Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
TV kartica za kupiti?
STRANA 1 OD 1
yowla TV kartica za kupiti? 07.08.2005. 00:01 T761

status: user
broj poruka: 39
Planiram kupovinu TV kartice, a nemam pojma o njima, tachnije, hteo bih da snimam neke spotove sa VH 1 kanala, pa ne znam da li ce to uopshte na neshto da lichi ako budem radio capture sa nekom od ovih kartica od 3500 - 4500 dinara? ASUS ili Pinacle ili neshto trece? Thanx
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsipka Vecina TV kartica dobro radi 07.08.2005. 01:08 #2010

status: user
broj poruka: 23

Dalibor Šipka
Beograd

TV kartice koje se sada mogu kupiti kod nas uglavnom dobro rade snimanje sa TV kanala, jedino izbegavaj Mercury TV kartice (uzgred, nijedan proizvod te firme ne valja nishta, ali primamljuju niskim cenama pa vodi rachuna). I ASUS i Pinnacle su odlichne TV kartice (ja imam Pinnacle PCTV karticu i veoma sam zadovoljan kako radi, ali ona nema FM radio), s tim shto ASUS koshta oko 35 evra, a Pinnacle skoro duplo skuplje, a nema FM (ASUS ima i odlichno hvata FM stanice sa antenom prilozenom uz nju). Nisu loshe ni Leadtek kartice, kao ni MSI i Philips. Bitno je samo da znash da ti je kod bilo koje TV kartice bitan dobar TV signal (ako nemash kablovsku ili dobru spoljnu antenu sa pojacalom, bolje zaboravi na snimanje programa pomocu TV kartice). Josh jedna stvar: svaki proizvodjac kartica pravi neki svoj softver, tako da ono shto naucish kod jedne kartice ne vazi kod neke druge. Dobro se raspitaj o jednostavnosti upotrebe i kvalitetu softvera koji dolazi uz TV kartu (Pinnacle, ASUS i Leadtek imaju dobar softver). Takodje je bitno da znash da neke kartice imaju spoljashnje, a neke unutrashnje povezivanje sa zvuchnom karticom (ASUS ima unutrashnje povezivanje preko CD IN prikljuchka, a Pinnacle spoljashnje kratkim kablicem preko LINE IN prikljuchka; Leadtek ima i jedan i drugi tip povezivanja-zavisi od modela kartice-ako ti je LINE IN bitan i za neshto drugo razmisli o kartici sa unutrashnjim povezivanjem). Ako ti je kartica potrebna radi snimanja video signala sa nekog spoljashnjeg uredjaja, npr. videorikordera, onda bolje uzmi VIVO grafichku karticu. Sve ti ovo govorim iz lichnog iskustva. Nadam se da ce ti ovaj moj odgovor pomoci da se lakshe odluchis za TV karticu, pozdrav.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor84 Obavezno 07.08.2005. 12:14 #2011

status: user
broj poruka: 327
Uzmi K-world. Ima dobar tjuner i dobar softver a slika mu je fantasticna. Izbegavaj 3D-vision. Cak i na kablovskoj slika nije nesto!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jarisha Asus TV/FM 07.08.2005. 12:16 #2012

status: user
broj poruka: 70
Uzmi slobodno Asusovu TV karticu veruj mi nije skupa u odnosu na Pinacle.
Drugo rekao si da ti treba za snimanje nekih spotova, ova kartica snima vrlo dobro u MPEG4 formatu u rez 720x576. Ja je imam i vrlo sam zadovoljan. Softver joj je malo sporiji ali nije strasno. Samo pazi ako imas losu antenu zaboravi na snimanje. Ja sam na kablovskoj i sve kanale imam, dosta su dobri kad kazem dosta dobri poredim TV i karticu.
Uz karticu ide i neki softver za video editing.
Cyber Link Power Director. Ako zelis malo da se zezas.
Pozdrav

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
yowla thanx 08.08.2005. 00:08 #2015

status: user
broj poruka: 39


Hvala na savetima, mislim da ce ipak Asus da zadovolji moje potrebe, a upravo zbog toga shto mi je line in bitan za povezivanje gitare sa kompom! Hvala vam josh jednom na trudu {-_-}
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646138.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs