Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
NEVIDJEN PROBLEM SA 3DMark03v350
STRANA 1 OD 1
mikelevrel NEVIDJEN PROBLEM SA 3DMark03v350 29.12.2007. 00:49 T7241

status: user
broj poruka: 28

JA STVARNO NEZNAM DA LI SE OVO NEKOME ZAISTA DESILO ILI SAM JA OCIGLEDNO LEPAK ZA PROBLEME!!?? NAIME,RESIH JA DA MALO TESTIRAM KOMP,INSTALIRAM 3DMark i DOGODI MI SE NEVEROVATAN PROBLEM! KOMPLETAN DESKTOP VISE NIJE LICIO NA SEBE! POZADINA JE DOBILA NEKU CUDNU LJUBICASTO- BLAGU BOJU KOJA BAS UMARA OCI! IKONICA START MENIJA NIJE VISE ZELENA NEGO CRNA,IKONICE FOLDERA NISU VISE ZUTE NEGO NARANDZASTE! GLEDANJE FILMOVA I IGRANJE IGRICA VISE NIJE UZIVANJE NEGO ISPIRANJE MOZGA! 3DMark nisam uopste ni pokrenuo! POSTO MI JE KOMP INACE BIO MALO USPOREN,SLEDILO JE OBARANJE SISTEMA DA BIH SE RESILI SVI PROBLEMI! DISK FORMATIRAN,PODIGNUT NOVI OSVEZENI SISTEM,SVE PERFEKTNO RADI ,ALI JE OSTAO I DALJE ISTI PROBLEM KOJI SAM NA POCETKU OPISAO! STA JE U PITANJU??? STA SE DESILO??? POMOZITE MI DA RESIM OVAJ MISTERIOZAN PROBLEM!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE ... 29.12.2007. 01:20 #37528

status: user
broj poruka: 5696
Cekaj, jesi li foramtirao disk i nakon instalacije stavio nove drivere? Ako jesi a problem je perzistirao onda je najverovatnije crkla grafikca karta, verovatno RAMDAC koji je zaduzen za konverziju digtalnog u analogni signal i prezentovanje boja preko malog statickog RAMa...moras navesti komponente...


- R a v e n L o r d -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BataCele Probaj ovako 29.12.2007. 01:21 #37529

status: user
broj poruka: 1532
Desni klik na desktop - properties - appearance - sada podesis:

Windows and buttons: Windows XP style
Color scheme: Default (blue)

Ako ovo NEMAS ponudjeno kao opciju ili imas ali ne pomogne, javi nam:

- Koja je ploca ?
- Imas li SP2 za XP ?
- Da li si instalirao neki Autopatcher ?
- Koja graficka i koji drajveri ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mikelevrel SUMNJAM NA GRAFICKU 29.12.2007. 03:38 #37547

status: user
broj poruka: 28
DISK SAM FORMATIRAO NA `C` PARTICIJI GDE MI JE BIO INSTALIRAN PRETHODNI SISTEM I STAVIO NOVE DRAJVERE,PROBLEM JE OSTAO ISTI! (mislim da nema svrhe formirati i `d`pariciju jer mi se na njoj nalazi muzika,filmovi i neki programi)! - - - PODESIO SAM `Windows XP style` i izabrao kolor semu `Default (blue)`,problem je jos uvek isti !! U JEDNOM MOMENTU MI SE VRATILO NORMALNO STANJE,ALI SAMO NA KRATKO! - - - - - - KOMPONENTE: maticna ploca: MSI K8NEO V2.0 (nVIDIA nFORCE3 250 Chipset Based (MS-7030),INSTALIRAN MI JE `Windows XP Service Pack 2 `,NEMAM INSTALIRAN NI JEDAN `Autopatcher`, GRAFICKA : GIGABYTE GV-N128DP (ge force fx 5500) sa verzijom drajvera 6.1.7.6. - - -(iskreno.graficka vredi nekih 15-ak eura) AKO JE ONA U PITANJU BICE JOS I DOBRO,JER SAM NAMERAVAO VEC ODAVNO DA JE MENJAM!! SAMO DA NESTO DRUGO NIJE PROBLEM!!!?? PROCESOR: AMD SEMPRON 2800+, NAPAJANJE OD 450 W,MEMORIJA: 768 MB KINGMAX DDR 400 Mhz,H.DISK: WESTERN DIGITAL 80 GB - - SAMO DA KONSTATUJEMO PROBLEM DA BIH ZNAO STA SIGURNO TREBA DA KUPIM OD KOMPONENTI,JER PRETPOSTAVLJAM DA TU NEMA NIKAKVOG LEKA! HVALA UNAPRED ZA SVAKI ODGOVOR!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic .. 29.12.2007. 09:34 #37552

status: user
broj poruka: 18943
proveri da ti se nije malo izvukao kabl od monitora iz graficke..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
100noga A da proveriš i monitor... 29.12.2007. 09:35 #37553

status: user
broj poruka: 188
Moj rođak je imao svojevremeno sličan problem zbog kabla CRT monitora, zamena istog je sredila stvar.
Zato ispipaj malo kabl i prati šta se dešava sa slikom...
Nije neki savet ali je bar ideja.


In the silence of the night, when everybody sleeps, somewhere in distance, you can hear windows rebooting ...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BataCele Hah 29.12.2007. 10:55 #37556

status: user
broj poruka: 1532
Mislim da smo blizu.

Veoooooma slican problem imao sam nekada sa grafikom FX 5600. Od kako sam se nje otarasio, vise nikada se nije ponavljalo. Sta tacno nije bilo u redu sa grafickom, ne znam ti reci. Mozda nesto na stampanoj ploci, mozda do konektora za kabl, mozda bug u izradi, ne znam.

Bilo je bas kao kod tebe: Sve radi uredno, samo desktop promenio boje.

Probaj drugu graficku.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
popovl El Classico 29.12.2007. 13:02 #37563

status: user
broj poruka: 149
Klasican problem sa kablom...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BataCele ... 29.12.2007. 14:09 #37567

status: user
broj poruka: 1532
Ili konektor za kabl na grafickoj.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mikelevrel IPAK DA REZIMIRAMO 29.12.2007. 20:28 #37603

status: user
broj poruka: 28
GRAFICKA JE ODRADILA SVOJE! POKUSAO SAM SVE KOMBINACIJE SA KABLOM I NIKAKV NAPREDAK NISAM POSTIGAO! UZECU GRAFICKU OD DRUGA,CISTO DA BUDEM 100% SIGURAN! OSTAJE MI JEDINO RESENJE DA SKUPLJAM KINTU ZA NOVU GRAFICKU! NECU DA ZURIM DOK NE SKUPIM NEKIH 140 EURA ZA `XFX GE FORCE 7900 GS` HVALA NA SVAKOJ VRSTI POMOCI,TU SAM I JA DA POMOGNEM NEKOM KOLIKO BUDEM MOGAO!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BataCele Cekaj malo 30.12.2007. 07:25 #37635

status: user
broj poruka: 1532
Ako stavis 7900 GS sa procesorom Sempron 2800+, izvuci ces oko 80% mogucnosti graficke. Maksimalno sto mozes lepo iskoristiti sa tim procesorom je 7600 GT ili 1650 Pro DDR3.

Naravno, mozes staviti u plocu sta zelis, ali preko ovoga ostaje neiskoristeno.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646182.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs