Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Sta valja od dvd player-a?
STRANA 1 OD 1
glamocb Sta valja od dvd player-a? 03.01.2008. 22:58 T7312

status: user
broj poruka: 8
Imate li neki predlog za koji DVD player da se odlucim, za oko 50e?
Samsung (P 171, P 370), Panasonic (S 325K, S 325S ), LG (DVX 162, DVX 276)?
Ili barem neki koristan komentar!
Unapred zahvalan!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 03.01.2008. 23:17 #37994

status: user
broj poruka: 12057

Xwave 9500 se jako lepo pokazao. Sve mu je jasno, DivX, xvid, MPEG, DVD.....
Titlovi su lepo sređeni.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
moderators dvd 03.01.2008. 23:53 #37998

status: user
broj poruka: 68
SKYVISION MGX007 on ti je negde oko 55 eur..pusta sve ali bukvalno sve,pusta sve titlove i sto je vazno normalni su a ne mali i necitljivi sa kukama i motikama.nemoj da uzimas samsung ako neces sky

pozdrav


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Lose i bolje iskustvo 03.01.2008. 23:56 #37999

status: user
broj poruka: 7761
LOSE:
SkyVision - Najveci krs od plejera, nije ni 1 godinu izdrzao a poceo je da se igra mojim zivcima posle 5 meseci. Zavrsio je tako sto sam ga tresnuo o cement, i sad sluzi kao postolje za BOLJE iskustvo.
BOLJE:
Pioneer s300, evo radi vec godinu dana, grafika i snalazenje sa slovima daleko bolja nego kod gore navedenog (cita sve Novi Pazar plejera) a o dizajnu da ne pricamo zavrsna obrada na nivou, daljinski je pravi daljinski sam prepoznaje titlove ako ih ima vise imas dugmence da prebacis na sledeci, cita i cirilicu sao mora da mu se podesi kodna strana.
Svira i DivX sa vise audio strimova, znaci lagano prebacujes sa engleskog na spanski, francuki ili srpski, ne verujem bas da si naleteo na ovakve filmove ali ja sam sebi napravio nekoliko sa eng/jap/srpskim audio zapisom i to lagano radi, dok je onaj prvo navedeni plejer samo pistao kad treba da svira neki takav film.

Pioner s300 je sada `obsolite` i zamenjen je modelom s400 koji kosta oko 5000 dinara, i veruj mi da je posle njega sve ostalo ko decija igracka.
Ali i on ima manu malo sitniji titlovi koji se navodno sa nekim novijim firmware-om mogu povecati, nisam probao.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tiva lg 04.01.2008. 00:30 #38002

status: user
broj poruka: 116

imam 2 plejera ovog proizvođača, jedan oko 3 godine, a jedan godinu dana, rade odlično, jedino film i titl moraju imati isti naziv da bi se titl reprodukovao, što i nije problem, a ako imaš treći fajl recimo sliku taj fajl treba drugačije nazvati. Preporuka

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic .. 04.01.2008. 07:15 #38009

status: user
broj poruka: 18941
po meni, 3 medju najboljima, Samsung, LG, SkyVision..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: .. 04.01.2008. 09:27 #38014

status: user
broj poruka: 7761
:: po meni, 3 medju najboljima, Samsung, LG, SkyVision.

Ocena po navedenoj marki: slabo, slabije i KRSH !!!

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Muvolepak 04.01.2008. 16:12 #38038

status: user
broj poruka: 6643
Majne skyvision je još uvek živ, ne i sasvim funkcionalan. Bio je na jednoj volšebnoj popravci, a radi još samo zahvaljujući činjenici da moji klinci ne podnose ispravne daljince pa sam ja nakon nekog vremena izgubio volju da ga nanovo lemim i lepim, tako da je dotični coolirao nekoliko meseci. Iz nekih razloga, ne sluša uvek komandu da izbaci tray (ako se pritiska na samom plejeru) a uvek sluša sa daljinca, ali, avaj, daljinac malo-malo pa je skršen (nije do žnj firme koliko do neprijateljskog stava mojih klinaca).
Jedina prednost skyvisiona-a je, ako je sada jeftin kao i ostali, taj titl... i što čita nero kodek, ako je to nekome bitno. Inače je stvarno kineski crap. Mada, stvarno izvanredan primerak doneo je komšija sa duty free-a iz Moskve, u našoj lovi valjda ispod 2000 dindži. Navedeni je odustao nakon dva dvd-a.... pokvario se.... tako da... beži bre od skyxwavechinadaily pirinač-a, ukoliko ih ne nabavljaš za 2000 din. Onda tek mogu, za te pare ne vredi ih ni čistiti, a toliko će da rade (max godinu i super, sve ostalo je extraprofit....).
P.S. Jesi li razmišljao da kupiš neku polovnu P3 sa dvd plejerom i 5.1 zvučnom? AGP TV-out, i ne treba ti ni monitor.... skrećem sa pameti i teme, ajd` ....
Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Ma sviranje filmova na racunaru je prva liga... 04.01.2008. 16:21 #38040

status: user
broj poruka: 7761
@Pisko
Pre neki dan sam se sa ovde na PCBerza sa nekim ubedjivao oko *.mkv, kao on prikaci racunar na TV i onda gleda, pa zemljace zar da mi celu noc zuji i bruji tako da moram da namazem VOLUME na preko 80% da bi cuo zvuk.
DVD stand allone plejer je elegantno resenje skoro besuman sem kad se otvara ili zatvara traj i to je to.

Sta da ti kazem kad je taj SkyVision toliko los da nisam imao srca da ga bacim u kontejner i zajebem prevrtace kanti da i oni gube zivce ko ja, ali sam mu zato pronasao idealnu ulogu da bude stalak za PIONEER, znas kako radi je dobar u tome DO KESE.

A sto se tice porekla sumnjam u isto misljenja sam da ga sklapaju u Novom Pazaru, jer posao sa farmerkama im je crkao a od necega mora da se zivi, pa to da valja firma koja ga pravi bi imala neki internacionalni sajt a kad guglas dobijes par odgovora i svi na srpskom.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic .. 04.01.2008. 16:37 #38042

status: user
broj poruka: 18941
ok, ajde, neka bude, SkyV je najlosiji od navedenih, ali LG i Samsung su skroz ok, nemoj pricati bzvz, a sto se tice Pioneer-a, naravno da je dobar, nema tu komentara, s time ide i cena...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 04.01.2008. 17:26 #38049

status: user
broj poruka: 1673
LG DVX 162

kod prijatelja taj model ima problema sa titlovima, probao je razne varijante i nikako da prikaze titl koji na mom Pioneer-u 393 radi savrseno. Mozda je samo njegov primerak u pitanju. Pioneer 393,490 i ostali modeli iz te klase ucitavaju titl samo ako je istog naziva sa filmom bukvalno istog inace radi ok sem sto je dosta spor u otvaranju diskova,menija i opcija bas cudno. Uzgred jos cudnije je da je Pioneer u svoj DVD plejer ubacio Orion drive, to nije lose Orion je deo Matsushite (Panasonic, National, National-Panasonic) ali je zaista interesantno zasto je tako.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
goshayug 04.01.2008. 17:41 #38051

status: user
broj poruka: 27



Slusaj koristim XWave dvd player vec 2 godine i savrseno radi model je 9200 ima Yamaha cipset i cita nase titlove
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: .. 06.01.2008. 11:31 #38280

status: user
broj poruka: 7761
Prijatelju bilo nekada cena mu je 5000 dinara, a to je mozda desetak jevreja vise od korejanaca.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: ok, ajde, neka bude, SkyV je najlosiji od navedenih, ali LG i Samsung su skroz ok, nemoj pricati bzvz, a sto se tice Pioneer-a, naravno da je dobar, nema tu komentara, s time ide i cena...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646135.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs