Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Dal bi moglo ???
STRANA 1 OD 1
bata20 Dal bi moglo ??? 11.01.2008. 15:39 T7460

status: user
broj poruka: 103
Hteo bi uzeti wi-fi pa me interesuje dal moze posto imam dva pc posto imam jedan losiji i jedan very god pc da mi ovaj losiji preko noci i dana ostavljo ukljucenog da mi downloaduje a ovog boljeg samo kad hocu da igram online?

Dal to moze?
Nadam se da ste me razumeli sta hocu?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 11.01.2008. 15:57 #38913

status: user
broj poruka: 3529
Malo mi i nije jasno, al ajde, ti hoces da ti losiji sluzi za download a bolji za on line igranje, to naravno da moze, nema potrebe za pitanjem....ali... ono wi-fi te bas i nisam razumeo, sta:? Uzimas bezicni net, ili vec imas mozda, ili mmozda imas adsl ili kablovski pa hoces da ih bezicno umrezis a da oba imaju net i budu u mrezi, pojasni malo oko toga, mada sve odgovore vec imas u rubrici za umrezavanje, puno puta su se provlacila pitanja slicne tematike. Ako mislis na istovremen download+online igranje, to pre svega zavisi od brzine ili ti kapaciteta tvog interneta koji imas, samo ako ces tako moraces da ogranicis download da ne bi taj komp zauzeo samo za sebe kompletan protok i na taj nacin ti onemogucio lagodno igranje.

Moze.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bata20 re 11.01.2008. 16:45 #38922

status: user
broj poruka: 103
Znaci hocu da uzmem bezicni internet.
Ovaj losiji bi radi samo za download a bolji za igranje na netu!
Znaci kad neskidam nesto sa neta ja bi se igro!

Oprema koju mi nude je sledeca:Pci kartica TP-Link ,10m Rf kabla,antena Yagi 18dbi.
Cena 65 eur.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 11.01.2008. 17:05 #38929

status: user
broj poruka: 3529
Ok. Moj predlog ti je da uzmes neki AP umesto kartice i naravno svic kako bi sve to lepo umrezio, mada i ne moras svic, kostalo bi malo skuplje ali bolje, jer sa jednom karticom jedini nacin da oba kompa idu na net jeste da su u mrezi i da se na jednom od njih seruje konekcija(objasnjeno vec xxx puta) s tim sto bi onda taj morao da bude non stop ukljucen da bi ovaj drugi isao na net, kako god vidi sam sta ti odgovara, mozes na koji hoces nacin.

Generalno sa karticom ti je jeftinije, ali svakako oba kompa moraju da imaju lan karte kako bi ih umrezio, ne svidja mi se duzina kabla do antene, malo je velika i bice tu gubitaka u signalu, a pogotovo ako nisi bas blizu provajderovim antenama.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bata20 re 11.01.2008. 17:24 #38933

status: user
broj poruka: 103
Evo sad cu ti napisati link od tog provajdera pa ako ti nije tesko vidi:
http://www.ravangrad.net/wireless/oprema.htm

A mozeli taj drugi paket a da mi kom. rade zasebno kad hocu sa bilo kojim da idem na internet?
Ako ne onda mi kazi sta da radim da to napravim?




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 11.01.2008. 17:49 #38939

status: user
broj poruka: 1673
Moze svaki na internet (znaci ne istovremeno) samo ako ti provajder ne zakljuca MAC adresu, obicno je zakljucavaju. Ako zelis da kompletno resenje bude wirelles onda ti trebaju u racunaru preko kojeg ces shareovati vezu dve wlan kartice, jedna za vezu sa provajderom, druga za vezu sa drugim racunarom. Drugu varijantu koja ce deliti protok na dva racunara, bez obzira koji radi, objasnio ti je ShonE. I pored toga najbolja varijanta je da ti oba racunara medjusobno budu vezana utp-om zbog prebacivanja fajlova koje je daleko sporije preko wirellesa.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 11.01.2008. 19:00 #38949

status: user
broj poruka: 3529
Pazi ovako paket u kojem sam ti naveo AP i svic su bolja varijanta, ali i tada ce jedan racunar morati da izigrava server ili ti da seruje konekciju da bi oba kompa istovremeno bila na netu, ako ces naizmenicno da ih kacis onda sa ovom kombinacijom nemas problema, a sa karticom kako si ti hteo si ogranicen na jedan komp za net, a drugi jedino ako na prvom gde je kartica serujes konekciju sto znaci da oba moraju biti ukljucena i naravno na oba istovremeni net, da te ne zbunjuje sve ovo evo ovako:

kartica = oba kompa na netu sa serovanjem konekcije na onom u kojem ti je kartica-mogu istovremeno, oba moraju da su ukljuceni za istovremeni net(oba kompa moraju biti povezana ukrstenim utp kablom, dakle oba da imaju lan kartu na sebi)

AP+svic = oba kompa na netu sa serovanjem konekcije na jednom od njih-mogu istovremeno, oba moraju da su ukljuceni za istovremeni net. moze po jedan naizmenicno na net nezavisno od drugog(oba da imaju lan kartu)

Ima tu i treca i najskuplja varijanta koja je i svakako najbolja, a to je da kupis lepo neki MIcroTik Wireless ruter i zavrsis posao, tada su oba kompa na netu cim ih ukljucis i nemas nikakvu konekciju na kompu, nezavisni su totalno sto se tice neta i to bi te izaslo negde oko 130e mislim.(oba kompa da imaju lan kartu)
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646102.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs