Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Da li je moguce?
STRANA 1 OD 1
FrenkiBg Da li je moguce? 10.01.2008. 20:11 T7446

status: user
broj poruka: 3
Dva racunara u mrezi, jedan ima kablovski Internet (SBB). Racunari su povezani direktno mreznim kablom.
Da li je moguce namestiti na drugom racunaru da moze da koristi internet? Nemam ruter ni slicne uredjaje
Ako je moguce, da li neko moze da mi objasni na koji nacin!!!

Hvala unapred
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Saske TCP/IP 10.01.2008. 20:51 #38806

status: user
broj poruka: 1117

imas dva nacina da to resis...jedan je da odes na tu sbb konekciju, pa kliknes properties pa onada tab advanced i onda cekiras `Allow other network users to connect through this computer`s internet connection` i sledeci check box isto bi trebalo da se cekira...i onda to kao bi trebalo da radi...e, a ako to nece onda radis sledece...moras na ovom drugom kompu da podesis lan konekciju rucno i da tamo u tcp/ip podesavanjima koji su ti isto properties pa tab General pa kliknes na Internet Protocol (TCP/IP) pa dugme properties i onda tu podesis stavis neku lan adresu...vidi koja je bila kada je bilo automatic pa mozes da stavis istu...za subnet mask: 255.255.255.0 i ono najbitnije za Default gateway stavis da bude ip adresa ovog kompa koji ima interntek konekciju...znaci na tom kompu odes na lan na one prozorcice sto ti svetle dole u desnom cosku ekrana, pa na tab support pa tu procitaj ip address i prekucaj je u onaj gateway na drugom kompu...to bi onadk trebalo da radi...
pa ti probaj...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
FrenkiBg Ne radi i dalje! 10.01.2008. 22:51 #38815

status: user
broj poruka: 3
Uradio sam ovo sto si mi napisao, i opet NE RADI. Pokusacu da to ponovo odradim, da vidim da nisam nesto slucajno preskocio! Negde sam procitaoa da treba i da se unose DNS adrese provajdera?!?! Nesto vise o tome?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Saske ...ajd opet 10.01.2008. 23:03 #38816

status: user
broj poruka: 1117
nemoj da radis oba slucaja...probaj samo ovaj drugi opet...onaj dns nemoj da diras, ostavi ga na automatik, to ti treba samo ako se kacis direktno na net...ako nece ni to opet imas alternativu da instaliras ovaj program, zove se AnalogX Proxy...njega pokrenes na tom kompu koji ima net, a na ovom drugom kompu podesis u internet exploreru da koristi proxy...imas celu uputstvo uz program sta gde treba da se upise...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic re: 11.01.2008. 00:10 #38824

status: user
broj poruka: 609
mora da radi...na kompu koji je prvi serujes internet konekciju...iskljucis firewall i na jednom i na drugom...prvi das ip npr 192.168.0.1 ,,subnet mask 255.255.255.0...na drugom ip 192.168.0.2 subnet isti kao na prvom a defaul gateway 192.168.0.1...netrebaju dns adrese...i jedna vrlo bitna stvar treba ti crossover kabl...tako mora da radi..pozzz

p.s. da bi serovao netvork konekciju pokreni network setup wizard i kroz wizard ga seruj

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict DNS 11.01.2008. 00:27 #38828

status: user
broj poruka: 4515

Mora DNS

U command promtu ukucaj ipconfig/all
Procitaj Dns parametre i unesi na taj 2. komp
Uz ovo naravno idu fiksne(privatne) adrese oba racunara +def.gateway(samo 2. komp)
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 11.01.2008. 09:00 #38867

status: user
broj poruka: 3529
Ako si odradio serovanje konekcije, na tom drugom kompu moras da ukucas Default Gateway i obavezno Preferred DNS koji moraju da budu adrese ovg glavnog kompa na kome je konekcija.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
FrenkiBg Tek mi sada nije jasno! 11.01.2008. 13:42 #38895

status: user
broj poruka: 3
Meni sada nista nije jasno! Sta treba, a sta ne treba??? Mloim vas.

I jos nesto: u network wizardu na prvom racunaru sta treba da stavim, a sta na drugom? Ima vise opcija, i mozda mi zbog toga ne radi. Da li neko moze da kaze nesto o tome?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646144.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs