Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
A disk read error occurred - Pomoc
STRANA 1 OD 1
Neksim A disk read error occurred - Pomoc 08.01.2008. 10:19 T7385

status: user
broj poruka: 39

A disk read error occurred
Press Ctrl+Alt+Del to restart

Asus ploca, Intel Core2Duo, 1GB RAM, HDD WD250GB SATA, DVD-RW Pioneer SATA,
sve ide dobro prilikom instalacije windows-a do prvog restartovanja, nakon njega prijavljuje ovu gresku. Zamenio sam plocu, HDD, memoriju, jedino nisam zamenio procesor... i uvek se isto desava...
Sta uraditi?????
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic re: 08.01.2008. 10:30 #38520

status: user
broj poruka: 609

jesi li namestio lepo sa cega da bootuje?lici mi na to....namesti prvo cd ili dvd pa drugo hd...kad te pita da bootuje sa cd-a nista ne diras(naravno mislim na prvo restartovanje)...ako nije to proveri sa drugim instalacionim cd-om ..pozz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: re: 08.01.2008. 10:31 #38521

status: user
broj poruka: 5696
Upravo tako: stavi drugi instalacioni disk i eventualno zameni rezac. To bi trebalo da upali...


- R a v e n L o r d -

::
:: jesi li namestio lepo sa cega da bootuje?lici mi na to....namesti prvo cd ili dvd pa drugo hd...kad te pita da bootuje sa cd-a nista ne diras(naravno mislim na prvo restartovanje)...ako nije to proveri sa drugim instalacionim cd-om ..poz
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic e i ovo 08.01.2008. 10:34 #38522

status: user
broj poruka: 609
posto tek sad vidim da ti je dvd sata...proveri koji je master koji slave...ja obavezno stavljam hd u nulti ili prvi sata a dvd u sledeci...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neksim Re 08.01.2008. 10:42 #38523

status: user
broj poruka: 39
sve sam to vec isprobao, n adrugom kompu sam uradio instalaciju do prvog reseta i prebacio HDD u ovu masinu i opet ista situacija, ne znam posto jedino nisam promenio procesor dali on moze da napravi neku takvu zbrku
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic moze 08.01.2008. 10:52 #38524

status: user
broj poruka: 609
moze...ali tesko....iskontrolisi memoriju,hd (iako su nove komponente)..znaci uradi to sa boot diskom,ostavi samo hdd i dvd (otkaci modem floppy sve sto imas)i ako je to uredu nadji neki drugi procesor i probaj sa njim ...ja mislim da je to jedino resenje...i nisi nam rekao koje napajanje imas to je vrlo bitna stavka


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE ... 08.01.2008. 11:03 #38525

status: user
broj poruka: 5696
Ucitaj setup defaults. Proveri naponske i data kablove. Istestiraj RAM makar 1 krug sa MemTest86 v3.3 pa vidi onda. Ako ni to nije onda tek moze CPU doci u obzir...


- R a v e n L o r d -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neksim Re 08.01.2008. 11:12 #38526

status: user
broj poruka: 39
Menjao sam memoriju, menjao sam napajanje, menjao sam plocu, menjao hdd, jedino sto nisam probao je CPU jer nisam imao drugi, nista drugmo i nema jer je masina integracija, bas mi je enigma
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re 08.01.2008. 11:43 #38528

status: user
broj poruka: 5696
A SATA kabl a druga optika? Ako nije to onda si zaista ubo CPU...


- R a v e n L o r d -

:: Menjao sam memoriju, menjao sam napajanje, menjao sam plocu, menjao hdd, jedino sto nisam probao je CPU jer nisam imao drugi, nista drugmo i nema jer je masina integracija, bas mi je enigma
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neksim Re: Re: Re: Re: Re: 08.01.2008. 12:01 #38530

status: user
broj poruka: 39
Upravo sam yajmio drugi procesor i stvarno je problem u njemu, neverovatno ali istinito, ubo sam ga kao prstom u ...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646150.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs