Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
PDA i SmartPhone
hp palm
STRANA 1 OD 1
tihimil hp palm 02.01.2008. 13:04 T7288

status: user
broj poruka: 216
zanima me da li postoji neki servis ili nesto slicno koji bi mogao da mi prebaci softwer na engleski jezik(trenutno je an francuskom),pokusavao sam sam da se bakcem ali ne vredi kada ne znam....i koliko bi to kostalo...hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 02.01.2008. 13:15 #37859

status: user
broj poruka: 711
Nisam siguran da HP proizvodi Palm uredjaje... Ukoliko je u pitanju iPAQ vec sam jednom odgovarao na forumu... Treba ti hackovan RUU.EXE koji ne proverava jezik na tvom uredjaju... Takodje, trebace ti WWE (tj engleska) verzija ROM-a za tvoj uredjaj (mozes da je skines sa https://www.hp.com) Nije komplikovana procedura za instalaciju (samo Next do kraja) i za nekih 10ak minuta se zavrsava... Naravno, ovde imas i rizik... Ukoliko dodje do prekida flashovanja (nestane struje, pukne windows, resetuje se masina) imaces `ciglu`
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Uputstvo 02.01.2008. 14:43 #37863

status: user
broj poruka: 6643

Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
spider12 hp ipaq 02.01.2008. 15:30 #37866

status: user
broj poruka: 92



Prvo, ne kaze se hp palm jer palm podrazumeva palmtop koji ima palm software. Tvoj Hp koji god da je ima windows mobile kao operativni sistem.
Javi koji je tacno model pa cu ti objasniti postupak da ne bacas pare po servsima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
spider12 hp pda 02.01.2008. 15:32 #37867

status: user
broj poruka: 92
dodatak:

na hp-ovom sajtu nema nista od toga sto vampirbg prica...to moras da skines sa nekih drugih sajtova


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tihimil re 02.01.2008. 16:52 #37872

status: user
broj poruka: 216
trazio sam na drugim sajtovima i upoznat sam sa procedurom ali nigde nisam mogo da nadjem softwer!!!dobro greska nije palm :)...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Re: hp pda 03.01.2008. 02:15 #37921

status: user
broj poruka: 711
:: na hp-ovom sajtu nema nista od toga sto vampirbg prica...to moras da skines sa nekih

Nemas hackovan RUU.EXE, ali imas WWE ROM za sve modele koje su proizveli... Samo treba malo traziti :) Da ne bih svaki put morao da saljem na mail evo adrese za hackovan RUU.EXE: http://www.ti-soft.net/hpRUU_patched_from_language_and_model.zip

Pazi da flashujes rom za tvoj uredjaj ali sa jezikom koji zelis posto ovaj program ne proverava ni jezik ni model uredjaja...

Sto se tice trazenja odgovarajuceg ROMa, samo idi na sajt HP-a, pa na Support i onda nadji tvoj uredjaj, pa na ROM update... Tu ces dobiti fajl koji treba da downloadujes... (sem ukoliko uredjaj nije bas tek izasao pa nije dodat ROM na sajt) Naravno, pazi na koji HP sajt si otisao, port npr francuski HP sajt ima samo ROMove na francuskom :)

Takodje, ako bas cepidlacim, Palm uredjaj ne podrazumeva PalmOS (npr Treo 750 i Treo 750w/wx koriste Windows Mobile) a bilo je cak i vesti tokom godine da ce Palm totalno napustiti PalmOS u korist WM :) Sem toga, HP je proizvodio uredjaje i pre WM5, tako da ima uredjaja koji koriste npr PocketPC 2003... Mnogi od njih ne mogu da koriste WM5 zbog toga sto ne podrzavaju promenu moda ekrana iz portrait u landscape :)

I za kraj preporuka: Ako nisi 100% siguran u sebe, jeftinije je da odes u neki servis da ti to odrade... Ja do sada nisam nikad imao problema ni sa PDA ni sa smartphone uredjajima na WM, ali bolje da te upozorim da opasnost, ma koliko mala bila, ipak postoji :)

BTW nisi rekao koji je model iPAQ-a?

dodatak:
- - -
Evo vam adrese 2 thread-a koja su bila i u kojima je sve ovo vec objasnjeno... Zasto niko ne koristi search pre postavljanja pitanja?
http://www.pcberza.co.yu/forum/topic.php?topid=5773&forid=7&katid=3
http://www.pcberza.co.yu/forum/topic.php?topid=5742&forid=7&katid=3
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646135.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs