Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Picture in Picture (PIP)
STRANA 1 OD 1
koce Picture in Picture (PIP) 03.01.2008. 14:27 T7300

status: user
broj poruka: 8
Pozdrav svima i srecna vam Nova godina!!!

Jedno pitanje, nadam se ne toliko tesko za one kojima je ova problematika poznata.
Naime, nedavno sam kupio televizor Sony LCD KDL 32S3020 kome u karakteristikama pise da podrzava PIP. Medjutim, ispostavilo se da se to odnosi samo ako prikljucim npr PC na njega, e onda mogu da gledam `sliku` sa ta dva ulaza odvojeno (program + PC) a ne ono sto sam ja, ocigledno pogresno, smatrao - dva kanala uporedo. Koliko sam cuo, trebaju mi dva tjunera, ili TV sa dva tjunera za tako nesto?!
I trenutno razmisljam o kupovini DVD recoredera, pa me interesuje jos nesto. Na jednom od njih koji mi je interesantan (LG DVD rezač RH 200 MHS) u opisu pise PIP. Znaci li to da ce mi on `simulirati` taj drugi ulaz i tako mogu dobiti 2 kanala istovremeno? Dok na ovom drugom (Sony DVD rezač RDR HX750) te opcije nema, bar nije navedena?

Moje je generalno pitanje, mogu li nekako izvesti taj famozni efekat PIP?
Hvala.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 03.01.2008. 14:32 #37949

status: user
broj poruka: 1574
Ne znam zasto ti ne radi PiP,ja imam Samsungov televizor koj podrzava PiP i radi mi odlicno.U meniju ima mogucnost da se izabere ova opcija i tako se ukljuci,posle paljenja mogu se podesiti opcije tipa gde ce se nalaziti taj manji ekran(znaci da li u levo,desnom uglu ili ce se tv deliti na dva dela i sl.).Takodje ja ne koristim neki specijalni TV sa dva tjunera,vec sam prikacen na sbb kablovsku i u tv mi ulazi samo njihov kabal i to je sve..Pogledaj malo bolje Uputstvo koje si verovatno dobio uz TV,a ako tamo nista ne pise ti procackaj meni jos malo,pa mozda naletis na opciju PiP..U krajnjem slucaju idi tamo gde si kupio TV i trazi da ti na istom modelu pokazu kako se pali slika u slici...pozz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Tu nema dileme...analogni tuner 03.01.2008. 15:00 #37951

status: user
broj poruka: 5696
Da bi imao simultanu sliku moras imati 2 TV tunera ugradjena u aparat zbog prirode rada samih kalemova tunera koji `se zakljucavaju` na frekvenciju kanala koji gledas. Softverski na PC TV-FM tunerima je moguce prikazati vise slika razlicitih kanala odjednom koje kasne najmanje po frame jedna za drugom kako bi se osetljivost tunera pomerila na drugu ucestanost i dako kontinuirano...prosto, ako taj Sony ima samo 1 tuner nema PIP osim ako se na njega moze povezati externa box tuner jedinica koja ce ovo omoguciti a PIP softver u TVu iskoristiti ovu beneficiju! Kod digitalnih ili hybridnih tunera je logika unekoliko drugacija


- R a v e n L o r d -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
marke mislim da ces moci 03.01.2008. 16:32 #37957

status: user
broj poruka: 384
Mislim da ces moci sa dvd rezacem da gledas dva kanala istovremeno, ali ovaj drugi ces morati da prebacujes na dvd-u. Dvd rezac mora da ima svoj tuner, kako bi mogao da snima program bez TV-a.. ista prica koja je ranije bila sa video rekorderima...Tako da us lucaju da tvoj tv zaista nema dva tunera, a morao bi da bi gledao pip (koliko ja znam) moci ces da gledas drugi kanal preko dvd rezaca, a verovatno i preko obicnog video rekordera, samo da lepo podesis kablove, i naravno ulaz koji hoces da vidis drugi kanal :) izvini ako sam malo opsiran :) Pozdrav i sve najbolje, nadam se da ces uspeti :)

P.S. naravno ovo cazi u slucaju da tvoj tv zaista podrzava pip (na taj nacin) probaj prvo sa matorim videom da ne kupujes dvd rezac pa da se razocaras !!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 03.01.2008. 17:05 #37961

status: user
broj poruka: 1673
Postoje obe verzije i sa dva tjunera i sa jednim a slika u slici radi preko spoljnog tjunera, dakle bilo koji uredjaj koji ima svoj tjuner ukoliko je potrebno pracenje dva kanala sa televizije, ako nije onda je druga slika namenjena za pracenje recimo dvd plejera ili neceg slicnog. Prvi televizori sa slikom u slici su obavezno imali dva tjunera a onda se neko dosetio da na jednom tjuneru moze da se pristedi jer vecina kuca ima jos neki uredjaj koji bi zamenio nedostajuci tjuner. Danas pri kupovini televizora treba obratiti paznju da pored PIP ima i dva tjunera ukoliko je to vazno ili kupiti tv bez PIP.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
koce Thx 04.01.2008. 09:53 #38015

status: user
broj poruka: 8
Da, smo to nisam znao na vrijeme, tacnije lose sam pretpostavljao da slika u slici znaci ono sto i pise, a ne da ti treba jos jedan uredjaj, odnosno da moras da pisas, sa naglaskom, da li je to - to. Nadam se da cu uspjeti izvesti za dvd-em. U svakom slucaju hvala svima koji su pisali.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs