Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Svaštara
upomoc molim vas
STRANA 1 OD 1
sexa33 upomoc molim vas 28.12.2007. 15:40 T7236

status: user
broj poruka: 53

ljudi 99% igara koje pokrenem izbaci me pre nego sto i pokrene prvu sliku
izbaci mi plavi ekran na blic ,na kome pise ono poznato sistem memory damp ( ne znam kako se pise ) i restartuje se
pomagajte molim vas to mi nije prvi put vec sam dva puta reinstalirao windows i onda bude normalno
komp mi je sledeci :
ploca : asus m2n-e sli
procesor AMD 5600+
memorija : kingston 1giga 800mhz x 2
graficka : asus 8800gts 320mb
molim vas pomozite bilo kako neki program za krpljenje windowsa...........ma bilo sta kako
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gabyhege lici mi na... 28.12.2007. 16:21 #37464

status: user
broj poruka: 188
... problem sa memorijom. izvadi 1gb, i isprobaj kako radi sa jednim, pa onda sa drugim.
probaj sa gold memory-jem, on ti pregleda i javlja ako imas problem sa memorijom.
ako ovo valja, moze biti napajanje...
sta da kazem...
pozz



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
OCz re 28.12.2007. 16:26 #37466

status: user
broj poruka: 2900
Izbaci ti BSOD jer nije stabilan, ako si nesto klokovo smanji malo, do graficke ne bi trebalo da je ali ako si je odvalio malo je smanji.
Inace najverovatnije je memorija, ako nije klokovana malo joj povecaj voltazu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sexa33 joj 28.12.2007. 17:07 #37468

status: user
broj poruka: 53

kako da povecam voltazu ? gde ?
bas sam duduk :( ako moze neko ukratko objasnjenje
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic ..ne diraj nista 28.12.2007. 17:26 #37473

status: user
broj poruka: 18943
ne bih ti savetovao da povecavas voltazu ako ne znas sta radis...mozes da spalis nesto, slucajno
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 28.12.2007. 19:10 #37490

status: user
broj poruka: 12057

Pusi ti voltažu na miru, nego i BIOS-u uradio Load Setup Defaults, pa probaj, ako i sa tim podešavanjima nešto škripi, proveri temperature komponenti (CPU i GPU, najlakše sa programom Everest), ako je sa njima sve u redu probaj da ugaziš drajvere za grafičku i DirectX, ako i tad zeza, onda nešto od hardvera ne radi kako treba ?

Jesi pre ovih problema nešto novo ubacio u komp (neku komponentu), neki novi softver ?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Response time 28.12.2007. 20:35 #37502

status: user
broj poruka: 6643
E, ne pominjimo više temperaturu kao uzrok restarta, ako se takva pojava dešava trenutno. Toplina je stvar koja se ipak ne dešava trenutno - ako je ikakav kuler prisutan. Da nije kulera, to bi već crklo ili ne bi ni htelo da radi. Drajveri, neispravna memorija grafičke kartice, sama grafulja.
Posle reseta biosa, koji džaba radiš jer se ič ne razumeš - pa nisi ništa ni dirao (nisi, jel` da?), i reinstalacije drajvera grafičke (deinstaliraj prvo drajvere koje imaš, restartuj mašinu, instaliraj nove), ako ne pomogne, kreni na sistem eliminacije: nađi komp nekog od drugara i probaj svoju grafu kod njega, svoje memorijice, i, svoje žuto napajanje.
A, si stavio dodatno napajanje na grafulju?
Nisi imao pre ove nvidije, neku ATI karticu u računaru?

Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BataCele Hah 28.12.2007. 23:54 #37517

status: user
broj poruka: 1532
Kazes, kada reinstaliras Windows, neko vreme bude sve normalno ?
Dalje, radi normalno dok jednog dana ne pokrenes neku igru i onda izbaci plavi ekran i restartuje se ?
Potom to sve cesce i cesce biva ?

Nedostaje nekoliko stvari da saznamo. Idemo redom:

Da li se restart desava kada pokrenes nesto drugo osim igara ?
Da li mozes da pokrenes i odradis neki benchmark program (npr. 3D Mark) ?
Da li te u igrama izbaci kada sa desktopa pokreces .exe fajl ili kad si vec u glavnom meniju igre, pa hoces da krenes sa igranjem ?
Kakvo ti je napajanje ?
Da li si nesto cackao po BIOS-u ?
Da li si nesto overklokovao ?
Koje drajvere koristis za graficku ?

U medjuvremenu istestiraj ispravnost memorije. Poslusaj Gabija kako rece (samo sa jednim, pa samo sa drugim modulom od po 1GB, pa pozajmi od drugara i utakni u svoj komp, pa probaj svoju memoriju u tudjem kompu). Ili krace, ako imas floppy, nadji na netu GoldMemory, raspakuj ga na floppy disketu, pa digni sistem sa flopija i pusti da se memorija iztestira.

Isto uradi sa grafickom - drugarovu u svoj komp, a svoju u njegov. Kada menjas graficku prvo deinstaliraj staru, onda pusti da Driver Cleaner Pro odradi svoje, potom Nasty Files Remover, zatim Detonator RIP, pa instaliraj novu. Ovo vazi za Nvidia kartice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BataCele Da naglasim !!! 29.12.2007. 00:14 #37519

status: user
broj poruka: 1532
Koje ti je napajanje ?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Cronnin ne javlja se covek 29.12.2007. 00:29 #37521

status: user
broj poruka: 257


Verovatno mu komp vise uopste ne radi :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub hik 29.12.2007. 00:41 #37526

status: user
broj poruka: 1006



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko E,... 29.12.2007. 00:53 #37527

status: user
broj poruka: 6643
Sad mu nije ništa. Ubio ga je ko` zeca.

Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
OCz re 29.12.2007. 01:24 #37531

status: user
broj poruka: 2900
Posto coveka nema....tipujemo na napajanje
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sexa33 evo me 29.12.2007. 01:45 #37534

status: user
broj poruka: 53

sexa33

:: Kazes, kada reinstaliras Windows, neko vreme bude sve normalno ?
:: Dalje, radi normalno dok jednog dana ne pokrenes neku igru i onda izbaci plavi ekran i restartuje se ?
:: Potom to sve cesce i cesce biva
::
:: Nedostaje nekoliko stvari da saznamo. Idemo redom
::
:: Da li se restart desava kada pokrenes nesto drugo osim igara
:: Da li mozes da pokrenes i odradis neki benchmark program (npr. 3D Mark)
:: Da li te u igrama izbaci kada sa desktopa pokreces .exe fajl ili kad si vec u glavnom meniju igre, pa hoces da krenes sa igranjem
:: Kakvo ti je napajanje
:: Da li si nesto cackao po BIOS-u
:: Da li si nesto overklokovao
:: Koje drajvere koristis za graficku
::
:: U medjuvremenu istestiraj ispravnost memorije. Poslusaj Gabija kako rece (samo sa jednim, pa samo sa drugim modulom od po 1GB, pa pozajmi od drugara i utakni u svoj komp, pa probaj svoju memoriju u tudjem kompu). Ili krace, ako imas floppy, nadji na netu GoldMemory, raspakuj ga na floppy disketu, pa digni sistem sa flopija i pusti da se memorija iztestira
::
:: Isto uradi sa grafickom - drugarovu u svoj komp, a svoju u njegov. Kada menjas graficku prvo deinstaliraj staru, onda pusti da Driver Cleaner Pro odradi svoje, potom Nasty Files Remover, zatim Detonator RIP, pa instaliraj novu. Ovo vazi za Nvidia kartice
::
::
nije mi nista riknulo od toga sto ste zadnje rekli pu pu pu nedaj boze :)
komp je ziv i zdrav sa eto ovom manom ,da odgovorim redom
Da li se restart desava kada pokrenes nesto drugo osim igara ? NE
Da li mozes da pokrenes i odradis neki benchmark program (npr. 3D Mark) ? NISAM PROBAO :(
Da li te u igrama izbaci kada sa desktopa pokreces .exe fajl ili kad si vec u glavnom meniju igre, pa hoces da krenes sa igranjem ? KADA POKRECEM EXE FILE PUKNE POSLE DVE RTI SEKUNDE NEKADA USPE DA IZBACI REKLAME :(

Kakvo ti je napajanje ?NAPAJANJE JE MS 550WATI

Da li si nesto cackao po BIOS-u ? NISAM SVE JE NA FABRICKI NAMESTENOM !

Da li si nesto overklokovao ? JESAM U PROGRAMU KOJI SE DOBIJE UZ GRAFICKU NEKI ASUS SMART DOCTOR ALI TO VRATIM UVEK ISTO NA KAKO JE I BILO NISAM IMAO POTREBE ! TAKO DA ZNACI I TO MI JE NA MESTU KOME JE I BILO :)

Koje drajvere koristis za graficku ?
DRAJVERE KORISTIM ONE KOJE SAM DOBIO U KUTIJI NA DISKU ,STVARNO NE ZNAM KOJI SU AKO MISLITE NA DIRECTX9C ONDA TAJ :)

probao sam i sve drugo vadio ram ,premestao ga ,ne vredi uvek isto i sa jednim i sa dva.
nisam ja bas toliki duduk dugo imam kompjutere ali nisam bas toliko imao vremena da cackam oko tih stvari znam da mnogooo ljudi vise zna od mene zato i trazim pomoc:)
mene najvise buni to sto kada reinstaliram windows sve bude normalno
da li moze neki virus to da radi ili tako nesto ?
hvala svima !
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
OCz re 29.12.2007. 02:01 #37535

status: user
broj poruka: 2900
Kad resintaliras windows, posle kolko vremena ti se ovo ponovo desava ?
Posto kazes da kad ga resintaliras onda je sve normalno, jel kad odma na pocetku instaliras win, i stavis drivere za grafiku i plocu, onda nemas taj problem ?

Ako nije ovako kako sam gore naveo, reci mi dal znas tacno koja ti je memorija od Kingstona ?
Da nije HyperX ?
A ostalo, vidi da li su svi kablovi gurnuti kako treba, proveri kabl koji se gura u plocu da li je nalegao do kraja, to vidi za sve kablove.

Probaj takodje da stavis memoriju na druge slotove, samo ih zameni recimo.

Jel si MS napajanje kupio ili dobio uz kuciste ili nesto ?
Ako si kupio posto si platio, mada ne verujem da mu je ovo prob ipak nije 400W nego 550W ali sve jedno ako je neko smece moze da bude.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BataCele Dobro 29.12.2007. 02:50 #37540

status: user
broj poruka: 1532
S obzirom da sve drugo dobro radi, a samo igre zezaju (i to ne odmah po reinstalaciji), problem ce pre biti softverske prirode.

- Poslusaj Bax-a i u BIOS-u ucitaj Setup Defaults (ili fail/safe)
- Obrisi sve particije na hardu, kreiraj nove, formatiraj i instaliraj svez W XP sa SP2
- Stavi Autopatcher novembar 2006 ili maj 2007
- Instaliraj DirectX 9c
- Instaliraj drajvere za plocu (nisi napisao koja je, pa da ti kazem koji su najnoviji ili najbolji)
- Treba ti najnoviji Forceware ili NGO drajver da instaliras za grafiku (NE one sa diska koji je stigao uz karticu)
- Ne koristi softver za overklokovanje (kasnije probaj Riva Tuner 2.06)
- Stavi presotale drajvere koji su stigli uz komponente (plocu, zvucnu, modem...)

Imas jednu prethodnu temu gde smo naveli koje programe treba instalirati u startu, a da su provereni:

http://www.pcberza.co.yu/forum/topic.php?topid=7023&forid=25&katid=6

P.S.
Da, moguce je da imas virus (ili kakvu drugu infekciju), zato sam te i uputio na ove poslednje programe da potrazis. Ne mora zlo da se dobije samo preko neta.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BataCele I jos nesto 29.12.2007. 03:01 #37541

status: user
broj poruka: 1532
Ne instaliraj Daemon Tools, Alcohol, Anti Blaxx i slicne programe (za pocetak), a pogotovo nemoj zajedno da ih stavljas ili koristis sumnjive crack-ove i patch-eve.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sexa33 Re: Dobro 29.12.2007. 13:06 #37564

status: user
broj poruka: 53
sexa33

:: S obzirom da sve drugo dobro radi, a samo igre zezaju (i to ne odmah po reinstalaciji), problem ce pre biti softverske prirode
::
:: - Poslusaj Bax-a i u BIOS-u ucitaj Setup Defaults (ili fail/safe
:: - Obrisi sve particije na hardu, kreiraj nove, formatiraj i instaliraj svez W XP sa SP
:: - Stavi Autopatcher novembar 2006 ili maj 200
:: - Instaliraj DirectX 9
:: - Instaliraj drajvere za plocu (nisi napisao koja je, pa da ti kazem koji su najnoviji ili najbolji
:: - Treba ti najnoviji Forceware ili NGO drajver da instaliras za grafiku (NE one sa diska koji je stigao uz karticu
:: - Ne koristi softver za overklokovanje (kasnije probaj Riva Tuner 2.06
:: - Stavi presotale drajvere koji su stigli uz komponente (plocu, zvucnu, modem...
::
:: Imas jednu prethodnu temu gde smo naveli koje programe treba instalirati u startu, a da su provereni
::
:: http://www.pcberza.co.yu/forum/topic.php?topid=7023&forid=25&katid=
::
:: P.S
:: Da, moguce je da imas virus (ili kakvu drugu infekciju), zato sam te i uputio na ove poslednje programe da potrazis. Ne mora zlo da se dobije samo preko neta
::
::
:: znaci menjao sam sve sto ste mi predlagali gore ,menjao slotove sa memorijom...nove drajvere ....NECE znaci ne preostaje mi nista drugo sem da poslusam tebe
instaliracu novi svez win. sp2 ali kako ovo da ubacim i gde da skinem ?Stavi Autopatcher novembar 2006 ili maj 2007 ??????????
- Instaliraj drajvere za plocu (nisi napisao koja je, pa da ti kazem koji su najnoviji ili najbolji) PLOCA MI JE ASUS M2N-E SLI
:: - Treba ti najnoviji Forceware ili NGO drajver da instaliras za grafiku (NE one sa diska koji je stigao uz karticu
I AKO MOZES DA ME UPUTIS NEGDE GDE DA SKINEM OVE DRAJVERE ??

HALA JOS JEDNOM SVIMA
+ NISAM PRIMETIO ALI ISTO JE I SA FILMOVIMA KADA PUSTIM !!!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BataCele ... 29.12.2007. 14:20 #37568

status: user
broj poruka: 1532
Dobro, znaci i filmovi zezaju. Uzecemo to kasnije u obzir, po potrebi.

Autopatcher imas na DVD-u koji dolazi uz svaki broj casopisa Digital (ako ima neko i godinu dana star).

Za sve drajvere idi u download sekciju na

https://www.guru3d.com

Tvoja ploca ima nf570 chipset, pogledaj na istom sajtu za drajvere. Najnoviji skini.

Tu imas i najnoviji Direct X 9.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 AutoPatcher link 30.12.2007. 01:35 #37622

status: user
broj poruka: 1492
Najnoviji i poslednji AutoPatacher je od avgusta 2007. Evo linka:
http://www.softpedia.com/progDownload/AutoPatcher-XP-Download-6278.html

Nightbird

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646187.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs