Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Dillema Nvidia 440 ili 460
STRANA 1 OD 1
Shorg Dillema Nvidia 440 ili 460 19.07.2005. 13:43 T740

status: user
broj poruka: 27
Ubedjen sam da je GeForce MX460 (64 DDR) bolja od MX 440 ali meni drug kaze obrnuto sta vi mislite? Koja je bolja? (molim vas sto preciznije)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vincic MX460 19.07.2005. 16:15 #1934

status: user
broj poruka: 2
Bolja je naravno MX460 jer ima nesto vise frekvencije GPU-a i memorije,samo mnogo ti je bitnije da je 128-bitna to jest da nije SE verzija jer one nisu nizasta bez obzira da li je MX440 ili MX460.

Ako razmisljas o kupovini ove kartice (bilo koje od ove dve) bolje ih zaobidji jer su obe debelo prevazidjene,to su DX7 GPU-ovi,a uzgred to da su one GeForce 4 je samo marketingski trik jer one od GeForce 4 serije imau samo Lightspeed tehnologiju (rad GPU-a sa memorijom) a GPU je u stvari GeForce 2 cip (svojevremeno sam posle GeForce 2 Titanium sa 32mb DDR presao na MX 460 sa 64mb DDR i jedva da je bila nesto brza.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 19.07.2005. 21:25 #1938

status: user
broj poruka: 568
sve gore navedeno je tacno ali moram dopuniti:
Nisu samo SE verzije 64-bitne, ja imam Gigabyte Radeon 9250 64-bitni koji ne nosi oznaku SE samo zato sto ima 128MB rama a ne 64 a ustvari mu je magistrala isti q...c kao SE ali to ti sve pise na pakovanju, jeftinije su, manje i nemaju ventilator na hladnjaku procesora sto i jeste glavni razlog zasto sam je uzeo jer mrzim ventilatore (deru se i umeju da riknu) a i ne igram igrice i ne bavim se video montazom tako da mi je sve jedno.
A i takodje ti je bitan proizvodjac, isti model ako sklopi na pr. "Eagle" ili "PC Chips" ili neko u tom nizem rangu ne moze ni da pridje "ASUS-u", "Gigabyte-u", "ABIT-u", "HIS-u" ili nekom drugom kvalitetnom proizvodjacu, tu ti je razlika u kvalitetu ogromna, mnogo veca nego u ceni.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Shorg Rasprava 19.07.2005. 23:58 #1940

status: user
broj poruka: 27
Ja vec posedujem GeForce MX460, bila je to samo stvar rasprave, ja sam druga ubedjivao da kada sam je ja kupio bila otprilike kao sada 6800 Ultra, a on meni kaze da bolja MX440. Bio sam sigruran da je moja bolja ali nisam znao bas te detalje. Hvala ti na iscrpnom odgovoru.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 20.07.2005. 11:24 #1942

status: user
broj poruka: 568
Ne zna taj tvoj ortak nista
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nesko .... 20.07.2005. 22:14 #1946

status: user
broj poruka: 20
Postoje i 440se i 460se koje imaju 128bitnu magistralu i uopste nisu lose iako imaju "se" u nazivu. Sa pasivnim hladnjakom i malecnom cenom mogu biti normalan izbor za one koji bi igrali starije igre i gledali filmove na tv-u i slicno i hoce tih komp. Ove karte su brze od na primer 9200se 64bit, i od fx5200 64bit.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646138.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs