Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Najpovoljniji ADSL koji je?
STRANA 1 OD 1
SPAKLIEY Najpovoljniji ADSL koji je? 11.01.2008. 17:56 T7465

status: user
broj poruka: 239
Hteo samda sada predjem sa kablovskog na ADSL pa me interesuje napovoljniji paket(brzina nije bitna) a da nema granicenja podataka(pozeljno).Koji je najpovoljniji a najpouzdaniji provajder?
poz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zandarm Re... 11.01.2008. 18:49 #38946

status: user
broj poruka: 1454

Svaki je i pouzdan i nepouzdan na svoj nacin. Telekom daje flat, za iste pare za koje sezampro ima limit od nekih 3-4 gb.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
endrem TELEKOM ILI PTT 11.01.2008. 18:54 #38947

status: user
broj poruka: 224
NEMA AGREGACIJE I NE ZOVU TE KAD SKIDAS NESTO SA P2P


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- re 11.01.2008. 19:09 #38952

status: user
broj poruka: 3529
Dobro iskustvo sa telekomom, mada sto kaze zandarm svaki je i pouzdan i ne, jer dosta toga zavisi i od tvoje centrale i udaljenosti, kao i samih instalacija.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Sh0ne-BG Beotel 11.01.2008. 19:50 #38956

status: user
broj poruka: 26
Ja sam na Beotel-u vec oko 2 godine i prezadovoljan sam njihovom uslugom.
Imao sam 256 pa posle dupliranja brzine 512 a vec dva meseca koristim 1024/128 na moj zahtev i po meni oni su najjaci provajder. Imam studentsi popust i 1Mbit placam 2020din mesecno i nemam nikakvih ogranicenja sto se tice download-a ili upload-a. Skidam p2p programe, igrice, filmove a skoro sam poceo da skidam i HD snimke. Upravo mi sada skida BBC-jev dokumentarac Planet Earth u 1080p koji ima 50Gb i bice gotov uskoro.
I Telekom nije los ali mislim da ne daju nikakve popuste pa izadju malo skuplji od Beotel-a.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sawitch ... 11.01.2008. 19:51 #38957

status: user
broj poruka: 667
A zna li iko mogu li ja u Zitistu da uvedem ADSL??? Brat mi radi u posti i on, a ni svi tamo nemaju pojma... Ne znam ni koga da pitam...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict xexexe 11.01.2008. 19:52 #38958

status: user
broj poruka: 4515



Beotel je po meni najbolji u oblasti dial up-a i ADSL-a.
Zahtevan sam korisnik vec 1.5 godina i nemam ni jednu zamerku. Download ni u jednom trenutku nije bio nizi od normalnog.... veza pukne samo kad se radi nesto na centrali(telekom).... Tehnicka podrska sjajna.

A ko to zove kad koristis P2P ???? Bas me interesuje.....
Ne preporucijem ti Neobee i Beocity zato sto blokiraju portove i suspenduju naloge i jos neke agregacije pominju a i ne znaju sta je to....
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni Re: xexexe 11.01.2008. 20:15 #38965

status: user
broj poruka: 4506



::
::
::
::
::
:: A ko to zove kad koristis P2P ???? Bas me interesuje....
:: Ne preporucijem ti Neobee i Beocity zato sto blokiraju portove i suspenduju naloge i jos neke agregacije pominju a i ne znaju sta je to...


Agregacija je odnos korisnika na koji bi trebalo (u teoriji ) da se veza odredjenog kapaciteta deli ( npr kod vecine je agregacija 16, dok kod nekih 32) ...sto znaci da bi se veza od 256 kb delila na 16 korisnika ...mada u praksi nije tako, veza ce ici max brzinom dok ima kapaciteta na serverima ..kada se oni popune onda ce doci do deljenja prema agregaciji ....a sto se tice portova....to je cista glupost za neobee i beociity...iz razlgoa sto apsolutno svi provajderi to rade, preko dana zatvaraju portove koji se koriste u p2p sharingu( kaza,emule, torrenti i sve ostalo ) a preko noci opet otvaraju te iste portove....to je razlog zasto torrenti nikad ne idu kako treba preko dana a preko noci je sve okej.

ajd uzdravlje :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko 2 bad Milosh lived no more 11.01.2008. 21:51 #38988

status: user
broj poruka: 6643
Telekom je u tom slučaju, bez ikakvog popusta jeftiniji od beotela, ja plaćam nešto preko 1800 za 1mb/128k bez ograničenja, kenjanja oko načina korišćenja i slično... utakni i smakni (plug and pljuj).
Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
trogdor Telekom 11.01.2008. 22:30 #38995

status: user
broj poruka: 373
Uzmi telekom i uzivaj...
Go Go Go !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Re: Re: xexexe 11.01.2008. 22:54 #38997

status: user
broj poruka: 4515
Ovako ako uzmes najeftiniji paket u recimo Neobee ili Beocity dobijes 512/64kbps samo za HTTP i FTP!
A ako oces sve ostale servise nude neke Gold pakete neka cuda...lazu narod.... ta 2 provajdera ne preporucujem.....

Ja ne znam ko tebi zatvara portove..... Tvrdim da P2P radi uvek dobro kod Beotela.....
A sto se tice telekoma znam da nikako ortak nije mogao da koristi Hamachi .... zbog njihovog adsl-a i blombiranja portova! A tehnicka sluzba........A JOJ

Ovde ljudi kao da vole MONOPOLISTE .... PU PU PU


:: ::
:: ::
:: :: ....a sto se tice portova....to je cista glupost za neobee i beociity...iz razlgoa sto apsolutno svi provajderi to rade, preko dana zatvaraju portove koji se koriste u p2p sharingu( kaza,emule, torrenti i sve ostalo ) a preko noci opet otvaraju te iste portove....to je razlog zasto torrenti nikad ne idu kako treba preko dana a preko noci je sve okej
::
:: ajd uzdravlje :)
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman pa sve je to telekom 12.01.2008. 03:41 #39011

status: user
broj poruka: 1111
tako da nije bitno koji uzimas
a po meni je najbolje prihvatiti direktno njihovu ponudu


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 12.01.2008. 04:08 #39015

status: user
broj poruka: 711
Kao sto vec rekose: Od koga kod da uzmes, Telekom ti obezbedjuje link do neta i od njega skoro sve zavisi... Stoga, mozes i direktno kod njih...

Mislim da je jedino Verat imao svoj satelitski link i mislim da je SBB nesto trazio dozvole za spoljni link... Svi ostali su samo preprodavci...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
thedamager @markopvict 12.01.2008. 15:36 #39032

status: user
broj poruka: 176
markopvict kolika je tebi download brzina, jer se ljudi kunu da preko Telekoma i nekih drugih provajdera imaju preko 60 kBps na 512/64. Ja na primer ne mogu da prebacim 53 (direct download naravno)?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Verat.Net 12.01.2008. 17:18 #39038

status: user
broj poruka: 7761
512/64 Kbit/s 1 286 din.
1024/128 Kbit/s 2 124 din.
1536/192 Kbit/s 2 832 din.

PDV je uračunat u cene.
Napomena:
Za uplatu ADSL paketa 5 meseci unapred, šesti mesec vam poklanjamo.
Za uplatu ADSL paketa 10 meseci unapred, dobijate na poklon još dva meseca.

Tako da cene u slucaju placanja 5meseci unapred iznose:
512/64 Kbit/s 1 071 din.
1024/128 Kbit/s 1 770 din.
1536/192 Kbit/s 2 360 din.

Nema filtriranja portova, Web mejl i mailbox od 1gb pristupas istom sa bilo kog domena,
rade svi portovi i P2P mada to nikad ne koristim nekako mi je drazi rapid, netload.in koji inace sadradjuje sa down.mng. i kad si free user.

Do sada nikad nisam imao nekih znacajnijih problema.

Mislim da je ovo najbolja ponuda za aDsl koja postoji u zemlji zvanoj Srbija, a i ta prica sa telekomom me nervira oni su kao naj, pa kako da ne budu kad su crni monopolisiti.
Verat.Net je jedna od dve (prva) privatna firma koja je uspostavila za ono vreme super brzi bezicni (buduci da i dalje ekskluzivno pravo za zicne IT veze sa inostranstvom ima Telekom Dembelija pardon Srbija) link sa inostranstvom.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bachi ww 14.01.2008. 14:42 #39285

status: user
broj poruka: 25
Moja preporuka - PTT ADSL. Zašto? Niko se nije žalio, tj. radi ko zmaj, a ne moraš da se vežeš ugovorom na godinu dana, kao što je slučaj sa telekomom.

Pozdrav,
Bachi

:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646104.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs