konkretan problem sa najnovijim Klite mega kodec pakom sam imao problema pa sam se vratio na stare.

Probaj pomenuti GOM plejer, mali je 4.8mb brzo skines sa mreze i javi da li sa njim radi kako valja, on sam ucitava titlove ako su istog naziva kao avi, u suprotnom sam izaberi titl.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: ma da su u pitanju samo dva filma, ne bih ni postovao, nego bi ih bacio u kantu i zdravo
:: desava se sa svakim video fajlom, bez obzira na njegovu duzinu ili format. znaci, moze da se desi da mi jedan film pusti vise puta bez problema, a onda iz nepoznatih razloga zakuca
:: skinuo sam sada nove drivere za plocu, pa cu kada se vratim s posla da probam nesto. mozda ce i update bios-a da resi problem (ako ima nova verzija za ovu plocu). a skinucu i novi directx, pa da vidim. ako ne bude radilo, pravac na reklamaciju
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Miguelinho @MaliAbner 20.12.2007. 13:19 #36612

status: user
broj poruka: 209
ma instalirao sam sve drivere sa cd koji stize uz plocu (ne jednom, vec sest puta, svaki put na freshki winxp), i probao brdo razlicitih kodeka, s tim sto sam naravno lepo deinstalirao stare kodeke pa nabacio nove. danas sam skinuo nove drivere za plocu, pa cu sa njima da probam. nabacicu i novi directx i novi bios, pa ako opet ostane problem, jbg. provericu sa svezim driverima da li integrusa pravi problem. nadam se da cu resiti problem. iskreno, ne verujem da je problem hardverski. da jeste, bilo koji test sa hiren`s bootcd 9.3 bi mi bar nesto pokazao, ali nije. nego, ima li neki alat pomocu kojeg bih mogao da proverim ispravnost grafe, a da nije 3dmark?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: 20.12.2007. 13:32 #36615

status: user
broj poruka: 18472
Rekao sam ti da Flashujes Grafiku,kad to uradis onda javi ima li i dalje problema!

:: ma instalirao sam sve drivere sa cd koji stize uz plocu (ne jednom, vec sest puta, svaki put na freshki winxp), i probao brdo razlicitih kodeka, s tim sto sam naravno lepo deinstalirao stare kodeke pa nabacio nove. danas sam skinuo nove drivere za plocu, pa cu sa njima da probam. nabacicu i novi directx i novi bios, pa ako opet ostane problem, jbg. provericu sa svezim driverima da li integrusa pravi problem. nadam se da cu resiti problem. iskreno, ne verujem da je problem hardverski. da jeste, bilo koji test sa hiren`s bootcd 9.3 bi mi bar nesto pokazao, ali nije. nego, ima li neki alat pomocu kojeg bih mogao da proverim ispravnost grafe, a da nije 3dmark
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Miguelinho @SkyFire 20.12.2007. 13:38 #36617

status: user
broj poruka: 209
da flashujem novu graficku kartu? kupio sam je pre mesec dana, i radila je perfektno na staroj masini (AMD 3200+ S939, 2X512Mb Kingston, Gigabyte K8NF9...). izvini, ali bas da flashujem novu kartu...
uostalom, ako me ne bude mrzelo, probacu, ali ako mi objasnis kako. to zaista nisam nikada radio.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NDSystem Nemoj vise da se mucis 20.12.2007. 16:20 #36636

status: user
broj poruka: 209
nego odnesi procesor na reklamaciju. To je jedini problem koji imas. Pricam ti iz iskustva sa pomenutim problemom. Ako ne zelis odmah da ga nosis na reklmaciju, pozajmi od nekoga procesor i probaj da li ce ti se ista stvar desavati. Kada se budes uverio da je procesor,odnesi ga na reklamaciju i to je to. Skrati sebi muke. Dušan Nastić
Beograd,


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Miguelinho eve me... 20.12.2007. 19:19 #36656

status: user
broj poruka: 209
...e, pa, momci i devojke, da javim sta sam uradio. dakle, nisam reinstalirao drivere za plocu, vec sam uradio sledece: izbrisao sve kodeke sa hdd-a, izbrisao drivere za graficku kartu (i sa driver cleaner pro) i nabacio nove drivere (kao i X puta do sada) i ubacio xvid codec kao i lamemp3 (to je novo), i naravno gom player (i to je isto novo) po preporuci Pisko-a i MaliAbner-a, i za sada nema nikakvih problema (pu-pu, pomeri se s` mesta i kucni u drvo) iako sam probao nekoliko filmova, kako Divx tako i DVD. nadam se da je ovim resen problem. svima vam hvala puno. ukoliko se desi zakucavanje ponovo, poludecu, ali vas necu smarati vise.
`ajd` u zdravlje, i prijatno.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs