Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Programiranje
Pomoc oko access-a imam ispit!!!!
STRANA 1 OD 1
savcic Pomoc oko access-a imam ispit!!!! 16.01.2008. 21:07 T7588

status: user
broj poruka: 212
Moze li mi neko pomoci oko access-a tj. (baza podataka)???
Imam sad ispit iz tog predmeta?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Sta ti treba? 16.01.2008. 21:33 #39710

status: user
broj poruka: 5696
Da li to pristupate gotovoj MDB bazi iz nekog viseg programskog jezika (npr. Java) ili MS SQL Server i vrsite upite ili kreirate bazu/tabele iz okruzenja MS Access?


Na kom je to faxu?


- R a v e n L o r d -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko auu 16.01.2008. 22:55 #39717

status: user
broj poruka: 1228


Ala si zainteresovan... Padas ispit provereno.
savet ssamo jedan i to bas ne zlonameran posto vidim da postavljas dosta pitanja ovde:
Google is your friend!

Eh da i jos jedan:
Kad postavis temu poseti je povremeno cisto da vidis o da li neko gubi vreme pokusavajuci da pomogne... Kapiram da je tesko da ispratis toliko tema odjednom.

Ajde kad sam vec ovde jos jedan:
KADA POSTAVITE PITANJE DAJTE NEKI DODATNI INFO DA LJUDI NE BACAJU ZRNA PO SOBI/KANCELARIJI...

Pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE @Z 16.01.2008. 23:27 #39724

status: user
broj poruka: 5696
Boga ti, jesi li ti onaj isti od pre 6 meseci, ma nisi sigurno. Vidis kako je kulturna komunikacija i kohabitacija zdravija za sve nas. Pozdrav i sve najbolje!


- R a v e n L o r d -

::
::
:: Ala si zainteresovan... Padas ispit provereno.
:: savet ssamo jedan i to bas ne zlonameran posto vidim da postavljas dosta pitanja ovde
:: Google is your friend
::
:: Eh da i jos jedan
:: Kad postavis temu poseti je povremeno cisto da vidis o da li neko gubi vreme pokusavajuci da pomogne... Kapiram da je tesko da ispratis toliko tema odjednom
::
:: Ajde kad sam vec ovde jos jedan
:: KADA POSTAVITE PITANJE DAJTE NEKI DODATNI INFO DA LJUDI NE BACAJU ZRNA PO SOBI/KANCELARIJI..
::
:: Pozdrav
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko Re: @Z 17.01.2008. 01:45 #39746

status: user
broj poruka: 1228
Pa ovih dana jeste...
Verovatno je zbog premora pa nemam snage da se ovde mnogo prepucavam, a gledam da ispunim bonus dobrice sto pre pa cemo da vidimo za dalje =P

Pozdrav i tebi!


:: Boga ti, jesi li ti onaj isti od pre 6 meseci, ma nisi sigurno. Vidis kako je kulturna komunikacija i kohabitacija zdravija za sve nas. Pozdrav i sve najbolje
::
::
:: - R a v e n L o r d -
::
:: ::
:: ::
:: :: Ala si zainteresovan... Padas ispit provereno.
:: :: savet ssamo jedan i to bas ne zlonameran posto vidim da postavljas dosta pitanja ovde
:: :: Google is your friend
:: ::
:: :: Eh da i jos jedan
:: :: Kad postavis temu poseti je povremeno cisto da vidis o da li neko gubi vreme pokusavajuci da pomogne... Kapiram da je tesko da ispratis toliko tema odjednom
:: ::
:: :: Ajde kad sam vec ovde jos jedan
:: :: KADA POSTAVITE PITANJE DAJTE NEKI DODATNI INFO DA LJUDI NE BACAJU ZRNA PO SOBI/KANCELARIJI..
:: ::
:: :: Pozdrav
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
savcic Acesss 17.01.2008. 22:00 #39832

status: user
broj poruka: 212



Radimo upite u SQL-u,i teorija celokupna!!!
Ja sam na visoko strukovnim elektro tehnickim studijama -bivsa visa elektro tehnicka!!!
Zadatke radimo u microsoft access-u!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE ... 18.01.2008. 17:28 #39951

status: user
broj poruka: 5696
Ja sam na visoko strukovnim elektro tehnickim studijama -bivsa visa elektro tehnicka!!!

Uh, bre, sta ti je ovo? Ili si mislio na obicnu visu skolu sa rezimom od 3 god uz `diplomski rad` tj. college varijanta?. Ne brini nije to tesko uopste...

Pa dobro, sta ti konkretno treba? Radite naredbe nad tabelama u okviru nekog SQL dijalekta: select, view, craate, assertion, alter...e sada, ne kapiram sta ne znas, to je obican neproceduralni pseudo-jezik ciji kodovi uticu na kolone i vrste tabele baze podataka u smislu kreiranj i menjanja i bez uticaja u smislu upita. Verovano dobijes zadatak da na vec kreiranoj bazi/tabeli izlistas neke trazene upite koji daju redove tabele ali tako da oni zadovoljavaju postavljene uslove, naravno, moras pre toga imati uvid u celokupan dizajn baze tj. entitete i relacije koje vaze medju njima (relacioni model E-V) kao i dogovarajuce kardinalnosti veza...sama sintaxa Structured Query Language je u zavisnoti od DBMSa (Data Base Management System) razlicita za razlicite dijalekte ali pak vrlo slicna originalnom native konceptu, to ti je svega nekoliko listova komandi i znacenja uz objasnjenje kako se postavljaju ogranicenja nad kolone, tipovi atributa, primarni i strani kljucevi koji specijalizujuci referenciraju roditeljsku tabelu...sort by, grpup by, from...klauzule, agregatne funkcije...sve to ako mora napamet, ali tek nakon pravilnog razumevanja E-V modela dijagrama a posle samo logika kada ti nesto traze primenis...kucajuci u nekom prozoru ili pisuci na papir svejedno je




- R a v e n L o r d -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60286. Broj poslatih odgovora: 646202.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs