Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Neiskusni pita da li su jaki cooleri bučni?
STRANA 1 OD 1
goranvu Neiskusni pita da li su jaki cooleri bučni? 04.01.2008. 03:26 T7313

status: user
broj poruka: 195
Prvi put u zivotu nakon godina i godina kompjuterisanja hocu da uzmem ljudsku masinu, tj. nesto iznad consumer klase, nesto sto radi ko zmaj. Treba mi za posao (programiranje), a ne za igrice. Izgleda da je Intel Duo Core najispravniji izbor. Uzeo bih neki E21xx procesor i poterao ga na visi takt. E sad, ako OC podrazumeva pregrevanje koje opet podrazumeva kiklopski cooler, onda cu radije da dam vise para na jaci procesor nego da slusam buku po ceo dan. Znaci zanima me koliko su standardni cooleri za ove nove procesore bucni, da li su bucniji od onih unazad par godina?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psyman evo pogledaj 04.01.2008. 04:38 #38006

status: user
broj poruka: 1046
ovde imas test cooler-a,buka+radni takt.

http://aycu13.webshots.com/image/38012/2002008353194350831_rs.jpg

http://aycu35.webshots.com/image/40874/2002068159845597239_rs.jpg

http://aycu35.webshots.com/image/40874/2002038756450981718_rs.jpg

iskreno ako budes uzimao e2180 sa boxom koji nije toliko bucan mocices glat da ga clock-nes na 3 do 3,2 bez problema a ako budes hteo preko toga trebace ti malo bolji ponudjeni cooler.poz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Hyper TX II 04.01.2008. 05:18 #38007

status: user
broj poruka: 1492
Ako uzmes E2180, kao sto ti je psyman preporucio, posao ce ti zavrsiti Cooler Mastrer Hyper TX II. Ako nadjes verziju Hyper TX za Intel, jos bolje. Hyper TX II ide na Intel soc 775 i na nekoliko AMD socketa. Vrlo je tih i odlicno je uradjen. Ja sam vrlo osetljiv na buku a ovaj mi ni malo ne smeta.
Ja imam E2160, nisam ga klokovao i temperatura ne prelazi 35° pod velikim opterecenjem. Samo prvo pogledaj plocu i koliko blizu je pasivni kuler od chipseta. Ja sam prijatelju sklopio masinu sa Abit IP35-E i Hyper TX nije mogao da se namesti, jer je hladnjak za chipset (north bridge) suvise visok i blizu je procesoru. Hyper TX II ti je oko 1.600 din. Pogledaj ovde na berzi gde ga ima i koje su cene.

Nightbird

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
llo 04.01.2008. 05:46 #38008

status: user
broj poruka: 146

Vazno je da ustanovis koliki je prag tolerancije tvojih receptora :> Koliki nivo buke si spreman da trpis?Danasnji kuleri proizvode buku koja varira u zavisnosti od zahtjeva procesora,tj. nivoa njegove iskoriscenosti.To je `oblast` cija je donja granica ~ 35 dB,dok pri zahtjevnijem radu dostize gornju granicu koja iznosi ~ 65 dB,sto odgovara normalnoj konverzaciji.

Postoji i alternativa,tisina koja kosta - heatsink ozbiljnih dimenzija i jos ozbiljnijih mogucnosti,koji zivi u simbiozi sa obicnim `12 cm` kulerom.Prihvatljiva `buka`,uz overklok koji ide do + beskonacno,ali kosta kao AMD procesor srednje klase.

Umjeren oc ( ~ 50%) E2xxx,bez (termalnih) problema moze da podnese i obican,fabricki kuler,koji nije bucan.





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 04.01.2008. 09:16 #38012

status: user
broj poruka: 1673
Za hladjenje E21xx procesora ti nije potreban neki ekstra kuler jer se on malo greje a postoje i kuleri koji nisu uopste bucni tipa Zalman 7700,9500,9700 al kostaju skoro koliko i taj procesor, izgledaju ekstra, hlade ultra al su potencijalno opasni po maticnu plocu jer recimo 9700NT je tezak oko 800grama a socket 775 ploca je predvidjena za kulere tezine 450grama. Cak je i u uputstvu za montazu kulera to navedeno i da se posebne mere opreza moraju primeniti ukoliko se takva masina negde prenosi. Naravno, nije sve tako crno ima i jeftinijih a sasvim solidnih kulera, ja konkretno imam Cooler master hyper L3 koji je odlican ukoliko se pravilno montira, bitno je zameniti originalnu zvaku sa kvalitetnom srebrnom pastom i pravilno okrenuti heatpipes a ne kao na jednom stranom sajtu gde su ga testirali naopako postavljenog i naravno da je bio najgori na testu a posle se izvinjavali proizvodjacu. Meni isti kuler je hladio prescota 2,8 oc na 3,2GHz i drzao mu je temperaturu pri maksimalnom opterecenju do 60 stepeni, isti sam montirao na C2D E6420 a on mrtav hladan cak i klokovan na 3,2GHz jedva prebaci 40-45 stepeni. Na Asus ploci je aktivirana opcija za automatsko podesavanje brzine ventilatora i samo kad se pali kompjuter ventilator se za trenutak okrece sa nekih 2000 obrtaja i onda se smanji na 1300 i tako ostaje sve vreme jer sa 90mm uspeva da drzi nisku temperaturu procesora cak i pri maksimalnom overkloku. Moja preporuka za kuler, nije previse skup.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646152.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs