Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Matora masina Overclock
STRANA 1 OD 1
markopvict Matora masina Overclock 23.12.2007. 16:06 T7153

status: user
broj poruka: 4515

Posto je svaki drugi post na ovom forumu: koja graficka... ili overclock... odlucio sam se da i ja pitam...
Znam da to sto mozda i overklokujem mi donosi smesne preformanse ali ajde da pitam dal je mozda neko klokovao ovakvu masinu u proslosti...

Amd Barthon 2800+(boxed)
Abit NF7 (ne znam dal ima S na kraju oznake ( ima sata pa verovatno to))
~zamenjen kuler na chipsetu hladnjakom.~
512 mb ddr 400 kingmax super ram
512 mb ddr400 PQi
160 Maxtor PATA
Club 3D 6800GT 256 ddr3 AGP
E-Power 550w gold
Chiftec dragon (3x 8cm)

Sve je na default vrednostima i ok radi.... stare igre `melje` a nove sem Crysisa melje na medium
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 23.12.2007. 17:06 #36926

status: user
broj poruka: 1673
Ja sam se skoro zezao sa jednom Asus 6800GT isto AGP i bio sam prilicno iznenadjen kad sam video da sasvim dobro tera Medal of honor Airborne u rezoluciji 1280x1024. Ostatak sistema je bio P4 2800MHz koji sam terao na 3200MHz i radio je sasvim stabilno sa Coler master Hyper L3, 2x512MB Kingston DDR400 ploca Asus P5P800.
E sad posto nije ista masina mogu ti reci za graficku jer u igricama je to vece unapredjenje nego overklok procesora. Moj primerak je dogurao frekvencije ranijih ultra modela 400/1100, i neki megaherc vise, kasnije ultre su isle na 425/1100.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg a šta bi overklokovao... 23.12.2007. 19:26 #36938

status: user
broj poruka: 2270
procesor ili GPU? Tačna oznaka ploče je bitna: NF7-s V2.0 je odlična ploča a NF7-s2 nije dostojna imena ABIT. Vidi šta imaš od toga. Ako je prva ploča, CPU će ići sigurno na 2.2Ghz bez dizanja V, a na 2.3Ghz (ako nemaš sreče) ili 2.4Ghz (ako imaš) sa malim dizanjem. O 6800GT ne znam ništa.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Re: a šta bi overklokovao... 23.12.2007. 19:53 #36941

status: user
broj poruka: 4515
E to stvarno ne znam.....kako to da vidim?(tacnu oznaku)
Barton radi default na 2.08ghz... valjda moze da se mrdne dalje....
Mada cini mi se da mi mem radi na 333 kad dize win tako nesto prikaze, a moduli su na 400...
Koliko bih dobio ako bih maximalno nategao cpu i gpu ? u Procentima...
Cenim da to ne moze da se oseti u radu (igrice) ?


:: procesor ili GPU? Tačna oznaka ploče je bitna: NF7-s V2.0 je odlična ploča a NF7-s2 nije dostojna imena ABIT. Vidi šta imaš od toga. Ako je prva ploča, CPU će ići sigurno na 2.2Ghz bez dizanja V, a na 2.3Ghz (ako nemaš sreče) ili 2.4Ghz (ako imaš) sa malim dizanjem. O 6800GT ne znam ništa
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Eventualno 23.12.2007. 20:11 #36943

status: user
broj poruka: 4163
Da podignes magistralu procesoru i memoriji (sinhroni rezim rada) i graficku da kloknes gpu i mem mada ne verujem da ces dobiti nesto extra vece performanse obzirom da imas jako dobre komponente
Svega ovoga, naravno, ne bi bilo da je Pera otišao pravo u policiju

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg re 23.12.2007. 20:57 #36950

status: user
broj poruka: 2270
najjednostavnije je CPUz koji će ti ispisati oznaku. Imaš je i na kutiji a i na samoj ploči, obično negde između PCI slotova.
Povećavaj FSB postepeno i proveravaj stabilnost. Kad nastane problem - povečaj napon (najviše 10% od default). Sinhroni mod preporučujem čak i da ne radiš overklok. 400Mhz je malo previše jer bi tad barton radio na 2500Mhz a to mogu samo odabrani primerci. Proveri da li je multiplikator otključan, pa imaš veće mogućnosti kombinovanja.
Dobićeš koji FPS u igrama, ništa ozbiljno.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
janbpX a da li proc moze da crkne... 24.12.2007. 01:48 #36978

status: user
broj poruka: 36

ako se smanji V core. konkretno, kod AMD K6 II na 450 sam od nominalnih 2.2V spustio na 2.0, a V periferije je ostao isti, jel to dovodi do crkavanja procesora, posto od tada vise ne mogu da ga povratim? Jel moze neko da pomogne, posto drugi tesko mogu da nadjem? Ili je u mozda u nekom nedefinisanom stanju iz koga bi se mogao na neki nacin povratiti?

Izvinjavam se postavljacu teme na digresiji, ako sam pogresio neka neko od ovlascenih prebaci ovo tamo gde bi mu bilo mesto

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646152.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs