Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
aaaaaaa....DVD?!?
STRANA 1 OD 1
Valheru aaaaaaa....DVD?!? 15.01.2008. 15:37 T7553

status: user
broj poruka: 750
Ovako,uvek me zanimalo kako kad gledam DVD film na PCu ili DVD Playeru postoji Aspect Ration 16:9,
tj da odsecaju negde oko 40% filma ili ti zacrne gorni i donji deo ekrana,e sad me interesuje
kako kad recimo gledam na RTSu ili na nekoj drugoj TV Stanici njima je slika filma preko celog ekrana bez razvlacenja,
to me dovodi na pitanje dal postoji neki program da se otkloni taj Cropovani prostor da gledam na miru ceo film...
Ili ako nisam u pravu ispravite me...


Kad Inspiracija Cuti,
Razum Se Brzo Zamara...

Roger Zelazny - Cronicles Of Amber
Nemo-Novi Sad
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 15.01.2008. 15:55 #39442

status: user
broj poruka: 3529
Aspect Ratio filmova koje TV stanice pustaju je 4:3 i zato ti je preko celog ekrana, stvar je krajnje prosta.
Format 16:9 je postao standard i na zapadu se vec uveliko i tv program, kao i filmovi i serije emituju upravo u tom formatu, i naravno vecina stanovnika ima wide televizore.
Pitanje je vremena kada ce i kod nas doci taj format, odnosno kada ce ga nase tv stanice prihvatiti, verovatno kada na zapadu izmisle opet nesto novo a ovo bude zastarelo! .))

Ako ce ti biti lakse, kupi neki wide lcd tv i imaces lepu sliku, preko celog ekrana. Mozes raznim software-skim alatima da promenis format slike, ali da bi ostala ne razvucena bukvalno moras da odsecas parce slike sa leve i desne strane sto nije bas elegantno resenje, falice ti vidno polje samog filma, zaboravi na menjanje vec postojeceg formata.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Re 15.01.2008. 17:06 #39452

status: user
broj poruka: 1261
To što na RTS-u ili nekoj drugoj TV stanici vidiš fullscreen 4:3 ne znači da je film u tom formatu nego je zumiran i fali mu deo slike s leve i desne strane, provereno!!! Znači, DVD film nije Cropovan, tj nije tebi odsečen gornji i donji deo slike kad gledaš DVD nego na TV-u zumiraju pa je odsečen levi i desni deo a tebi to izgleda kao 4:3 Fullscreen. Ako ne gledaš televiziju nego samo filmove onda ti je kupovina Wide (16:9) TV-a pravo rešenje kao što reče -ShonE-. A naše TV stanice će biti u Wide formatu možda u sledećem veku! Na prste jedne ruke mogu da nabrojim TV stanice koje emituju stereo zvuk (eeej stereo!!!), a o Wide slici da ne pričam. To je misaona imenica. Mada, onaj Tijanić je prošle godine posle Eurosong-a zapenio kako će RTS u narednih par godina preći na visoku definiciju i početi da emituje program u FullHD formatu. HAHAHAHA!!! Kako to simpatično zvuči, a nemaju ni stereo!!! Ajd još i to čudo da vidimo!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BataCele Dilema 15.01.2008. 17:57 #39456

status: user
broj poruka: 1532
16:9=4:3
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re 15.01.2008. 17:57 #39457

status: user
broj poruka: 4228
@srdoch ... A naše TV stanice će biti u Wide formatu možda u sledećem veku...

Eh, ako bude u sledećem...!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman nema tu dileme 15.01.2008. 18:25 #39459

status: user
broj poruka: 1111
16:9=(4:3)^2
i filmovi na tv su odseceni sa strane
ma zar nemate utisak kad gledate film na tv da uvek nesto fali
kao sto neko rece nema ni s od stereo-a (super tv, imozda fox), tako da ti je dovoljno i dva prsta
a hd (full hd ne treba ni spominjati), pa recimo da smo blizi warp pogonu i teleportu


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ruff re 16.01.2008. 05:01 #39579

status: user
broj poruka: 829
pa postoji jos jedno resenje za koje mislim da je korisceno u tv industriji...
rezolucija filma odgovara rezoluciji 4:3, ali sadrzi crno[prazan prostor] gore i dole, tako da je zapravo prikazana rezolucija filma 16:9 ili sira/uza...
prvi put kad sam video to nisam verovao da neko moze da napravi 16:9 film unutar 4:3, zasto jednostavno kad moze komplikovano?...:D
Nikolas
every day 4 us something new...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646187.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs