Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
crklo
STRANA 1 OD 1
marke crklo 23.12.2007. 22:52 T7161

status: user
broj poruka: 384
mom drugaru danas riknuo komp.. Po njegovoj prici, smo je pomerao kuciste, zategli se kablovi i komp prestao da radi i poceo da pisti. Posle menjanja raznoraznih komponenti, promenimo memoriju i komp proradi. Ono sto je najcudnije je da mu je minut pre toga crkao mish, logitech mx310 usb. Ako neko moze da mi objasni kako su mogle da rknu dve nepovezne komponente u isto vreme?

ploca je asus a7v8x-x, athlon 2100+, gpu neka mx440, i sve to na krsh napajanju od 300w.

Sta bi moglo da bude problem? Napajanje pustilo struju ili sta? Voleo bih da mi neko ako moze malo razjasni, jer se prvi put susrecem sa takvom situacijom,pa sam malo radoznao..

Hvala svima na odgovorima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev Re 23.12.2007. 23:02 #36963

status: user
broj poruka: 1673
Zajednicko za misa i memoriju je to da mis dobija direktan napon sa grane 5V, memorija dobija direktan napon sa grane 3.3V, dok recimo procesor ima svoj stepen za stabilizaciju i podesavanje napona tako da moze izdrzati trenutno povecanje. Zatezanje kabla je mozda dovelo do varnicenja usled napola izvucenog mreznog kabla i onda je napajanje malo divljalo i izazvalo trenutno nestabilne napone na izlazu. Moze biti svasta a sta je crklo, crklo je a drugi put lepo neka ugasi masinu pa neka vrsi pomeranje ili neka nabavi malo duze kablove.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
marke tnx :) 23.12.2007. 23:23 #36966

status: user
broj poruka: 384
Hvala na odgovoru, nikada niko nece saznati sta se ZAISTA desilo, ali mi tvoj odgovor izgleda sasvim realan i moguc, i adovoljava moju znatizelju :) samo me je to i kopkalo, sta moze biti..

Sto se njega tice, mislim da vise nece pomerati upaljen komp ako je iole pametan :))


Hvala jos jednom Vaskev :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 23.12.2007. 23:28 #36968

status: user
broj poruka: 12057

Pa mislim stvarno, pozdravi drugara, kad je nešto na kablu....vidiš dal ga ima dovoljno pa onda pomeraš, a ne ne cimaj dok ima pa kad se nešto prekine ili rikne znaćeš da ima više.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 23.12.2007. 23:29 #36969

status: user
broj poruka: 12057

Pa mislim stvarno, pozdravi drugara, kad je nešto na kablu....vidiš dal ga ima dovoljno pa onda pomeraš, a ne cimaj dok ima pa kad se nešto prekine ili rikne znaćeš da nema više kabla.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dcosin crklo 24.12.2007. 07:44 #36980

status: user
broj poruka: 61
Zavisi kako je zategao kabl od misha, ako je konektor otishao `u koso` onda je moguce da je riknuo sam mish, a moguce je i da je pokidao kabl. Isto tako je moguce da je sprzio osigurace za usb na ploci, ali mu u tom slucaju usb ne bi radio uopste.
Sto se ovog drugog tice (memorija), to nema veze sa strujom. Na memoriji hoce posle nekog vremena da se blago zaprljaju kontakti pa da onda od nekog drmusanja ili pomeranja neki kontakt na memoriji izgubi dobar kontakt sa slotom i onda dolazi do cuvenog `pistanja`. Samo vadjenje i vracanje memorije cesto resava problem mada ako se kontakti ne ociste posle nekog vremena ponovo dolazi do pistanja.
Pozdrav.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
marke Ma daj 24.12.2007. 10:17 #36989

status: user
broj poruka: 384
Napisao sam sta se desilo.. Memorija je crkla kao sto sam i rekao... menjao sam je iz slota u slot i svasta, stavio drugu i komp proradi...

Misa tesko da mozes da zategnes pomeranjem kucista ipak je lagan.

hvala na odgovoru ali odlutao si.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dcosin crko i odlutao 24.12.2007. 13:42 #37002

status: user
broj poruka: 61
E batice kakvih sam se ja pocupanih i iskrivljenih kablova i konektora nagledao, za neke bi rekao da nije moguce....
A da li sam odlutao, mozda i jesam, samo ti kazem sta je moguce.
Neke stvari ne crkavaju tek tako, a resenje je obicno jako prosto.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646151.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs