Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Ruter i ADSL
STRANA 1 OD 1
Hajduk Ruter i ADSL 28.12.2007. 17:41 T7238

status: user
broj poruka: 114
Hajduk

Ok situacija je sledeca. Skoro sam presao sa kablovskog neta na ADSL. Kada sam pokupio modem dosao sam gajbi sav srecan da sve ispovezujem, kada ono ja otvorim kutiju a unutra neki plavo beli modem sav prljav. Povezem ja sve to i net je radio dan dva i onda poceo da izbacuje poruku da kabal nije povezan. Odem ja zamenim onaj modem(koji ko zna gde je sve bio pre mene) i oni mi daju drugi. To je valjda neki V1(neko malo govno jedva da je vece od splitera za kablove). Nista ni to neradi. Posto je ruter bio u planu(imam nekih par kompova u mrezi) kupim TP LINK 8840. Na njega prikljucim net direktno(posto ono djubre od modema ima samo jedan port za usb, a za ethernet mi trazili neke pare- nisam hteo nista da kupim od njh) i net radi bez problema. Sada me zanima kako da zovem (mislim da uspostavim vezu) posto nemam modem a ovaj ruter nema nikakav softver za uspostavljanje veze.
Da li znate neke programcice za ruter i adsl znaci bez modema???

Hvala svima koji su procitali ovaj post(malo sam se zaneo sa pricom-Izvinjavam se)
P.S. Nadam se da ce mi neko odgovoriti posto je blizu nova god. pa je vec mnogo ljudi pocelo sa slavljem(mislim na alkohol)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 28.12.2007. 19:14 #37491

status: user
broj poruka: 12057

Molim te, samo mi reci koja ti je to stoka od provajdera dala prljavi, prašnjavi modem ?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: Ruter i ADSL 28.12.2007. 19:40 #37495

status: user
broj poruka: 244
Posto je ruter bio u planu(imam nekih par kompova u mrezi) kupim TP LINK 8840. Na njega prikljucim net direktno(posto ono djubre od modema ima samo jedan port za usb, a za ethernet mi trazili neke pare- nisam hteo nista da kupim od njh) i net radi bez problema. Sada me zanima kako da zovem (mislim da uspostavim vezu) posto nemam modem a ovaj ruter nema nikakav softver za uspostavljanje veze.
:: Da li znate neke programcice za ruter i adsl znaci bez modema??
::
:: Hvala svima koji su procitali ovaj post(malo sam se zaneo sa pricom-Izvinjavam se
:: P.S. Nadam se da ce mi neko odgovoriti posto je blizu nova god. pa je vec mnogo ljudi pocelo sa slavljem(mislim na alkohol
::
::




Au, nista ja ovo ne shvatam. Uzeo si ruter i kazes da ti net radi, u cemu je problem onda. Koliko vidim ovo je ADSL ruter sa 4 mrezna porta. Kazes `kako da uspostavim vezu`, pa ako net radi valjda je uspostavljena, inace ruter moze da radi i u PPPoE i da sam pokrece konekciju a moze da radi i u bridge-u i da ti pokreces broadband konekciju na kompu. Dalje `ovaj ruter nema nikakav softver za uspostavljanje veze`, ne treba ti da instaliras nikakav software, konekcija izmedju rutera i tvog kompa preko mreznog kabla funkcionise bez ikakvog software-a. Ajd pojasni malo u cemu je problem i sta hoces da podesis pa da ti dam precizan odgovor.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Haiduk 28.12.2007. 21:34 #37510

status: user
broj poruka: 9384
Lost in confusion... Repeat, slowly, please...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
runjici 192.168.1.1 28.12.2007. 22:05 #37512

status: user
broj poruka: 7
kucaj bre u pretrazivac 192.168.1.1
I sve ce ti biti jasnije
i naravno username admin
pasword admin
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 29.12.2007. 00:32 #37523

status: user
broj poruka: 711
Ako je u pitanju ADSL ruter (a cini mi se da je neko rekao da jeste) onda je sve lako... Telefonsku liniju u WAN port, a kompove u LAN portove... Posle odes na 192.168.1.1 i ulogujes se... U svakom slucaju, nije naodmet pogledati uputstvo koje dobijas uz uredjaj (iako nije u pitanju uredjaj vise klase, siguran sam da si uz njega dobio bar 2-3 lista uputstva)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub hik 29.12.2007. 00:38 #37524

status: user
broj poruka: 1006



::P.S. Nadam se da ce mi neko odgovoriti posto je blizu nova god. pa je vec mnogo ljudi pocelo sa slavljem(mislim na alkohol)


evo ja, hik, ti odgovaram... paa, hik, pazi kad ne znam u cemu je, hik, problem... jebiga


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hajduk Izvinjenje 29.12.2007. 23:44 #37615

status: user
broj poruka: 114

Hajduk

Evo ja se stvarno izvinjavam zbog ovog konfuznog posta nisam bio gajbi kada sam kucao, a tek sam sada namestio net. Skapirao sam u cemu je problem prvi put radim sa ruterom i tako to. Pozdrav svima
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646104.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs