Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Jel moze,sta i kako overklokovati ?
STRANA 1 OD 1
gang1978 Jel moze,sta i kako overklokovati ? 15.01.2008. 23:31 T7566

status: user
broj poruka: 1661
INTEL DUO CORE 4500 2.2 GHz (Fabricki kuler)

GA-P35-DS3L

Geil ULTRA 800 MHz

Club 3D 3870 512MB

Seagate 250 GB/16 MB

Cooler Master Elite/LC 550W

Ako neko ima istu ili slicnu konf.molim da mi kaze sta treba da uradim(Prvenstveno CPU koliko moze gore).


HVALA UNAPRED
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Saske ... 15.01.2008. 23:42 #39524

status: user
broj poruka: 1117
ne znam kako stojis s engleskim, ali evo ti jedan fin gajd za overkloking intel procesora...

http://www.overclock.net/intel-cpus/146820-intel-overclocking-redefined-guide-successful-overclocking.html

Overclocking is the way of life!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gang1978 Re: ... 15.01.2008. 23:56 #39527

status: user
broj poruka: 1661



:: ne znam kako stojis s engleskim, ali evo ti jedan fin gajd za overkloking intel procesora..
::
:: http://www.overclock.net/intel-cpus/146820-intel-overclocking-redefined-guide-successful-overclocking.htm
::
:: Overclocking is the way of life!!!
::
:: Znam ali taj engleski nerazumem posto nikad pre ovo nisam radio
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psyman probaj ovako 16.01.2008. 00:25 #39534

status: user
broj poruka: 1046
voltazu za cpu postavi u biosu na 1,243 volta.fsb postavi na 300mhz a mnozioc spusti sa 11 na 10.divider za memoriju postavi na 3 a voltazu za istu na 2,15.probaj ovo i javi sta se desava.poz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Saske ... 16.01.2008. 00:28 #39535

status: user
broj poruka: 1117
nemoj da obaras voltazu na cpu dok ne utvrdis da ce on raditi na ta 3GHz kolko ce ga isterati ova podesavanja...defult za taj cpu je 1.35v

Overclocking is the way of life!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psyman Re: probaj ovako 16.01.2008. 00:29 #39536

status: user
broj poruka: 1046



:: voltazu za cpu postavi u biosu na 1,243 volta.fsb postavi na 300mhz a mnozioc spusti sa 11 na 10.divider za memoriju postavi na 3 a voltazu za istu na 2,15.probaj ovo i javi sta se desava.po

samo ti probaj ovo sto sam ti napisao.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Saske ... 16.01.2008. 00:32 #39539

status: user
broj poruka: 1117
nadam se da znas kako posle ovoga da uradis clear cmos... :)

Overclocking is the way of life!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psyman Re: ... 16.01.2008. 00:42 #39542

status: user
broj poruka: 1046



:: nadam se da znas kako posle ovoga da uradis clear cmos... :
::
:: Overclocking is the way of life!!!
::
ako nisi cuo za clear cmos bolje onda ipak postavi napon u biosu na 1,3250 za svaki slucaj.posle dodatno mozes korigovati napon posto ce ti cpu kada pokrenes orthos na ovom naponu nabiti 80 stepena sa box-om.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gang1978 Re: Re: probaj ovako 16.01.2008. 00:44 #39543

status: user
broj poruka: 1661



::
::
::
:: :: voltazu za cpu postavi u biosu na 1,243 volta.fsb postavi na 300mhz a mnozioc spusti sa 11 na 10.divider za memoriju postavi na 3 a voltazu za istu na 2,15.probaj ovo i javi sta se desava.po
::
:: samo ti probaj ovo sto sam ti napisao

Kod mene nema opcija divider nego nesto Multiplier a napon 2.15 neznam gde da nadjem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Saske ... 16.01.2008. 00:48 #39545

status: user
broj poruka: 1117
slusaj, nemoj da se zezas ako bas nista ne znas jer ces najverovatnije zavrsiti sa kompom koji nece da se butuje...najbolje nadji nekog ko zna da ti iz prve ruke pokaze par stvari pa onda dalje sam nastavi...
ovo sto ti je psyman rekao da uradis mozda radi na njegovom kompu, ali to nikako ne znaci da ce i tebi uspeti...svakak komponenta je jedinstvena i ima svoje granice...

Overclocking is the way of life!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gang1978 Re: ... 16.01.2008. 00:52 #39547

status: user
broj poruka: 1661



:: slusaj, nemoj da se zezas ako bas nista ne znas jer ces najverovatnije zavrsiti sa kompom koji nece da se butuje...najbolje nadji nekog ko zna da ti iz prve ruke pokaze par stvari pa onda dalje sam nastavi..
:: ovo sto ti je psyman rekao da uradis mozda radi na njegovom kompu, ali to nikako ne znaci da ce i tebi uspeti...svakak komponenta je jedinstvena i ima svoje granice..
::
:: Overclocking is the way of life!!!
::
:: Pa zato sam u postavci i rekao `ako ima neko ko ima istu ili slicnu konfu``-da mi kaze sta da radim ,ai nisam hteo da CPU dignem do granice kljucanja nego na neku stabilnu vrednost sta ti ja znam- na recimo 2.7 GHz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psyman Re: ... 16.01.2008. 00:52 #39548

status: user
broj poruka: 1046



:: slusaj, nemoj da se zezas ako bas nista ne znas jer ces najverovatnije zavrsiti sa kompom koji nece da se butuje...najbolje nadji nekog ko zna da ti iz prve ruke pokaze par stvari pa onda dalje sam nastavi..
:: ovo sto ti je psyman rekao da uradis mozda radi na njegovom kompu, ali to nikako ne znaci da ce i tebi uspeti...svakak komponenta je jedinstvena i ima svoje granice..
::
:: Overclocking is the way of life!!!
::
pa pazi imamo gigabyte ploce,razlicite procesore,iste memorijske module.ako znas malo engleski procitaj ovaj thread

http://www.overclock.net/intel-motherboards/254734-gigabyte-ga-p35-ds3l-thread.html

verujem da ce ti pomoci.poz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gang1978 Re: Re: ... 16.01.2008. 01:01 #39549

status: user
broj poruka: 1661



::
::
::
:: :: slusaj, nemoj da se zezas ako bas nista ne znas jer ces najverovatnije zavrsiti sa kompom koji nece da se butuje...najbolje nadji nekog ko zna da ti iz prve ruke pokaze par stvari pa onda dalje sam nastavi..
:: :: ovo sto ti je psyman rekao da uradis mozda radi na njegovom kompu, ali to nikako ne znaci da ce i tebi uspeti...svakak komponenta je jedinstvena i ima svoje granice..
:: ::
:: :: Overclocking is the way of life!!!
:: ::
:: pa pazi imamo gigabyte ploce,razlicite procesore,iste memorijske module.ako znas malo engleski procitaj ovaj thread
::
:: http://www.overclock.net/intel-motherboards/254734-gigabyte-ga-p35-ds3l-thread.htm
::
:: verujem da ce ti pomoci.poz

Procitao sam i medju ovih dvadesetak ljudi nijedan nema E 4500 nego E 4300 ili 4400 a i sam znas da ova prethodna dva se bolje klokuju od ovog mog zato sam i trazio detaljnije uputstvo
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 Ne mucite decka... 16.01.2008. 01:03 #39550

status: user
broj poruka: 718

... instaliraj sa diska koji si dobio uz plocu easy tune 5.0 i skini sa net-a negde program koji se zove Core temp (i instaliraj ga)... U easy tune-u podesi frekvenciju na 2700 i probaj ako potera ,proveri temperaturu koja se meri programom Core Temp(skini isto sa net-a i instaliraj) ...ako ti temperatura na frekvenciji 2700Mhz ne prelazi 65 stepeni pod opterecenjem ( nadji neki program za testiranje) ostavi ga tako i uzivaj u svom za 500Mhz brzem komp-u ,a ako sve ovo nece onda probaj sa manjim frekvencijama,dok nesto ne upali... U svakom slucaju igraj se malo programom easy tune ,koji ce ti pomoci da ovladas nekim osnovnim pojmovima kao naponi procesora,memorije ,fsb temperature itd ,a ne moras da ulazis u bios vec sve radis iz windows-a ...jedini nedostatak je sto overklok moras ponavljati svaki put kada ponovo upalis kompjuter,ali je zato bzbedno je ako nesto omanes samo ce se slika zamrznuti ,a ti resetuj masinu i to je to ...
`Ajd u zdravlje!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psyman Re: Re: Re: ... 16.01.2008. 01:03 #39551

status: user
broj poruka: 1046



::
::
::
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: :: slusaj, nemoj da se zezas ako bas nista ne znas jer ces najverovatnije zavrsiti sa kompom koji nece da se butuje...najbolje nadji nekog ko zna da ti iz prve ruke pokaze par stvari pa onda dalje sam nastavi..
:: :: :: ovo sto ti je psyman rekao da uradis mozda radi na njegovom kompu, ali to nikako ne znaci da ce i tebi uspeti...svakak komponenta je jedinstvena i ima svoje granice..
:: :: ::
:: :: :: Overclocking is the way of life!!!
:: :: ::
:: :: pa pazi imamo gigabyte ploce,razlicite procesore,iste memorijske module.ako znas malo engleski procitaj ovaj thread
:: ::
:: :: http://www.overclock.net/intel-motherboards/254734-gigabyte-ga-p35-ds3l-thread.htm
:: ::
:: :: verujem da ce ti pomoci.poz
::
:: Procitao sam i medju ovih dvadesetak ljudi nijedan nema E 4500 nego E 4300 ili 4400 a i sam znas da ova prethodna dva se bolje klokuju od ovog mog zato sam i trazio detaljnije uputstv

dali znas sta je clear cmos i gde se nalazi?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gang1978 Re: Re: Re: Re: ... 16.01.2008. 01:09 #39555

status: user
broj poruka: 1661



::
::
::
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: :: slusaj, nemoj da se zezas ako bas nista ne znas jer ces najverovatnije zavrsiti sa kompom koji nece da se butuje...najbolje nadji nekog ko zna da ti iz prve ruke pokaze par stvari pa onda dalje sam nastavi..
:: :: :: :: ovo sto ti je psyman rekao da uradis mozda radi na njegovom kompu, ali to nikako ne znaci da ce i tebi uspeti...svakak komponenta je jedinstvena i ima svoje granice..
:: :: :: ::
:: :: :: :: Overclocking is the way of life!!!
:: :: :: ::
:: :: :: pa pazi imamo gigabyte ploce,razlicite procesore,iste memorijske module.ako znas malo engleski procitaj ovaj thread
:: :: ::
:: :: :: http://www.overclock.net/intel-motherboards/254734-gigabyte-ga-p35-ds3l-thread.htm
:: :: ::
:: :: :: verujem da ce ti pomoci.poz
:: ::
:: :: Procitao sam i medju ovih dvadesetak ljudi nijedan nema E 4500 nego E 4300 ili 4400 a i sam znas da ova prethodna dva se bolje klokuju od ovog mog zato sam i trazio detaljnije uputstv
::
:: dali znas sta je clear cmos i gde se nalazi

Znam .A sto me to pitas kad jos nisam nista sje...?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gang1978 Re: Ne mucite decka... 16.01.2008. 01:14 #39556

status: user
broj poruka: 1661



::
:: ... instaliraj sa diska koji si dobio uz plocu easy tune 5.0 i skini sa net-a negde program koji se zove Core temp (i instaliraj ga)... U easy tune-u podesi frekvenciju na 2700 i probaj ako potera ,proveri temperaturu koja se meri programom Core Temp(skini isto sa net-a i instaliraj) ...ako ti temperatura na frekvenciji 2700Mhz ne prelazi 65 stepeni pod opterecenjem ( nadji neki program za testiranje) ostavi ga tako i uzivaj u svom za 500Mhz brzem komp-u ,a ako sve ovo nece onda probaj sa manjim frekvencijama,dok nesto ne upali... U svakom slucaju igraj se malo programom easy tune ,koji ce ti pomoci da ovladas nekim osnovnim pojmovima kao naponi procesora,memorije ,fsb temperature itd ,a ne moras da ulazis u bios vec sve radis iz windows-a ...jedini nedostatak je sto overklok moras ponavljati svaki put kada ponovo upalis kompjuter,ali je zato bzbedno je ako nesto omanes samo ce se slika zamrznuti ,a ti resetuj masinu i to je to ..
:: `Ajd u zdravlje
::
:: Konacno nesto pametno da cujem ,a sa kojim programom bih mogao da ga mucim(ORTHOS) ili nesto drugo
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 re: psyman ...(offtopic) 16.01.2008. 01:16 #39557

status: user
broj poruka: 718
...onda objasni coveku sve lepo ,mada ja nisam pristalica undervolting-a procesora i overvoltinga memorije,al` ti mozda imas drukcije iskustvo...`Ajd u zdravlje!
@gang 1978
Moj ti je savet uzmi bench Nuclearus 2.0 i videces sve temperaturu prati pored sata na task bar-u (orthos dize temperaturu mnogo i nije za prva ispitivanja)...`Ajd u zdravlje
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psyman pa pitam te 16.01.2008. 01:24 #39558

status: user
broj poruka: 1046
ovako dali znas ako slucajno nece da bootooje da znas sta da radis.probaj slobodno ovako da podesis:
voltazu za cpu postavi u biosu na 1,3250 volta,za svaki slucaj.fsb postavi na 300mhz a mnozioc postavi na 10.mnozioc za memoriju postavi na 3 a voltazu za istu na 2,15.ako ti jos uvek nije jasno gde se sta nalazi u biosu prelistaj knjizicu koju si dobio uz maticnu plocu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gang1978 Re: re: psyman ...(offtopic) 16.01.2008. 01:25 #39559

status: user
broj poruka: 1661



:: ...onda objasni coveku sve lepo ,mada ja nisam pristalica undervolting-a procesora i overvoltinga memorije,al` ti mozda imas drukcije iskustvo...`Ajd u zdravlje
:: @gang 197
:: Moj ti je savet uzmi bench Nuclearus 2.0 i videces sve temperaturu prati pored sata na task bar-u (orthos dize temperaturu mnogo i nije za prva ispitivanja)...`Ajd u zdravlj


HVALA PUUUUNO `Ajd u zdravlje
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 javi sta si... 16.01.2008. 01:29 #39560

status: user
broj poruka: 718

... uradeo ...
P.S. kako ti sljaka taj Club 3D radeon? Jel` se dere (kuler ) ili ne? `Ajd u zdravlje!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gang1978 Re: pa pitam te 16.01.2008. 01:35 #39561

status: user
broj poruka: 1661



:: ovako dali znas ako slucajno nece da bootooje da znas sta da radis.probaj slobodno ovako da podesis
:: voltazu za cpu postavi u biosu na 1,3250 volta,za svaki slucaj.fsb postavi na 300mhz a mnozioc postavi na 10.mnozioc za memoriju postavi na 3 a voltazu za istu na 2,15.ako ti jos uvek nije jasno gde se sta nalazi u biosu prelistaj knjizicu koju si dobio uz maticnu plocu
::
Hvala i tebi sto si se mucio ali cu ipak da zovnem nekoga ko ce mi na licu mesta pokazati.Nemislim da ti neznas nego naprotiv ja se nerazumem u ovo pa nesmem da se zezam.A i jos ga nisam otplatio pa necu da mi rikne nesto posle 2 nedelje koriscenja,jer ipak ja nisam burzuj da mogu da izdvajam 100 jura nedeljno za procesor
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gang1978 Re: javi sta si... 16.01.2008. 01:40 #39563

status: user
broj poruka: 1661



::
:: ... uradeo ..
:: P.S. kako ti sljaka taj Club 3D radeon? Jel` se dere (kuler ) ili ne? `Ajd u zdravlje
::
:: E vidis to je zanimljivo kad si vec pitao sinoc sam ga dobio i ima neki trip da kad upalim komp on se zaleti i za 1 sec se normalizuje i radi perfektno.Sto pitas da ga nemas i ti

Sve sem Crysisa na High a trenutno igram COD4 Multiplayer na full podesavanjima
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psyman Re: Re: pa pitam te 16.01.2008. 01:49 #39565

status: user
broj poruka: 1046



::
::
::
:: :: ovako dali znas ako slucajno nece da bootooje da znas sta da radis.probaj slobodno ovako da podesis
:: :: voltazu za cpu postavi u biosu na 1,3250 volta,za svaki slucaj.fsb postavi na 300mhz a mnozioc postavi na 10.mnozioc za memoriju postavi na 3 a voltazu za istu na 2,15.ako ti jos uvek nije jasno gde se sta nalazi u biosu prelistaj knjizicu koju si dobio uz maticnu plocu
:: ::
:: Hvala i tebi sto si se mucio ali cu ipak da zovnem nekoga ko ce mi na licu mesta pokazati.Nemislim da ti neznas nego naprotiv ja se nerazumem u ovo pa nesmem da se zezam.A i jos ga nisam otplatio pa necu da mi rikne nesto posle 2 nedelje koriscenja,jer ipak ja nisam burzuj da mogu da izdvajam 100 jura nedeljno za proceso

ma ne moze nista da ti crkne ako se ne pregreje pre toga.nisam ni ja burzuj pa sam radio svasta.najbolje bi ti bilo u svakom slucaju da ti neko popkaze kako se oc-a.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gang1978 Re: Re: Re: pa pitam te 16.01.2008. 02:02 #39567

status: user
broj poruka: 1661



::
::
::
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: :: ovako dali znas ako slucajno nece da bootooje da znas sta da radis.probaj slobodno ovako da podesis
:: :: :: voltazu za cpu postavi u biosu na 1,3250 volta,za svaki slucaj.fsb postavi na 300mhz a mnozioc postavi na 10.mnozioc za memoriju postavi na 3 a voltazu za istu na 2,15.ako ti jos uvek nije jasno gde se sta nalazi u biosu prelistaj knjizicu koju si dobio uz maticnu plocu
:: :: ::
:: :: Hvala i tebi sto si se mucio ali cu ipak da zovnem nekoga ko ce mi na licu mesta pokazati.Nemislim da ti neznas nego naprotiv ja se nerazumem u ovo pa nesmem da se zezam.A i jos ga nisam otplatio pa necu da mi rikne nesto posle 2 nedelje koriscenja,jer ipak ja nisam burzuj da mogu da izdvajam 100 jura nedeljno za proceso
::
:: ma ne moze nista da ti crkne ako se ne pregreje pre toga.nisam ni ja burzuj pa sam radio svasta.najbolje bi ti bilo u svakom slucaju da ti neko popkaze kako se oc-a

Uvek postoji prvi put. Imam jednog strucnjaka ali ga je teshko navatati.

TAJ JE JEO STA JE HTEO I TRABANTA JEDAN DEO
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646151.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs