Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Majstori Overkloka, potrebna pomoc - DFI Blood Iron
STRANA 1 OD 1
KaiserSoze Majstori Overkloka, potrebna pomoc - DFI Blood Iron 16.01.2008. 20:22 T7586

status: user
broj poruka: 568

Po nekim predjasnjim iskustvima klokovanja i preporukama proizvodjaca i forumasa sklopio sam sledecu mashinu:

MB DFI Blood Iron
CPU C2D 4300 + CoolerMaster Hyper TX
DIMM OCZ Platinum DDR2 800 rev.2. 4-4-4-15 moduli od 1GB x 4 kom
GRAFA nije neka ali je za tu namenu ok - POWER COLOR X850PRO vivo
POWER SUPPLY LC Power 6550H 550W

Pitanje glasi:

1. probao sam da setujem FSB 333 X 9 = 3.0GHZ pri CPU Vcore +200mv, memara default na 800, orthos vrti bez greske 12 sati ali mi se komp nekad boot-uje a nekad ne - GDE GRESIM?

2. citao sam na stranim forumima da 4300 voli skidanje mnozioca na 8 i extremno visok FSB (preko 400) a da Vcore ne treba da bude preko 1.4v te sam setovao 375 X 8 = 3.0GHZ sa Vcore +150mv (mada radi i sa +100mv), memara na 2.1mv i 900mhz, ali mi se desava jedna sledeca neobicna stvar.

Prilikom boot-a, racunar se zaustavi i napise sledecu poruku: AHCI BIOS NOT INSTALLED

Udjem u bios, nadjem tu opciju koja se nalazi kod SATA podesavanja, odnosi se ako ne gresim na RAID podesavanja diskova, zapravo ima dve opcije
1. SATA MODE: IDE - RAID - AHCI (setovano na IDE jer nemam raid)
2. Run AHCI ROM: Enabled - Disabled (bilo je na Enabled)
Iskljucim opciju 2 i prilikom boot-a komp stane na istom mestu, ne mrda samo mi ne izbacuje vise prethodnu poruku. GDE GRESIM?

Molim Vas od sveg srca za pomoc, hteo bih da ovu mashinu solidno nasviram jer ce sluziti za rendering (oko 3ghz), svuda sam citao da su ploca i cpu odlicno klokeri, da mogu mnogo vise nego sto ja zelim, a memara je preporucena od DFI overklok tima, dovukao sam je cak iz Kanade.
Unapred Hvala.

p.s. moze li mi neko reci i gde na netu mogu naci objasnjenje za ove silne opcije u DFI bios podesavanjima, 80% njih ne znam ni sta znace, ni cemu sluze :(
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilivojeS Klokovanje procesora E4300 16.01.2008. 20:38 #39699

status: user
broj poruka: 439
Uzmi, nadji Svet Kompjutera, od pre neki mesec (ne mogu da se setim) i u njemu ces da pronadjes celokupnu proceduru klokovanja procesora E4400 (ja ga imam). To bi trebalo da ti pomogne, jer su ova dva procesora skoro identicni. Tamo mozes da procitas da su postigli 2,7Ghz i potpunu stabilnost, a da buka ne predstavlja nikakav problem. Dosli su (jer su postepeno podizali taktove procesora i memorije) do 2.9Ghz na kojoj je sistem bio potpuno stabilan, ali je buka koju je proizvodio fabricki kuler bila ipak prevelika. Posto vidim da tvoj kuler nije fabricki, mislim da ces pracenjem procedure koja je opisana na pomenutom mestu moci da ga nasviras, bar do 3.4Ghz.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 koji hard imas? 16.01.2008. 21:03 #39708

status: user
broj poruka: 718

...Ako je seagate sata2 ukljuci Ncq(native queing,verovatno nisam napisao pravu skracenicu ) valjda sam napiso dobro ,mozda ce Ahci da se iskljuci...Sto se podesavanja DFI ploca tice odi na neki strani forum i vidi,mozes da potrazis i onu plocu sa rd600 cipsetom za intel neki lanparty ili infinity ,ti vec znas bolje i od njih da pokupis neke fazone za podesavanja za podesavanja ...Da DFI ploce su fenomenalne za onoga ko zna da ih iskoristi (oko 5% korisnika) ,ali mi ostali smrtnici koji nismo toliko upuceni ...pogledaj i feedback ploce kod Newegg-a i tamo ponekad kazu nesto pametno ,a ako znas Nemacki onda Alternate...
Sto se bootovanja tice to je verovatno zbog lose podesenosti (iskustvo nemackog sajta- ne pise resenje )...Verovatno ti nisam mnogo pomogao ,al` navijam za tebe ...`Ajd u zdravlje !

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
KaiserSoze Hvala momci... 16.01.2008. 21:28 #39709

status: user
broj poruka: 568
...na dosadasnjim odgovorima, sad cu sa pojurim Svet kompjutera.
Ono sto me buni je da na DFI bios-u nisam nigde nasao opciju CPU PCI sinchronization clock ili slicnu opciju, koju sam na ASUS Commando morao da stavim na 33.3 da bih uopste mogao nesto da klokujem, ali ima CLOCK VCO DIVIDER - Auto/2/3/4 (setovano na 2), EXIT SETUP SHUTDOWN - Mode 1/2 (setovano na 2) i BOOT UP CLOCK - Auto/100-410 (setovano na auto).
Ako neko zna cemu sluze i kako se podesavaju ove opcije neka mi javi.

Unapred Hvala.

p.s. imam 4 HDD-a, 2 su SEAGATE 250GB sata2 sa 16mb kesha a 2 su WD 320GB sata2 sa 16mb kesha. Optike su PIONEER 107D i BENQ1655
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psyman re 16.01.2008. 23:32 #39726

status: user
broj poruka: 1046
http://www.diy-street.com/forum/
http://csd.dficlub.org/forum/index.php
http://www.overclock.net/intel-motherboards/251387-dfi-blood-iron-thread.html
blood iron je moja ne prezaljena ljubav.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
KaiserSoze Re: re 17.01.2008. 00:04 #39730

status: user
broj poruka: 568
Sto neprezaljena ljubav ?? :)


:: http://www.diy-street.com/forum
:: http://csd.dficlub.org/forum/index.ph
:: http://www.overclock.net/intel-motherboards/251387-dfi-blood-iron-thread.htm
:: blood iron je moja ne prezaljena ljubav
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psyman Zato sto sam 17.01.2008. 00:29 #39735

status: user
broj poruka: 1046



je hteo kupiti i na kraju sam odustao,bez veze nesto.ploca ti je odlicna u svakom slucaju.prava oc-erska.poz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646152.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs