Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
Memorandum
STRANA 1 OD 1
Starcevac Memorandum 03.01.2008. 18:15 T7303

status: user
broj poruka: 318
Pre svega, Srecna nova 2008. svim forumasima.

Imam sledeci problem. Imam memorandum firme, sa obrascem koji sadrzi: Br. fakture, primalac, rb., kolicina, cena, iznos, itd. Ja hocu kada skeniram taj memorandum da samo iskucam nove podatke i da ih stampam.
Skenirao sam memorandum, ali ga u Word-u razbaca na sve strane, a ostali ga vide kao sliku, npr. Paint, Power Point.
Znaci treba mi u koji program da ga skeniram i da samo iskucavam podatke i da stampam nove obrasce.

Nadam se da ste me razumeli.Ako niste, pokusacu da pojasnim.

Pozdrav....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zandarm Re.. 03.01.2008. 18:24 #37964

status: user
broj poruka: 1454

Pa jesi li probao sa programom koji ide uz skener?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi fine reader 9.0 03.01.2008. 18:31 #37965

status: user
broj poruka: 844
probaj
https://www.abbyy.com

fine reader 9.0

Devize devize bonda elema

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zeljkoa Excel 03.01.2008. 18:41 #37966

status: admin
broj poruka: 712
Mislim da je najbolje da napraviš memorandum u Excelu, po gotovo ako su fakture u pitanju. Možeš podesiti i da ti automatski računa PDV i iznos fakture. Mnogo toga možeš kroz Excel da automatizuješ.

Word će taj memorandum koji je skeniran uvek videti kao sliku !!!

- - - - - - - - - - - - - - - - - -
Željko Arnautović,
PC Berza d.o.o.

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
marke :-) 03.01.2008. 18:45 #37968

status: user
broj poruka: 384
U koliko sam dobro shvatio..... memorandum ako skeniras onda je slika.. tebi treba da napravis obrazac u excellu i li ako ti je lakse word-u (lakse ali manje opcija), i da ubacujes te tvoje memorandume u stampac...pa da na njima ide samo text, a ostalo da bude sa memoranduma..




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Starcevac re: 03.01.2008. 23:33 #37996

status: user
broj poruka: 318
marke potpuno si u pravu...

Imam vec istampane fakture i otpremnice, a da ih ja ne bih popunjavao rucno, lakse mi je da iskucam na kompu i da ih samo istampam.Ali trebam da pozicioniram kolone koje postoje u obrascu i kad to uradim, kucam nove fakture, stavljam postojeci obrazac i stampam na tom istom obrascu...

Ako ne postoji nijedan drugi nacin, moracu da probam da to odradim u excelu
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misa Re: re: 04.01.2008. 10:20 #38016

status: admin
broj poruka: 876

:: Imam vec istampane fakture i otpremnice, a da ih ja ne bih popunjavao rucno, lakse mi je da iskucam na kompu i da ih samo istampam.Ali trebam da pozicioniram kolone koje postoje u obrascu i kad to uradim, kucam nove fakture, stavljam postojeci obrazac i stampam na tom istom obrascu..
::
:: Ako ne postoji nijedan drugi nacin, moracu da probam da to odradim u excel

Ono što želiš možeš da postigneš samo uz pomoć nekog OCR programa. @shkomi je naveo odličan program i ja ga takođe preporučujem ukoliko se odlučiš da sve odradiš na ovaj način. OCR programi rade na principu prepoznavanja teksta i umesto slike dobiješ recimo word dokument.

Međutim, moja preporuka ide excel-u. Pomučiš se malo na početku i posle si miran dok sa OCR programom imaš uvek muke. Treba uvek skenirati, provereti ispravnost teksta, promeniti isti itd....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Starcevac Re: 04.01.2008. 17:59 #38055

status: user
broj poruka: 318
Hvala svima na predlozima.
Napravio sam nesto privremeno u Wordu, ali ipak cu da odradim u Excellu.

Hvala!!!!!!!!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646185.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs