Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Molim pomoc-umrezavanje 2 kompa kablom direktno?
STRANA 1 OD 1
Oddworld Molim pomoc-umrezavanje 2 kompa kablom direktno? 21.12.2007. 23:34 T7123

status: user
broj poruka: 61
Povezao sam 2 kompa preko lan-a,(obe integrisane) i gledao razne tutoriale za podesavanja i sve tako uradio i nece da se vide u my network places. Ustvari kad se pinguje se vide ali ovako ne.
Ip adrese su 192.168.0.1 i 192.168.0.2,
Ukljucio sam netbios na oba i ime u workgroup je isto, sharovao sam sto sam hteo, i sta jos treba da uradim? Mucim se sa ovim vec preko mesec dana!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
andrejnp Treba ti poseban kabal za umrezavanje dva kompa!!!!!!! 21.12.2007. 23:43 #36782

status: user
broj poruka: 486


Nemozes sa standarnim mreznim kablom da povezes dva kompa!!!!!!!! Odes u najblizi servis i trazis mrezno kablo za povezivanje dva kompa bez swicha!!!!!!!!!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: Treba ti poseban kabal za umrezavanje dva kompa!!!!!!! 22.12.2007. 00:14 #36790

status: user
broj poruka: 244

::
::
:: Nemozes sa standarnim mreznim kablom da povezes dva kompa!!!!!!!! Odes u najblizi servis i trazis mrezno kablo za povezivanje dva kompa bez swicha!!!!!!!!!!

Pa i straight i crossover su standardni kablovi :-)

Ovde verovatno neki Firewall pravi problem.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
PCoprema Koji? 22.12.2007. 00:15 #36791

status: user
broj poruka: 292
Jeli za 2 kompjutera direktno treba patch, crossover ili streight kabl cat5e? Ili je neki od ovih jedan isti. Samo za 2 kompjutera da li moze patch?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: Koji? 22.12.2007. 00:16 #36792

status: user
broj poruka: 244


:: Jeli za 2 kompjutera direktno treba patch, crossover ili streight kabl cat5e? Ili je neki od ovih jedan isti. Samo za 2 kompjutera da li moze patch
::
::
::

utp crossover cat5e pod uslovom da neces gigabitnu mrezu. ako hoces onda iako je 5e u teoriji dovoljno bolje uzmi neki vece kategorije
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
PCoprema Jel moze 22.12.2007. 01:31 #36804

status: user
broj poruka: 292
Imam neki kabl na kome pise utp patch cord cat5e da li on moze da ide sa kartice jednog na karticu drugog? Ili je on za vezu modema i lan karte?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oddworld Re 22.12.2007. 01:42 #36805

status: user
broj poruka: 61
Kod mene je crossover cat5e kabel i obe su 1Gb, sa drugog kompa kad upisem u run-u
//192.168.0.1 ode mi na sharovane stvari na mom, ali ne mogu obrnuto, neke od tih foldera(sharovanih, sa mog) je stavio u my network places, ali ih prikazuje kao internet, a ne kao local network.I njima mogu da pristupam i da ih menjam, ali u drugom obrnuto nista.
Probao sam u igrama i uopste se ne vide, problem je sa podesavanjima!
Hvala, ima li jos ideja?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Može biti svašta... 22.12.2007. 03:06 #36811

status: user
broj poruka: 1261
Podesi obe mrežne na istu brzinu, proveri firewall, uninstall ZoneAlarm ako ga imaš jer on blokira sve živo, jesi li siguran da je kabl 100% uredu, opizdi restart posle svega na oba kompa, ne znam šta još da probaš ali jedno sigurno znam, Windows+umržavanje su siguran put ka nervnom slomu. Ponekad bez ikakvog logičnog objašnjenja mreža jednostavno ne funkcioniše normalno i taman kad misliš da si sve podesio kako treba a ono nešto ne šljaka, vidiš ti njega on tebe ne, vidite jedan drugog a protok užas... jednom rečju, ne vredi se nervirati.

Živ bio!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Security 22.12.2007. 08:48 #36818

status: user
broj poruka: 6643
Da bi podešavanja bila ista na oba računara (a možda ni tada???), moraju biti na istom nivou i količini windows update KB-ova (ispravki, patcheva itd.) ili što ovde kažu sp1, sp2 ili sp3, odnosno, neažurni ili ažurni windowsi. Razni sigurnosni dodaci su sve više i više uvodili restrikcije u mrežni pristup računaru tako da redovno izaziva glavobolje tipa u jednu stranu ide al` u drugu neće ili ovde nešto hoće ali tamo neće... ako računari nisu na istom nivou ažurnosti, ili bar tu negde, nisu svi patchevi za sigurnost i mrežu.
Podešavanja koja tebi prave problem su: dozvole pristupa (properties).... drajvu, stablu foldera, folderu, fajlovima.... iako postoji opcija da se ode na najniži nivo, drajva, i da se čekiraju opcije da se dozvoljava pristup, zbog raznih NT ograničenja, dešava se da win ipak brani pristup nekim folderima i pravi probleme. Ili, ne dozvoljava ovo ili ono.... ja sam digao ruke kad sam došao do situacije da na dva kompa, s jednog mogu iz total commandera da vršljarim po drugom, a sa tog drugog, kad u tc-u odem na `komšiju`, on ne otvara sam fajl, nego su mu to prečice, jednostavno ih otvara u prozoru windows explorera (čime tc nema ulogu, naravno....), ostalo sam sve naterao po svome... ali, (i dalje su) računari su sp2 delomično updateovan i sp1 doyyay neažuran (nema neta i ne sme ga biti na oba računara)
Dakle, prčkaj po pravima pristupa, i polisama.
Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman offtopic 22.12.2007. 12:36 #36829

status: user
broj poruka: 1111
nego oddworld-e, jesi igrao one novije igre posle ejbove odiseje i egzodusa


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oddworld RE 22.12.2007. 13:10 #36834

status: user
broj poruka: 61
Na oba je sp2 bez dodavanja drugihupdejtova.
Kabel nije problem jer u oba smera podaci idu kad se pinguje u cmd-u i ne gube se paketi,kabel je 15.5m

Probacu dalje sa dozvolama...

Nisam igrao nista posle odiseje i egzodusa, a ti?



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646144.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs