Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
Satelitska HD televizija
STRANA 1 OD 1
psihoyu Satelitska HD televizija 12.01.2008. 23:55 T7490

status: user
broj poruka: 1191
Kako se moze na kompu gledati HD satelitski kanali?
Cuo sam da postoji fora za to uz pomoc one kartice za komp Skystar ili tako nesto i nekog sajta gde su sifre za skremblovane kanale.
Jel neko probao to?
Jel radi to i za HD?
Kad ce kod nas biti HD kanala,uzas mi je slika na LCD televizoru!!!


Ne brze od zivota, al moze 250km/h sa BMW 325Ci !!!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 13.01.2008. 00:25 #39096

status: user
broj poruka: 3529
Ja licno nisam jer ne posedujem SkyStar, ali ti potvrdjujem da moze, video sam kod ortaka!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zeljkoa SkyStar 2 13.01.2008. 00:30 #39097

status: admin
broj poruka: 712
Ja sam sa SkyStar 2 karticom otvarao neke Free HD kanale na Astri, ali to nije bilo upotrebljivo, moj Barton jedva da je uspevao da išta prikaže. Mnooogo je štucao i bilo je dosta prekida. Izgleda da za to treba mnogo brži procesor od ovog koji posedujem. Na tom računaru imam Ati 9600 Pro sa 256MB memorije. Sa današnjim procesorima i grafičkim karticama, verujem da sve radi dobro.

- - - - - - - - - - - - - - - - - -
Željko Arnautović,
PC Berza d.o.o.

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re: SkyStar 2 13.01.2008. 00:49 #39101

status: user
broj poruka: 3529

Da da, definitivno, sa dual core-om i nvidiom bilo kojom od serije 7xxx pa na vise, ili ati ekvivalentom.

:: Ja sam sa SkyStar 2 karticom otvarao neke Free HD kanale na Astri, ali to nije bilo upotrebljivo, moj Barton jedva da je uspevao da išta prikaže. Mnooogo je štucao i bilo je dosta prekida. Izgleda da za to treba mnogo brži procesor od ovog koji posedujem. Na tom računaru imam Ati 9600 Pro sa 256MB memorije. Sa današnjim procesorima i grafičkim karticama, verujem da sve radi dobro
::
:: - - - - - - - - - - - - - - - - -
:: Željko Arnautović
:: PC Berza d.o.o
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ..... 13.01.2008. 00:56 #39104

status: user
broj poruka: 4506



dokle je tehnologija dosla covek se zapita....ne mozes ni tv da gledas bez proc na 5 ghz ....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Satelitska HD televizija 13.01.2008. 03:36 #39115

status: user
broj poruka: 1261
Eh, ja sam se sa tim zezao pre dve godine. Imam SkyStar 2.6d i sa njom sam bez problema puštao HD kanale koji su do duše tada bili uglavnom eksperimentalnog karaktera. Rezolucija je bila full HD (1920x1080) i zvuk 5.1 i sve je radilo bez kočenja na Prescott-u 3.2GHz. Obični satelitski kanali u DVD kvalitetu su naspram ovih u FullHD-u izgledali smešno. Jedino što je trebao jako dobar signal da ne bi dolazilo do kočenja i artefakata u slici. Obični kanali su mogli da se gledaju i sa 50% signala dok je za HD bilo potrebno bar 70%. Sve što ti za to treba je SkyStar kartica i ProgDVB kao software za puštanje Sat TV-a u čiji folder se raspakuju i ključevi koje si pomenuo. Sajt za skidanje ključeva je bio stakey.ru koliko se sećam, ili nešto slično. U svakom slučaju Google u šake pa ćeš naći već nešto. Nisam dugo palio ProgDVB jer mi je HDTV daleko od kompa u kojem mi je SkyStar ali si me sad zainteresovao pa ću probati ovih dana, pa ako saznam nešto novo u vezi HD kanala javiću ovde. Pozz!!!

Živ bio!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict xexex 13.01.2008. 05:21 #39116

status: user
broj poruka: 4515



Jako lepa tema svaka cast.... a interesuje me od tih kanala jel ima neki `normalan` da moze da se gleda...Koliko kosta polovna Skystar od prilike?
Posto je to jedini nacin da se dodje do HD TV-a?


Posto i ja imam Bartona potvrdjujem da se full HD 1080p malo teze prikazuje.....dok 720p bez problema!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Re: xexex 13.01.2008. 06:42 #39118

status: user
broj poruka: 1261
Ne znam da li ima šta od normalnih kanala da se gleda jer, kažem, nisam dugo čeprkao sa SkyStar-om pa i ne znam kakva je trenutno situacija. Ali sigurno ću proveriti.

SkyStar 2 polovna ne bi smela da je više od 50 jura, pogledaj malo u oglasima, sigurno neko prodaje jer je to ranije bilo kupovano zbog satelitskog interneta. Ako uzimaš gledaj da bude verzija 2.6d ili viša (ne znam da li je posle te izlazilo šta), jer se prethodni modeli jako greju koliko se sećam.


::
::
::
:: Jako lepa tema svaka cast.... a interesuje me od tih kanala jel ima neki `normalan` da moze da se gleda...Koliko kosta polovna Skystar od prilike
:: Posto je to jedini nacin da se dodje do HD TV-a
::
::
:: Posto i ja imam Bartona potvrdjujem da se full HD 1080p malo teze prikazuje.....dok 720p bez problema!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psihoyu re 13.01.2008. 07:43 #39119

status: user
broj poruka: 1191
E hvala puno na informacijama. Program sam nasao, karticu cu da kupim ovih dana Skystar 2 HD. Jedino sto ne mogu da nadjem sajt za kljuceve sa skremblovane kanale? Ima li jos nekih?
Kako moze na obicnom Sat HD resiveru da se gledaju ti skremblovani kanali ? Za to trebaju neke kartice?

Ne brze od zivota, al moze 250km/h sa BMW 325Ci !!!

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch ... 14.01.2008. 02:11 #39252

status: user
broj poruka: 1261
Sajt je ipak ovaj, http://www.sat-key.org/ i tu se mogu naći ključevi. Potpuno sam zaboravio da se pre par meseci pojavila ta SkyStarHD kartica ali sa njom nemam nikakvog iskustva tako da ne znam ništa o njenom kvalitetu i slično.
Na običnom satelitskom risiveru mogu da se gledaju zaključani kanali samo ako risiver poseduje ugrađen emulator pomoću kojeg se unose kodovi (to je zamena za kartice koje se plaćaju). Takvi risiveri poseduju i RS232 port kojim se povežu na komp i onda se upload-uju kodovi što je dosta jednostavnije nego ih unositi preko daljinca.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psihoyu re 14.01.2008. 21:38 #39343

status: user
broj poruka: 1191
Aj brate pojasni mi kako se koriste te sifre za kanale kad kupim Skystar 2HD da znam kako da koristim to. I ako mozes da mi detaljinije objasnis kako bi i dal bi uopste mogao da gledam skremblovane kanale na kucnom resiveru Technikus (digitalni je). Na sebi ima ja mislim samo serijski port.

Ne brze od zivota, al moze 250km/h sa BMW 325Ci !!!

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bata20 re 14.01.2008. 22:12 #39358

status: user
broj poruka: 103
Posto imam totaltv dal bi mogo one kanale sto neplacam da ih otkljucam ?
bil to moglo ???


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Re: re 15.01.2008. 05:17 #39417

status: user
broj poruka: 1261
:: Aj brate pojasni mi kako se koriste te sifre za kanale kad kupim Skystar 2HD da znam kako da koristim to. I ako mozes da mi detaljinije objasnis kako bi i dal bi uopste mogao da gledam skremblovane kanale na kucnom resiveru Technikus (digitalni je). Na sebi ima ja mislim samo serijski port
::

Skineš negde novi `softcam.key` i paste-uješ ga u root ProgDVB-a. To je fajl koji sadrži ključeve za kanale koji u tom trenutku mogu da se otključaju. Nije da škrtarim na informacijama nego jednostavno ne mogu svega da se setim jer nisam dugo to sve radio ali čega god se setim napisaću ovde i svi ćete znati. Pokušaj i ti malo da se prošetaš po forumima koji se bave SatDVB-om pa možda saznaš nešto korisno. Ko zna šta se sve promenilo otkad postoji SkyStar HD jer možda sve ovo što sam pomenuo na njoj ne radi. Ponavljam da sam ja to sve radio sa SkyStar 2 karticom.
Što se tiče skremblovanih kanala na kućnom risiveru, preduslov je da ima ugrađen emulator da bi mogao da unosiš ključeve. Na računaru je to jednostavnije jer tu sve odrađuje software. U root-u ProgDVB-a imaš fajl `s2emu.dll` koji predstavlja emulator kartice sa ključevima dok je kod risivera to parče hardware-a koje emulira karticu s ključevima, tako da ako risiver ne poseduje emulator onda ništa od skremblovanih kanala. Ne pitaj me kako da vidiš da li risiver ima emulator jer stvarno ne znam ali mislim da se on vidi kao stavka u meniju risivera gde ti dozvoljava da unosiš ključeve.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Re: re 15.01.2008. 05:27 #39418

status: user
broj poruka: 1261

:: Posto imam totaltv dal bi mogo one kanale sto neplacam da ih otkljucam
:: bil to moglo ??
::
::

Nema teorije, bar za sad. Jednom kada (čitaj ako) neko provali Total, elegantno ću da im vratim opremu i sve to ću da gledam preko SkyStar-a. Daj bože!!! Srbija!!!

Negde sam čuo da je provaljen Digi ali rumunski ili bugarski tako da je slaba vajda od toga.

Živ bio!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilespi026 Satelitska HD televizija 22.01.2009. 20:31 #91319

status: user
broj poruka: 214

Tebi ovo treba
http://www.technisat.com/index4986.html?nav=PC_products,en,76-215
A sve informacije o zakljucanim kanalima i njihovom otkljucavanju
http://balcandvb.net/forum/index.php
http://www.exyuteam.org/index.php
Kartica je nesto najbolje sto imam u racunaru
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Southwind Koja kartica? 23.10.2009. 20:32 #151687

status: user
broj poruka: 260
Ljudi jel vam nije problem da mi kazete koja SkyStar kartica je najbolja za gledanje HD kanala?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
repsi re 23.10.2009. 21:17 #151702

status: user
broj poruka: 1276
evo i ja da se ukljuchim..
koristio sam skystar 2 (ne HD) pre nekih ajmo retj 4-5 godina ...tada sam gledao u sliku DVD kvaliteta...
setjam se tih softcam i s2emu fileova koje je kolega iznad spominjao, ali za pochetak kad kupish opremu savetujem ti da ti ipak neko to dodje (ko je u toku) i da ti objasni sve kako i shta ... jer tjesh se dosta pomuchiti oko svega toga..
shto nije spomenuto ovde a josh ti treba osim skystar kartice je: tanjir (kolko znam shto vetji - to bolji) i jedna ili dve digitalne glave ako se ne varam (da li ima razlike izmedju glava po kvalitetu ti ne bih znao retji), zatim mozhe da se nakachi i motor na tanjir pa da ga ti daljincem rotirash i gadjash razlichite satelite itd itd...velik je spektar opcija..i naravno kabel od glave do kartice ti je josh potreban...
lichno sam imao jednog freaka koji se razumeo u sve to... i on mi je nudio za odredjene programe (koji su bili zakljuchani) kljucheve...za nekih 700-800 dinara mesechno..za te novce dobijesh jedan otkljuchan paket a to je po par desetina programa...pogledaj recimo na astri shta bi gledao od programa pa kupi/nabavi kljucheve za odredjene pakete koje preferirash i to je to.. eto toliko od mene..
pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Southwind re 23.10.2009. 21:29 #151711

status: user
broj poruka: 260
Ma imam ja sve samo mi riknuo risiver pa sam mislio da pazarim jednu ovu karticu na kojoj mogu da gledam i HD kanale :D
Imam cak i freaka koji mi je nabavljao kartice za risiver.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
repsi re 23.10.2009. 22:58 #151732

status: user
broj poruka: 1276
lichno nisam koristio ni jednu drugu sem skystar 2, pa ti ja nisam u mogutjnosti davati savete, ono shto ti mogu retji je da je mene sasvim lepo sluzhila ta kartica... (kvalitet slike nije bio HD vetj DVD)...kolega je gore rekao da postoji skystar 2 HD pa ne vidim razlog zashto bi bila losha.
pozdrav


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Boko333 re 23.10.2009. 23:02 #151735

status: user
broj poruka: 106
Nekada je posao radio trio SkyStar 2,Vplug ili s2emu,softcam.key ali sada kada se je preslo na nagraviziju 3 i NDS videogard ostao je samo digi paket,takodje sa DCW kljucevima jos se otvaraju neki zanimljivi kanali.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Southwind SkyStar 2 HD 24.10.2009. 09:35 #151788

status: user
broj poruka: 260
OK, uzecu ovu SkyStar 2 HD valjda ce da odradi posao :D
Hvala na pomoci, pozdrav.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ikaiaki Ovde ti je sve do detalja 06.01.2011. 21:20 #280172

status: user
broj poruka: 316
http://www.elitesecurity.org/f101-PC-DVB-kartice


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs