Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
TELNET
STRANA 1 OD 1
Valheru TELNET 06.01.2008. 23:38 T7365

status: user
broj poruka: 750
Nece da mi otvori Telnet port(23) ma sta da uradim...A radio mi pre nego sam res komp,
nista nisam cackao,pre resa sam uradio Brut Forcea i prikljucio se na par terminala i proxya...

Kad pokusam da simuliram FTP port izbaci mi Login i Pass sto pre nije izbacivo,pokusao sam sa
svim glupim recnicima i NBTenumom i svime al nece.

Otvoreni portovi:8080,21,34

Ako neko ima link za neki Telnet 4 Dummies(^^) il ovako zna resenje mog problema
Tnx in Advance


At The End The Dark Tower Awaits
In The Wrath of Titans
Novi Sad
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
llo Omladino... 07.01.2008. 01:21 #38367

status: user
broj poruka: 146

::pre resa sam uradio Brut Forcea i prikljucio se na par terminala i proxya..

Sad sam zbunjen - da li si pocetnik,lamer zeljan show off-a ili si potpuno bezazlen?

Necu da se oslanjam na srecu,iako mislim da si prilicno mlad.Ustvari,pokusacu da ubijedim sebe da ti Telnet treba za internu mrezu...

Savjet - budi diskretniji.Mogao si da uzmes megafon ili zakupis reklamni prostor uoci Dnevnika 2,obavjestavajuci javnost i trazeci savjet.








:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Valheru Ma bre bezazlen tek mi 18 ljeta 07.01.2008. 01:29 #38369

status: user
broj poruka: 750
Skontao sam u cemu je fazon,zezno me kuki...
I NISAM SHOW OFF i NIKAD NECU BITI,samo trazim pomoc od
Majsotra Zanata

Pogodio si razlog,glupi itranet server brljavi zestoko,mislim da radi na Solarisu,nisam siguran
sam otvara portove ko internetu,a LAN FTP zatvara,jel neko zna u cemu je problem?

At The End The Dark Tower Awaits
In The Wrath of Titans
Novi Sad

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 07.01.2008. 03:10 #38386

status: user
broj poruka: 711
Koji je tacno problem? Pretpostavljam da ne mozes da pristupis serveru... Da li si probao da se nakacis direktno na server? (tako nema uticaj telnet ali ovo moze biti problem ako je server zakljucan u racku a ti nemas kljuc)

Ukoliko server sam otvara portove ka netu, a ne ka LANu onda je verovatno lose podesen... Koja ti je konfiguracija servera? Da li imas odvojene mrezne karte za LAN i WAN? Ukoliko imas da li si lepo resio FWD i NAT? Ukoliko je u pitanju jedna kartica sa dve adrese (alias) proveri da li ti je firewall setovan kako treba (tj da li inside i outside interface postavljeni kako treba)

U svakom slucaju, pregledaj konfiguraciju...

Nevezano za tvoje pitanje, mozda je bolje da na toj masini dignes SSH pa da tako pristupas... Sigurnije je...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Valheru 07.01.2008. 03:33 #38388

status: user
broj poruka: 750
Problem je sto server nece da dozvoli svakom da pristupi,tj svaki ima i user i pass
znaci sve podeseno,jedino nisam pokusao da se direktno prikacim bolestan sam vec
nedelju dana tako da...

On sam otvara portove ka netu,a i admine redirektuje ka drugom portu odakle ga opet
redirektuje ka LAN(Wireless) FTP trazi opet pass i user al nijedan user ni pass nepije vode koje smo stavili na server a ni sa FTPa...Znaci kao da imamo zatvoren krug...(((

Ima odvojene LAN i WAN kartice,za FWD I NAT neam pojma posto nisam ja podesavao...
Za Firewall znam da je dobro namesten...To je projekat moje skolske sekcije(ETS M. Pupin) i uglavnom sve je postavljeno kako treba,tacnu konfu neznam...

E da,izlaz je povezan na Wireless,znaci ide Intranet>>Wireless>>Kablovski

Planirao sam FreeSSH kad ozdravim da dignem...

Iz iskustva jel mozes da mi preporucis neki OS za server?


At The End The Dark Tower Awaits
In The Wrath of Titans
Novi Sad

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
llo 07.01.2008. 03:57 #38390

status: user
broj poruka: 146

Ne znam da li sam te dobro razumio,koji user/pass koristis?Ako je Solaris,onda po defaultu ne bi trebao da dozvoljava pristup sa ftp ka serveru sa root nalogom,a resenje je da se edituje/prekonfigurise fajl koji vrsi restrikciju (ftpusers ili shells).

Jos nesto - Telnet - - > Openssh,racionalnije je.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Valheru Hvala Puno Ilo 07.01.2008. 11:13 #38407

status: user
broj poruka: 750
U pitaju je bio Root Nalog ::,sredio sam ga,radi za sad bez problem
Nisam imao puno iskustva sa Solraisom pa to ti je.
Jos jednom Hvala Puno!

At The End The Dark Tower Awaits
In The Wrath of Titans
Novi Sad

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
llo 07.01.2008. 14:14 #38421

status: user
broj poruka: 146

Nema na cemu.

Pozdrav.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 07.01.2008. 17:54 #38434

status: user
broj poruka: 711
Sto se servera tice, predlazem ti Linux... Lakse ces naci pomoc za sve sto treba (nije bitno koja distribucija... stavi onu koja ti se najvise svidja)

Kao sto rece llo moguce je da je telnet podesen da samo odredjenim korisnicima dozvoljava pristup... Npr jedna od najcescih konfiguracija za ssh/telnet je da se root-u zabrani pristup, a da se ostalima dozvoli samo ukoliko moraju (ja obicno podesim samo jedan nalog koji dozvoljava pristup preko ssh/telneta) To je zbog bezbednosti...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs