Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
EuNet ili Telekom?
STRANA 1 OD 1
limunche EuNet ili Telekom? 20.01.2008. 00:11 T7651

status: user
broj poruka: 426
koristim eunet adsl vec 3 meseca ali ozbiljno razmisljam da predjem na telekom, strasno me nerviraju eunetove dinamicke ip adrese koje se ne menjaju po mesec dana!!!!!!!!!
ne mogu da skidam sa rapidshare-a kao sav normalan svet!

zanima me vase misljenje u vezi toga

hvala, pozz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
voodoons Hide IP 20.01.2008. 00:37 #40139

status: user
broj poruka: 152



Imas program Hide IP koji ima opciju menjanja IP adrese. btw.nije besplatan...

btw.no2.
Ako procitas ugovor o ADSL-u od EUneta koji si morao potpisati, primetices da ti je ugovorna obaveza 12 meseci
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: EuNet ili Telekom? 20.01.2008. 01:11 #40147

status: user
broj poruka: 244
:: koristim eunet adsl vec 3 meseca ali ozbiljno razmisljam da predjem na telekom, strasno me nerviraju eunetove dinamicke ip adrese koje se ne menjaju po mesec dana!!!!!!!!
:: ne mogu da skidam sa rapidshare-a kao sav normalan svet
::
:: zanima me vase misljenje u vezi tog
::
:: hvala, poz
:

Cak i kad bi ti se pri svakoj konekciji menjala IP adresa ko ti garantuje da neces dobiti IP adresu od nekog ko je pre 5 minuta skinuo nesto sa RS-a i raskacio se isto kao ti, pa ces opet da cekas ili ces se rekonektovati po nekoliko puta dok ne nabodes adresu koju nije skoro koriscena za download sa RS-a, sto je po meni prilicno smoran posao. Uplatis lepo premium RS i ne moras da razmisljas vise o adresi i onda tek `skidas ko sav normalan svet`. Ionako mesecna pretplata uopste nije skupa, pogotovo ako se uplacuju visemesecne pretplate.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Re: Hide IP 20.01.2008. 01:48 #40155

status: user
broj poruka: 4515

Ovaj program radi..... skidao sam sa rapidshare-a 6 fileova za redom.

::
::
::
:: Imas program Hide IP koji ima opciju menjanja IP adrese. btw.nije besplatan..
::
:: btw.no2
:: Ako procitas ugovor o ADSL-u od EUneta koji si morao potpisati, primetices da ti je ugovorna obaveza 12 meseci
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Saske ... 20.01.2008. 02:00 #40158

status: user
broj poruka: 1117
probaj ovo
kad ukljucis konekciju, tamo de pise onaj broj koji se bira...tu je najcesce 0000...
e ti probaj da ukucas 0000 /ip

Overclocking is the way of life!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sSHarK Kakaw EuNet... 20.01.2008. 04:03 #40164

status: user
broj poruka: 989

...kakwi bakRRachi, `watai Tele.com & uzziwai

- a.co ti zapadne ljubicha100_beli modem dao sam objashnjenje ka.co da uwek imash nowu jawnu IP

...a, da RS premium ti ne tRReba, sa 1.5Mbit/sec skidash 10-12Gb dnewno


Not 4 Every1...

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko Re: Kakaw EuNet... 20.01.2008. 07:10 #40168

status: user
broj poruka: 1228
Ovo sto je cova rekao ali nazovi Telekom pre toga da vidis koja je procedura. Odjavis se, prijavis kod Telekoma, cekas da oslobode port i prebacis se na Telekom... Sve u svemu, ostaces bez neta ko zna koliko? I ja hocu da predjem... Da li je neko vec to uradio (sa nekog ISPa na Telekom)?
Nije mi ni najjasnije zasto je Telekom bolji od recimo Sezamproa? Za EUnet mi je jasno...
Dzaba Rapidshare kad moras da se smaras oko svakog dela koji skidas (menjas/skrivas IP adresu i onda cekas da odbroji i onda.......).

BTW Rapidshare ne radi vec neko vreme (vise od 12 sati?)...





::
:: ...kakwi bakRRachi, `watai Tele.com & uzziwai
::
:: - a.co ti zapadne ljubicha100_beli modem dao sam objashnjenje ka.co da uwek imash nowu jawnu IP
::
:: ...a, da RS premium ti ne tRReba, sa 1.5Mbit/sec skidash 10-12Gb dnewno
::
::
:: Not 4 Every1..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict xexexe 20.01.2008. 08:42 #40170

status: user
broj poruka: 4515
Moguce da ces se nacekati na taj prelaz. Kad ti jednom ugase port postoji velika verovatnoca da ce neki lik preko veze da ti tvoj port ukrade:D
Pa je to onda proces mozda od 6 meseci.... ko zna kad ce da sire kapacitete....

A posto si korisnik tek 3 meseca, a potpisao ugovor na 12 meseci.....moze da nastane problem.
Kod mog provajdera je bilo obavezno bar 3 meseca koriscenja...a ne 12 kao kod tvog.


Nazovi pitaj .... vidi dal ti se isplati.... po meni ne bas...zato sto moze da se oduzi to prebacivanje....a i taj telekom nije bolji od ostalih sigurno. Ako neko misli drugacije neka navede razloge, mozda se i ja prebacim ako je bolji?

Probaj hide ip.... to ce ti resiti problem..... a ako kod Euneta postoji mogucnost da dobijes 2 adese: 1 iz privatnog opsega preko NAT-a i 2 iz javnog opsega.....

Za dobijanje javne dinamicke koja se menja u Beoxxxxxx su logujes kao:
username/ip@beotel
password

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
limunche hm... 20.01.2008. 09:39 #40177

status: user
broj poruka: 426
koliko ja znam, nisam potpisivao ugovor u kom je pisalo da moram da koristim 12 meseci...cak sam i juce razgovarao tj oni su mene zvali i rekli da ako hocu da raskinem ugovor, jednostavno posaljem mail na njihovu adresu i odnesem opremu kod distributera.
E, sad...od svega toga najmanje mi odgovara da cekam na telekomov net 6 meseci, neko je pomenuo, tako da cu da se raspitam malo u vezi toga.

pozz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: hm... 20.01.2008. 11:23 #40183

status: user
broj poruka: 244

:: koliko ja znam, nisam potpisivao ugovor u kom je pisalo da moram da koristim 12 meseci...cak sam i juce razgovarao tj oni su mene zvali i rekli da ako hocu da raskinem ugovor, jednostavno posaljem mail na njihovu adresu i odnesem opremu kod distributera
:: E, sad...od svega toga najmanje mi odgovara da cekam na telekomov net 6 meseci, neko je pomenuo, tako da cu da se raspitam malo u vezi toga
::
:: poz
::
::


Sve zavisi od centrale. Ukoliko na njoj trenutno ima slobodnih portova kad ti trenutni provajder otkaze port moze odmah da se pokrene realizacija preko drugog provajdera, sto ce reci nekoliko dana za celokupnu proceduru. Ukoliko na centrali nema slobodnih portova e to je vec druga situacija, cim ti trenutni provajder otkaze port port ide prvom na listi cekanja ( bez obzira na probvajdera ) a tvoj novi zahtev ide na kraj liste cekanja, pa mozes da se nacekas. Prvoveri stanje na centrali pre bilo kakve akcije. Bez obzira sto ti trenutno koristis port on nije rezervisan za tebe pa da ga koristis te kod jednog te kod drugog te kod treceg provajdera. Takodje nije ni rezervisan za provajdera odnosno ti otkazes a tvoj provajder ad taj port svom korisniku.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: Re: Kakaw EuNet... 20.01.2008. 11:27 #40184

status: user
broj poruka: 244
:: BTW Rapidshare ne radi vec neko vreme (vise od 12 sati?)..
::
::
::



BTW RS nije radio juce od nekih 17h do par minuta do ponoci u smislu da su dns-ovi bili nedostupni zbog tehnickog problema sa bandwidth-om, svi serveri sa podacima su bili online i moglo im se pristupiti kada se adrese servera rucno dodaju u hosts file ( da ne moras da pitas dns za ip adresu ). U 7 sati jutros je sve vec uveliko radilo normalno, a i sad radi .-)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
limunche Hide IP 20.01.2008. 13:42 #40192

status: user
broj poruka: 426
moze li neko malo da pojasni kako se koristi ovaj program? kliknem desnim klikom i on izlista razna sranja a `change ip` osenceno i ne mogu da pokrenem...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Hoces da raskines... 20.01.2008. 15:27 #40211

status: user
broj poruka: 7761
Prosto,
Ne platis 15 dana (zakasnis sa uplatom) i provajder sam raskine ugovor sa tobom, barem je tako kod Verata.

I jos nesto zaista mi nisu jasni ljudi koji se upecaju na Eunet i SusamPro (oni mora da su ludi ili bar omadjijani od vidovite zorke i Duska Kostica alias kleopatre) po meni dve najgore firme za pruzanje internet usluga, kad samo vidim one MEGA ponude Adsl internet za 250 dinara mesecno dobijem dijareju. Tih njihovih 250 dinara na kraju dodje kao 1024/128 flat kod ostalih provajdera.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Re: Hoces da raskines... 20.01.2008. 18:08 #40229

status: user
broj poruka: 4515
Apsolutno se slazem.
Dodao bih i Neobee i Beocity i GO net....
Dileje


:: Prosto
:: Ne platis 15 dana (zakasnis sa uplatom) i provajder sam raskine ugovor sa tobom, barem je tako kod Verata
::
:: I jos nesto zaista mi nisu jasni ljudi koji se upecaju na Eunet i SusamPro (oni mora da su ludi ili bar omadjijani od vidovite zorke i Duska Kostica alias kleopatre) po meni dve najgore firme za pruzanje internet usluga, kad samo vidim one MEGA ponude Adsl internet za 250 dinara mesecno dobijem dijareju. Tih njihovih 250 dinara na kraju dodje kao 1024/128 flat kod ostalih provajdera
::
:: Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
llo 20.01.2008. 19:39 #40234

status: user
broj poruka: 146

Koliko besmislica je naslo mjesto u samo jednoj temi...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
voodoons Re: hm... 27.01.2008. 01:23 #41279

status: user
broj poruka: 152
Član 4.
Dodatne odredbe za korišćenje servisa
A. ........................................
B. Instalacija i održavanje opreme na lokaciji Korisnika:
U okviru EUnetADSL servisa Provajder će, ukoliko je Korisnik zainteresovan
i potpiše Ugovor na minimalan period od godinu dana, Korisniku dati
na korišćenje ADSL modem...........


Što će reći, ako si besplatno dobio modem na korišćenje, potpisao si ugovor, koji btw.nisi pročitao, na celih 12 meseci...

Član 18.
Otkaz Ugovora
Svaka od ugovornih strana ima pravo da u svako doba otkaže ovaj Ugovor
pri čemu je otkazni rok 60 (šezdeset) dana. U slučaju otkaza, Ugovor će
prestati da važi po isteku vremenskog perioda za koji je Korisnik platio
korišćenje servisa.


Tebe ništa ne košta da probaš da raskineš ugovor...
:: koliko ja znam, nisam potpisivao ugovor u kom je pisalo da moram da koristim 12 meseci...cak sam i juce razgovarao tj oni su mene zvali i rekli da ako hocu da raskinem ugovor, jednostavno posaljem mail na njihovu adresu i odnesem opremu kod distributera
:: E, sad...od svega toga najmanje mi odgovara da cekam na telekomov net 6 meseci, neko je pomenuo, tako da cu da se raspitam malo u vezi toga
::
:: poz
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646107.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs