Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Konsultacija u vezi wirless-a
STRANA 1 OD 1
savcic Konsultacija u vezi wirless-a 17.01.2008. 15:18 T7600

status: user
broj poruka: 212

Zivim u Batajnici i ne zna se kad ce stici ADSL,kablovski net nije prosao kroz moju ulicu,a televizija jeste!
Planiram da uzmem wirless,paket 256 flat i kosta 1600din.!
Sta vi mislite o bezicnom netu?
Firma preko koje bi uzeo net je CYBERMEDIA.
Oprema bi me kostala 145e jer sam blizu up-linka!!!


Evo i sta su mi ponudili za opremu i cene su u produzetku:

Ant.kabl: KOAKSIJALNI KABL H-155 50OHM 0,4 db 1m 2 155,00
Antena: YAGI ANTENA 18DBI 1 2.350,00
AP uređaj: TP-LINK WIRELESS AP TL-WA501G 1 5.150,00
Koax.konektori: N MUSKI UTIKSC XS H-155 2 415,00
Alu nosač: 0,00
Držač nosača: 0,00
Instal.kutija: Plasticna kutija 1 250,00
Mrežni kabl: KABL UTP KAT5E WALL 25 30,00
Mrežni konektor: RJ-45 2 10,00
POE+injektor: 0,00
Kanalice: 0,00
Otvaranje naloga: Otvaranje naloga sati/flat 1 850,00
Pocetni paket: Flat LITE 256 1 1.600,00
Dodatni troškovi: 0,00
Ugradnja: RADNI SAT 2 1.000,00

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bata20 re 17.01.2008. 15:32 #39780

status: user
broj poruka: 103
Skupo!!!
Ja sam za opremu platio 65 eur. a brzina mi je za 1.300 din. mesecno 400/100 !
Ruke besplatno!
Probaj da posaljes meil Telekomu meni su odgovorili da ce gde ja zivim imaju u planu da rese tokom 2008 !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .... 17.01.2008. 18:54 #39803

status: user
broj poruka: 4506



Radije bih ostao na dial up-u nego dao 150e i jos 1600 din za najsporiju vezu.....ja placam 1700 din za mb adsl i kazu da ce se opet duplirati brzina , znaci 2 mb za 1700 din....kao sto su ti rekli posalji mail i raspitaj se i bolje cekaj umesto da bacas pare i dajes lopinama
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict jel radi 17.01.2008. 19:36 #39815

status: user
broj poruka: 4515



U mom kraju radi KBC net Wireless.

Ima opcija platis 256/128 unapred za godinu dana.
Izadje meses 600dinara. Sto i nije lose...
Inace ovako je taj paket 1250 din.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
goranvu ... 17.01.2008. 19:46 #39816

status: user
broj poruka: 195
Ne znam kakav je taj provajder, ali ne svidja mi se sto ti nude tako skupu opremu. Posto si blizu AP-a, a tamo guzva sa signalima sigurno ne moze da se poredi sa onom u centru Beograda, mogli su da ti predloze neku wireless karticu, naravno ako obavezno koristis desktop masinu. To cak radi i ovde kod mene, na crvenom krstu, a udaljen sam oko 300 metara od AP-a, i od kartice imam kabel do antene (samo 15 db) dugacak 10 metara. Wireless kartice su valjda nekih 20-30 eur. Kabel je fabricki sa konektorima i kosta mislim i manje nego taj od jednog metra koji ti oni nude. I kakvi su to konektori od skoro 30 eur?! Cemu to? Ja znam da bi svaki provajder voleo da im korisnici imaju kvalitetnu opremu, ali sto je previse previse je.

Generalno, bezicni provajderi nude povoljniji odnos download/upload od drugih, to je meni recimo bitno jer cesto nesto stavljam na server. Osim toga, skoro sigurno ces da imas lokalnu mrezu gde je brzina daleko veca, i gde mozes da vrsis razmenu fajlova sa drugim korisnicima. Tako to funkcionise na https://www.maksnet.org. I na mom provajderu mozes na primer da pauziras koliko hoces, a ne da placas i tu pauzu kao kod nekih drugih pljackasa. Ne opterecujes im link, a oni ti uzimaju pare. Trece, lako mozes da se prebacis na drugog provajdera ako se ukaze bolja prilika, jer vec imas opremu. Ne znam da li kod ADSL-a to ide tako jednostavno. Sto se tice SBB-a, preduslov je da placas pretplatu, a ta cena neumoljivo i nezasito raste.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
savcic RE 17.01.2008. 22:20 #39835

status: user
broj poruka: 212



Ostao bi i ja na dial-up ali mesecno mi dodje 300-4000din racun za tel jer ja non stop visim na netu,a prito mi je i linija konstantno zauzeta!!!
Ne znam sta da radim?
Ja bih uzeo taj net,pa bih ga koristio dok nestigne ADSL,pa bi kasnije prodao opremu!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Valheru Ognjeni 17.01.2008. 23:08 #39847

status: user
broj poruka: 750
Brate de nadje 1mb za 1700din?Ja imam Wireless i placam 256/128 1000Din Mesecno...
Pa bi rado ostao samo na lokalu(200Din Mesecno) i uzeo taj ADSL?


Kad Inspiracija Cuti,
Razum Se Brzo Zamara...

Roger Zelazny - Cronicles Of Amber
Nemo-Novi Sad

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Giski uh 17.01.2008. 23:38 #39854

status: user
broj poruka: 126


moj savet mani se bezicnog jer sve ostalo je bolje od njega koliko sam smao ja imao porlema sa njim(tehnikom) da kada je dosao adsl i u moj mali grad ekipno smo uveli svi i otislo da se ponapijamo jer smo se resili bede ..... kakav god da je sve ostalo je bolje a da ne kazem da je preskupo .pozzzzz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
savcic RE 18.01.2008. 00:01 #39859

status: user
broj poruka: 212


Pa to je neki provajder iz kraja,vec 2 godine postoji!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
janbpX pa i ja sam hteo wireles but... 18.01.2008. 00:38 #39866

status: user
broj poruka: 36
Pa ja sam prekjuce dobio ADSL od Verat-a ali ga jos uvek ne mogu koristiti zbog toga sto su mi isporucili pogresnu opremu a naplatili do kraja januara jos od 15.-og tako da dok mi ne stigne modem/router za ISDN koristim njihov dial-up. S obzirom na troskove za ADSL od preko 1000 din mislio sam i ja da odustanem od ADSL-a i uzmem bezicni, i to 128/50 za nekih 750 din mesecno, ali mi ovi gore komentari poljuljase misljenje. A sto se tice opreme koju su ti preporucili, oni valjda najbolje znaju kakva je oprema potrebna - pod uslovom da su posteni i da ne uvaljuju skupu tehnologiju samo zarad svojeg profita. meni je pristupna tacka tik do moje zgrade i ovi moji drugari sto to drze od opreme predlazu najobicniju PCI karticu, domaci kabl RG213, i neku pravljenu antenu - recimo biquad, ali u svakom slucaju moze i neka bolja polovna - tzv. kocka, tako da bi to sve iznelo oko 1400+1000 za 10 m+20ak evra max za tu bolju antenu i oko 10 e ili manje za konektore sto mu dodje valjda oko 60e ili manje ukupno, i jeftiniju opremu ces mislim lakse prodati kad dodje vreme, a ako i ne prodas bar neces mnogo izgubiti na padu cena - jedan tvoj mesecni tel racun


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 Ja sam imao wireless... 18.01.2008. 02:23 #39881

status: user
broj poruka: 718
... pa presao na ADSL ... Wireless nije bio los ,ali je u upredjivanju sa Adsl-om (telekom) bio skuplji iako je provajder nudio nocu duplirani protok to nije bilo to ,jer je zavisilo od agregacije...Ovako , ako nemas mogucnost za Adsl uzmi wireless i pitaj ih da li mozes to da uradis sa svojom opremom, jer mnogi od nijh insistiraju (zaradjuju) na prodaji opreme...
Ako mozes uzmi naj povoljniju opremu koju mozes da nadjes po oglasima ili mi se javi na mail jer imam nesto ,ukoliko ne nadjes nista drugo...ukoliko ne dozvoljavaju , vidi sam ,ali ti je sve bolje od dial-up pristupa...`Ajd u zdravlje!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neba JA IMAM WIRELESS 18.01.2008. 04:21 #39891

status: user
broj poruka: 1196
Za sad sam zadovoljan wireless internetom. Imam 256/256 i ograničenje od 8GB mesečno (što je i jedina mana) za 900 dinara (mnogo jeftinije i 6x brze od dial-up). Lično ne bih koristio wireless da imam mogućnosti za ugradnju kablovsog ili adsl-a, što znači i da ću prestati da ga koristim čim se navedeni internet pojavi kod mene. Kompletnu ugradnju i opremu (PCI karticu, neku jaku :) antenu i šurnaest metara kabla) sam platio 70€ u dve rate! Pozdrav! (Inače u Bačkoj Palanci ima 3-4 provajdera wireless-a, pa je konkurencija, s obzirom na prostor, veoma velika)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646107.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs