Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Zbog izdaje AMD-a primoran na vecno kajanje :)
STRANA 1 OD 1
XXXL Zbog izdaje AMD-a primoran na vecno kajanje :) 20.12.2007. 02:18 T7085

status: user
broj poruka: 537
Sa AMDom u zivotu nisam imao problema. Od kad sam presao na intela sve muka do muke...tacno sam kaznjen zbog izdaje..
Nasumicno u nasumicnim vremenskim intervalima i nepredvidivim okolnostima, samo iskochi BSOD sa ovom greskom i mogu da se slikam :)
Svi drajveri su ok, cak sam ih na kraju sve i update-ovao, isto se desava. Nije mu cak ni bitno da li je neki program upaljen ili ne ... nedefinisan problem, jel zna neko sta znaci ovaj error report ?

BCCode : 100000d1 BCP1 : 00000006 BCP2 : 00000002 BCP3 : 00000000
BCP4 : BA50A504 OSVer : 5_1_2600 SP : 2_0 Product : 256_1

C:DOCUME~1BRUTAL~1LOCALS~1TempWER9ef4.dir00Mini122007-01.dmp
C:DOCUME~1BRUTAL~1LOCALS~1TempWER9ef4.dir00sysdata.xml

A uz to, desi se da mi DVDRW jednostavno nestane, ko da sam ga iskljucio a posle restarta se pojavi, narezem disk-2 i opet nestane! Cccccc a radio je besprekorno na starom amd-u i MSI ploci..a ovde uzas blagi! updateovao sam firmware dvdrw-a ali se nista nije promenilo :) osim spiska podrzanih medija naravno.) Jel ima neko ideju sta moze da bude? Ili mi ne gine flash biiosa ploce...

Dok nisam kupio nov komp, nisam ni pisao puno ovde na forumu :) strasno !

confa je sledeca
INTEL E6550 C2D
Gigabyte p35 DS3R (grbina najgrbavija, 90% ona pravi probleme)
2x1GB Geil ultra dual kit
WD5000AAKS
ASUS EN8600GT
LC6550 550W

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Zbog izdaje AMD-a primoran na vecno kajanje :) 20.12.2007. 02:35 #36568

status: user
broj poruka: 18472
Jel drzis CPU na default clock-u ili dizes frekfenciju?Ako Overclockujes moze vrlo lako da se desi da je zbog toga,izbacuje Error zbog nestabilnosti u radu samog CPU-a,mada meni sve ovo lici da sam CPU nije ispravan mada ako brka sa optickim uredjajima to je do ploce 100%.Pokusaj da prvo dignes nov win,onda sve driver-e da instaliras pa vidi sta se desava.Ako imas isti problem flashuj bios a ako se i dalje ponasa isto to vec prelazi u Hardwerski deo,tipujem na CPU ali ne mora da znaci.Tesko je odavde zakljuciti sta moze biti u pitanju kad nemas licno pristup problemu!P.S.To sto ti povremeno nestaje DVD pa ga win vidi definitivno ploca brka,gubi informaciju vezanu za ide slot ako ti je na ide.Na sata-i to vec nebi trebalo da se desi.Jedini problem sa nestankom i povratkom optickog uredjaja jeste meni licno bio do samog wina,dok nisam digao nov zezao me je.E sad drugi deo iskustva jeste bio do ploce,jednostavno ploca te vidi te ne vidi ide prikljucak tj. opticki uredjaj.Probaj sa flash-ovanjem biosa ploce.Mora da upali!

:: Sa AMDom u zivotu nisam imao problema. Od kad sam presao na intela sve muka do muke...tacno sam kaznjen zbog izdaje.
:: Nasumicno u nasumicnim vremenskim intervalima i nepredvidivim okolnostima, samo iskochi BSOD sa ovom greskom i mogu da se slikam :
:: Svi drajveri su ok, cak sam ih na kraju sve i update-ovao, isto se desava. Nije mu cak ni bitno da li je neki program upaljen ili ne ... nedefinisan problem, jel zna neko sta znaci ovaj error report
::
:: BCCode : 100000d1 BCP1 : 00000006 BCP2 : 00000002 BCP3 : 0000000
:: BCP4 : BA50A504 OSVer : 5_1_2600 SP : 2_0 Product : 256_1
::
:: C:DOCUME~1BRUTAL~1LOCALS~1TempWER9ef4.dir00Mini122007-01.dm
:: C:DOCUME~1BRUTAL~1LOCALS~1TempWER9ef4.dir00sysdata.xm
::
:: A uz to, desi se da mi DVDRW jednostavno nestane, ko da sam ga iskljucio a posle restarta se pojavi, narezem disk-2 i opet nestane! Cccccc a radio je besprekorno na starom amd-u i MSI ploci..a ovde uzas blagi! updateovao sam firmware dvdrw-a ali se nista nije promenilo :) osim spiska podrzanih medija naravno.) Jel ima neko ideju sta moze da bude? Ili mi ne gine flash biiosa ploce..
::
:: Dok nisam kupio nov komp, nisam ni pisao puno ovde na forumu :) strasno
::
:: confa je sledec
:: INTEL E6550 C2
:: Gigabyte p35 DS3R (grbina najgrbavija, 90% ona pravi probleme
:: 2x1GB Geil ultra dual ki
:: WD5000AAK
:: ASUS EN8600G
:: LC6550 550
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ploca 20.12.2007. 03:41 #36572

status: user
broj poruka: 711
I trebas da bdues kaznjen... Lepo je zapisano da ce izdajnik goreti u najgorim mukama... Za kaznu procitaj Jevandjelje po Opteronu 10 puta... :)

A sad ozbiljno:

Najverovatnije je ploca ili sam Winblows... Probaj cistu instalaciju i update biosa na ploci... Ako ni to ne pomogne, probaj da od nekoga pozajmis procesor pa probaj opet... Ako se i dalje pojavljuje, onda je ploca... U svakom slucaju, ako ti je jos pod garancijom nosi ga u prodavnicu... Ustedeces sebi dosta muka...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dcosin grba 20.12.2007. 06:13 #36576

status: user
broj poruka: 61
Proveri (promeni) ide kabl na koji ti je spojen dvdrw, desi se da pukne a da se ne vidi, pogotovo ovi sa 80 zica.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lama Win 20.12.2007. 09:35 #36584

status: user
broj poruka: 166
Windows.


Renaming his people blood elves, in honor of their fallen countrymen, he taught them how to tap into ambient mystical energies...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gepard Napon na memoriji!!! 20.12.2007. 10:17 #36589

status: user
broj poruka: 267
Evo i mog predloga, uzmi neki test za memoriju (neki linux ili hiren`s bootcd, pa memtest86 ili goldmem) i prvo dobro istestiraj memoriju. Imao sam isti problem na slicnoj masini sa Geil-ovim modulima. Sve dok im napon sa defoult-a (1,8 ili 1,85V) nisam digao za 0,3V desavali su se slicni simptomi kao i kod tebe, kad sam stavio napon na 2,1V sve je proradilo `kao novo`, pa pre nego sto odustanes od svega probaj i navedeno, kostace samo `malo` vremena...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Da li si instalirao 20.12.2007. 13:47 #36618

status: user
broj poruka: 1492
Intel Chipset Utility ili Intel Chipset Diver (zavisno od ploce). Moras da ga imas na CD-u koji si dobio uz plocu. Najnovija verzija je 8.3.0.1013. Za Intelove chipsete taj Utility je neophodan.

Idi na http://support.microsoft.com/search/?adv=1 i ukucaj Error: BCCode ili trazi
Error Messages, pa onda ukucaj to sto ti se pojavljuje.
Naravno, ostaje i ono sto su drugi predlozili: flash biosa, memorija, ploca itd.
Srecno.
Nightbird

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NastyB Re: Zbog izdaje AMD-a primoran na vecno kajanje :) 20.12.2007. 16:20 #36637

status: user
broj poruka: 729
:: Sa AMDom u zivotu nisam imao problema. Od kad sam presao na intela sve muka do muke...tacno sam kaznjen zbog izdaje.

Eh, ja sam sa AMDekom imao more problema, a sa Intelom tome ni traga. Dakle, prva pretpostavka je da nisi dobro instalirao ili Windows ili neki od drajvera, jer su drajveri uzrok 90% pojavljivanja BSOD-a. A to ti i piše, mada mi je nepoznata oznaka.
Poslušaj one koji te savetuju da reinstaliraš Windows POSLE FORMATIRANJA CELOG DISKA, jer moguće je da su ti i NTFS tabele pred prsnućem, pa i to može da bude problem nečitanja sistema i drajvera...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
XXXL Tnx 21.12.2007. 00:26 #36689

status: user
broj poruka: 537
Hvala na savetima!

Svi drajveri su instalirani (ukljucujuci i intel chipset drivere) i svi su naknadno skinuti pa instalirani ponovo ali poslednje verzije skinute sa sajtova proizvodjaca-i isti problem. Pasce reinstall pa cu javiti sta se desava..

Eto, za memoriju nisam gledao koliki je napon, to mi je promaklo, pogledacu i to :)

Hvala jos jednom .)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646151.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs