Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
problemi sa skidanjem...
STRANA 1 OD 1
nemajo problemi sa skidanjem... 17.01.2008. 14:29 T7598

status: user
broj poruka: 13
skoro sam se nakacio na ADSL Telekom. imam problema sa skidanjem torrent fajlova, inace brzina je 512/64. kad nesto skidam preko torrenta brzina se krece od 1-5 kB/s, a za sve portove preko kijih se konektujem javlja mi error. kako mogu da prevazidjem taj problem.
pre ovog sam imao kablovski net sa istom brzinom i brzina skidanja je bila 55-60 kB/s i svi portovi su radili do j...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko Re: problemi sa skidanjem... 17.01.2008. 14:51 #39771

status: user
broj poruka: 1228
Da li je ADSL modem ili ruter u pitanju? Pogledao ponovo Firewall?
I najvaznije koji program koristis za skidanje?

Ja kad ukkljucim bit torrent ladno puca veza svaki cas... Sezampro je provajder.
Opet ja sa cryptloadom ali sam resio sve more sa njim koje sam okusio sa p2p programima.

Pitanje za razonodu - ko je Justin Frankel?


:: skoro sam se nakacio na ADSL Telekom. imam problema sa skidanjem torrent fajlova, inace brzina je 512/64. kad nesto skidam preko torrenta brzina se krece od 1-5 kB/s, a za sve portove preko kijih se konektujem javlja mi error. kako mogu da prevazidjem taj problem
:: pre ovog sam imao kablovski net sa istom brzinom i brzina skidanja je bila 55-60 kB/s i svi portovi su radili do j...
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 17.01.2008. 14:56 #39772

status: user
broj poruka: 711
Ukljucen ti je firewall na adsl ruteru ili ne odradjuje pravilno forwardovanje portova... Ukljuci UPnP na ruteru pa probaj ponovo... Naravno, tvoj torrent klijent mora da podrzava UPnP (npr uTorrent)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict axaxxaxa 17.01.2008. 14:57 #39773

status: user
broj poruka: 4515

ne zna se ko je gori??? Sezampro ili Telekom


Sto si presao na ADSL???
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic .. 17.01.2008. 15:05 #39776

status: user
broj poruka: 18940
nema to veze sa provajderom, telekom daje neki ruski krs, a sezampro router, koji naravno gusi kad je u pitanju torrent, tako da trebas da kupis obican ADSL modem, preporucujem ti AlliedTelesys, ili ako ti je to puno para, TP-link, ako nadjes D-link..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nemajo problemi sa skidanjem... 17.01.2008. 16:47 #39783

status: user
broj poruka: 13
jbg, modem je neki smartAX MT882, inace koristim uTorrent


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub 17.01.2008. 17:09 #39785

status: user
broj poruka: 1006
::Pitanje za razonodu - ko je Justin Frankel




http://en.wikipedia.org/wiki/Justin_Frankel



a ti, nemajo, searchuj malo po forumu...
zipa ovo:

http://pcberza.co.yu/forum/topic.php?topid=6087&forid=25&katid=6




Living is
Friction, damage, freedom, pleasure
Piles of shit and hidden treasure
Pay the price
Living is free




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Re: .. 17.01.2008. 17:09 #39786

status: user
broj poruka: 4515
Pa kako nema....sam si sebi odgovorio....
Zasto bi decko kupovao kad moze da kaze provajderu da mu promeni modem ili ruter na kome moze da koristi sve servise.

:: nema to veze sa provajderom, telekom daje neki ruski krs, a sezampro router, koji naravno gusi kad je u pitanju torrent, tako da trebas da kupis obican ADSL modem, preporucujem ti AlliedTelesys, ili ako ti je to puno para, TP-link, ako nadjes D-link..
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko Re: .. 17.01.2008. 17:10 #39787

status: user
broj poruka: 1228
Sezaqmpro daje modem (conexant najcesce koji inace radi u Visti) ali moze i ruter za koji se dolacuje 1000din... Smesno je sto je doplata za iznajmljivanje ali ajde sad...

Ma dok ovo cudo radi ne zelim da pomislim na bilo koji p2p program ili torrent...


:: nema to veze sa provajderom, telekom daje neki ruski krs, a sezampro router, koji naravno gusi kad je u pitanju torrent, tako da trebas da kupis obican ADSL modem, preporucujem ti AlliedTelesys, ili ako ti je to puno para, TP-link, ako nadjes D-link..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Ovako... 17.01.2008. 17:39 #39789

status: user
broj poruka: 1261
i ja koristim TelekomADSL 1024/128 pa da podelimo utiske. Prvo, mrzim telekom zbog njihovog monopolističkog pogleda na svet ali moram da konstatujem da je njihova usluga bolja od ostalih, nažalost. Meni kao krajnjem korisniku je to i najbitnije. Prosto mi je žao kad vidim drugove koji su pouzimali Sezampro,Neobee,Eunet, kako kukaju, te ne radi mi ovo, te ne radi mi ono, te nikakav protok. Evo već godinu dana nemam ni najmanji problem s protokom, niti p2p-om ni torentima a skidam danonoćno mesecima. Drugo, modem nije ruski krš, već HUAWEI smartAX MT882 koji se proizvodi u Kini kao i sve ostalo i bolji je od svih koji daju navedeni provajderi. Koristim takođe uTorrent i skidao mi je ko zmaj bez forvardovanih portova što mogu da potvrdim screenshot-ovima. Onda sam ih forvardovao i situacija ništa bolja, skida i dalje dobro k`o i pre u zavisnosti od kvalitrta torent linka. Jednostavno, nekad nije ni do tebe, ni do modema, ni do provajdera već sam torent link nije zdrav tj mali broj seedera, upload, itd. Možda te stvarno zeza Firewall jer nemam drugo objašnjenje. Ako baš oćeš da forvarduješ portove objasniću ti kako pa probaj, možda ti pomogne.

Živ bio!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nemajo Re: Ovako... 17.01.2008. 17:44 #39790

status: user
broj poruka: 13



:: i ja koristim TelekomADSL 1024/128 pa da podelimo utiske. Prvo, mrzim telekom zbog njihovog monopolističkog pogleda na svet ali moram da konstatujem da je njihova usluga bolja od ostalih, nažalost. Meni kao krajnjem korisniku je to i najbitnije. Prosto mi je žao kad vidim drugove koji su pouzimali Sezampro,Neobee,Eunet, kako kukaju, te ne radi mi ovo, te ne radi mi ono, te nikakav protok. Evo već godinu dana nemam ni najmanji problem s protokom, niti p2p-om ni torentima a skidam danonoćno mesecima. Drugo, modem nije ruski krš, već HUAWEI smartAX MT882 koji se proizvodi u Kini kao i sve ostalo i bolji je od svih koji daju navedeni provajderi. Koristim takođe uTorrent i skidao mi je ko zmaj bez forvardovanih portova što mogu da potvrdim screenshot-ovima. Onda sam ih forvardovao i situacija ništa bolja, skida i dalje dobro k`o i pre u zavisnosti od kvalitrta torent linka. Jednostavno, nekad nije ni do tebe, ni do modema, ni do provajdera već sam torent link nije zdrav tj mali broj seedera, upload, itd. Možda te stvarno zeza Firewall jer nemam drugo objašnjenje. Ako baš oćeš da forvarduješ portove objasniću ti kako pa probaj, možda ti pomogne
::
:: Živ bio!!



ako ti nije problem, pomagaj
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Nije problem... 17.01.2008. 18:10 #39793

status: user
broj poruka: 1261
Ajmo ovako, ne znam kako stojiš sa engleskim ali ovde ti je sve napisano i imaš screenshot-ove.

http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/Huawei/SmartAX-MT882/Utorrent.htm

Ne može biti lakše, ali ako ti ipak nešto ne bude jasno kaži pa ćemo srediti. Poz!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic .. 17.01.2008. 18:40 #39798

status: user
broj poruka: 18940
:: a kako nema....sam si sebi odgovorio...
::Zasto bi decko kupovao kad moze da kaze provajderu da mu promeni modem ili ruter na kome moze da koristi sve servise



pa, nema, tako lepo,to nije stvar do provajdera, net ili radi ili ne radi, pogotovu ne sve da zeza kod Telekoma, kako neko moze da kaze provajderu da mu promeni modem jer ne moze da skida torrent-e, ajde, molim te, objasni mi...nema veze koji torrent klijent ima, radice mu isto, btw, meni je najbolji utorrent..brdo ljudi imaju istih problema i isti su ih resili kupovinom bas obicnog modema..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Re: .. 17.01.2008. 19:12 #39806

status: user
broj poruka: 4515
Ovako: Koristim Beotel adsl vec skoro 2 god. Imam Sagem modem (USB), mogu da zamenim za Cripto ili noviji sagem ili neki ruter za DZ. Za rutere sa 4 LAN i one sa WLan se placa. Sa tim Sagemom koji verovatno nije bog zna sta svaki internet servis koji Adsl nudi radi savrseno.Zna se koliki je download u bilo koje doba dana noci.Koje Agregacije cuda pominju ..samo navlace ljude.Za taj forward sam prvi put cuo od ljudi kojima torenti ne rade. Ortak je uzeo telekomov Adsl u nadi da ce biti bolji (cak sam ga i ja savetovao ) medjutim:
0. Uslov da mora da koristi najmanje godinu dana.
1. Dobio je neki sugavi kineski ruter.
2. Svi smo igrali Generals preko Hamachija dok je on jedini koji to nije mogao.
3.Od torrenata je digao ruke jel nije hteo da se pati sa tim forwardovanjem portova.
3.Kada je hteo da zove teh.podrsku...koju ne znam ni da li je dobio, nije dobio nikakav odgovor.

Telekom bi trebalo da ima najbolji i brzi Adsl za nijansu, ali to svakao nije.... precesljaj malo ostale forume...





:: :: a kako nema....sam si sebi odgovorio...
:: ::Zasto bi decko kupovao kad moze da kaze provajderu da mu promeni modem ili ruter na kome moze da koristi sve servise
::
::
::
:: pa, nema, tako lepo,to nije stvar do provajdera, net ili radi ili ne radi, pogotovu ne sve da zeza kod Telekoma, kako neko moze da kaze provajderu da mu promeni modem jer ne moze da skida torrent-e, ajde, molim te, objasni mi...nema veze koji torrent klijent ima, radice mu isto, btw, meni je najbolji utorrent..brdo ljudi imaju istih problema i isti su ih resili kupovinom bas obicnog modema..
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 17.01.2008. 19:28 #39812

status: user
broj poruka: 711
Telekom daje ljubicasti Huawei koji i nije toliko los kad se uporedi sa onim sto ostali daju... Ortak je od Beotela kupio ruter za 1000 din i pregreva se i gubi konekciju posle nekih 20ak sati rada :)

U svakom slucaju podesavanje portova nije tako strasno... Kao sto rekoh, neka u podesavanjima nadje UPnP i neka ga ukljuci... Obicno je po default ukljuceno (bilo je na mom) ali u poslednje vreme se desava da daju lose konfigurisane modeme (skoro sam imao slucaj da sam u jednoj firmi gde sam postavljao mrezu morao da pogadjam koji su parametri veze posto modem nije bio podesen a oni nisu dali nikakav papir sa podacima) Kada to obavis, onda otvori uTorrent i na njemu podesi da koristi UPnP... Tako ce uTorrent sam otvarati portove na ruteru koji mu trebaju... Ovo nije bas najbezbednije resenje, ali je lakse od rucnog podesavanja portova i obezbedjuje da i svi ostali p2p programi rade bez mnogo podesavanja...

BTW ja svoj HW nisam ni koristio... Odmah sam kupio Linksysov ruter :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646104.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs