Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Intel E6850 Overclock - mala pomoc ...
STRANA 1 OD 1
misafloyd Intel E6850 Overclock - mala pomoc ... 20.01.2008. 18:55 T7656

status: user
broj poruka: 321
Cao Svima !

Hteo bih da ubrzam malo masinu , s` tim da imam mogucnosti ... Dostigao sam 3.6GHz bez problema , jel to dovoljno dobro ?

Asus Maximus Formula SE
E6850 G0 Stepping + Vodeno hladjenje ( 1.40v )
Geil Black Dragon 2x1GB 1066MHz .

Vidim da ima ljudi koji se bas razumeju u Overclock , pa bih molio ovim putem da me malo upute i skrenu paznju na neke stvari , gde da obratim paznju , sta da iskljucim ( Disable ) ... Koliko voltazu da podizem i za sta ...

Koliko uopste dobijam na brzini u realnom radu ili za Igrice sa Overclock - om ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 20.01.2008. 20:45 #40242

status: user
broj poruka: 18472
Ploca ti je extra i uz dobar primerak CPU-a mozes postici dobre rezultate.3.6 Ghz je osnovno za taj procersor!Za 1.50v za CPU trebalo bi da ide na 4.0 Ghz.Mrsko mi je da ti pisem za celokupan bios sve postavke!Idi postepeno pa pitaj sta te sve interesuje!
P.S.Gde si uzeo Asus Maximus SE?

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=287960

http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=108177&page=4

Intel KICK-ASS,nVidia Is The Law - (May the force be with you) - GeForce is The Power!
@PCBeast@


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misafloyd Hvala Skyfire ! 20.01.2008. 21:52 #40249

status: user
broj poruka: 321
Za sad sam samo digao voltazu procesora na 1.40v , zeleno polje mi je do 1.50v . Iskljucio sam ( disable ) C1E , Intel speedstep , Spread Spectrum , Fiksirao PCI-E na 100 , 400FSB , Mnozilac 9x . Podesio Ram na 1066MHz CL 5-5-5-15 , a Command Rate mi je ostao AUTO jer ne znam da li treba na 1T ili 2T . Auto je stavio na 2T . Sta mogu jos da dostelujem za dalje klokovanje ?

Ploca je sa testa https://www.benchmark.co.yu .
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Hvala Skyfire ! 20.01.2008. 22:21 #40254

status: user
broj poruka: 18472
Modify Ratio Support (Enabled)
Ratio CMOS Settings : (9)
C1E Support (Disabled)
Max CPUID Value Limit (Enabled)
Vanderpool Technology (Disabled)
CPUTM Function (Disabled)
Execute Disable Bit (Disabled)
PECI (Disabled)

Asus C.G.I. (Auto)
Static Read Control (Auto)
Configure Dram Timing By SPD (Disabled)
D RAM CAS# Latency (5)
D RAM RAS# TO CAS# Delay (5)
D RAM RAS# (5)
D RAM RAS# (15)
D RAM Write Recovery Time (4)
D RAM TRFC (35)
D RAM TRRD (9)
Rank Write To Read (9)
Read To Prechange (9)
Write To Prechange (10)

Ai Tuning (Manual)
D RAM Frequency: (890)
PCI Express Sync (100)
PCI Clock Synchronization (33.33 Mhz)
Spread Spectrum (Disabled)
CPU VCORE Voltage (1.50-1.55v..1.60v ) - zavisno od visine Clocka
FSB Termination Voltage (1.40-1.50v)
NBVCore (1.50v)
Memory Voltage (2.0v)
DDR II Channel A Ref Voltage (Auto)
DDR II Channel B Ref Voltage (Auto)
DDR II Controler Ref Voltage (DDR II REF + 10mv)
SB VCore (Sata,PCIE)- (1.55V)
SB Chipset Voltage (1.125v)
Asus C.G.I (Auto)

Moze li ti ovo sta pomoci?

Intel KICK-ASS,nVidia Is The Law - (May the force be with you) - GeForce is The Power!
@PCBeast@


:: Za sad sam samo digao voltazu procesora na 1.40v , zeleno polje mi je do 1.50v . Iskljucio sam ( disable ) C1E , Intel speedstep , Spread Spectrum , Fiksirao PCI-E na 100 , 400FSB , Mnozilac 9x . Podesio Ram na 1066MHz CL 5-5-5-15 , a Command Rate mi je ostao AUTO jer ne znam da li treba na 1T ili 2T . Auto je stavio na 2T . Sta mogu jos da dostelujem za dalje klokovanje
::
:: Ploca je sa testa https://www.benchmark.co.yu .
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misafloyd Nece na 4.00GHz krene WIN i pukne ... 20.01.2008. 23:25 #40272

status: user
broj poruka: 321
Neka podesavanja koja si mi napisao sam primenio , neka uopste nema , verovatno nije za ovu plocu , nego za neku slicnu ... Ali ova ploca ima jos BRDO podesavanja , ko to sve nastelovati ... Uglavnom zadovoljan sam sa 3.60GHz , samo sam stavio CPU na 1.40v i sve sljaka perfektno , Temperatura mi je ostala ista ( 30c na leru , 45c pri opterecenju ) , necu cackati nista , da ne pokvarim nesto ... Puno Hvala SkyFire !


Poz !
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Nece na 4.00GHz krene WIN i pukne ... 21.01.2008. 00:05 #40279

status: user
broj poruka: 18472
Nije za Maximus ali sam ti ostavio da pohvatas ono najbitnije.Koliko si stavio Voltaze za Cpu?Mora da ide na 4.0 Ghz!Sve je stvar primerka CPU-a i kompatibilnosti samog podesavanja u biosu!


Intel KICK-ASS,nVidia Is The Law - (May the force be with you) - GeForce is The Power!
@PCBeast@


:: Neka podesavanja koja si mi napisao sam primenio , neka uopste nema , verovatno nije za ovu plocu , nego za neku slicnu ... Ali ova ploca ima jos BRDO podesavanja , ko to sve nastelovati ... Uglavnom zadovoljan sam sa 3.60GHz , samo sam stavio CPU na 1.40v i sve sljaka perfektno , Temperatura mi je ostala ista ( 30c na leru , 45c pri opterecenju ) , necu cackati nista , da ne pokvarim nesto ... Puno Hvala SkyFire
::
::
:: Poz !
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 pa nek... 21.01.2008. 00:27 #40289

status: user
broj poruka: 718

...podigne voltazu na 1.45V ili jos malo ...4Ghz trzi struju...mozda mu je procesor takav...`Ajd u zdravlje!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misafloyd Nece na 4.00GHz krene WIN i pukne ... 21.01.2008. 00:54 #40296

status: user
broj poruka: 321
Pohvatao sam naj bitnije sto se tice podesavanja , voltazu sam gurao do 1.60v , i nece da upali ... Ocita bios , krene da butuje , krene WinXP i restart ... Malo pre sam skinuo naj noviji BIOS sa ASUS sajta , moj je bio PRVI da ne verujes ... Nisam sad pokusavao nista , ali ima jedna cudna stvar . Temperatura Procesora mi je znatno opala na 13c ! Prijatelj od kojeg sam kupio procesor mi je rekao da je kod njega bila isto tako mala temperatura na P5K-Deluxe ploci . Znaci da ovaj novi BIOS ocitava sad pravu temperaturu ili je ona znatno pala ? Ako neko naleti na sva podesavanja kako podesiti ( Posto ima bas bas mnogo , nemoz se snadje covek ) neka napise ... Da probam ponovo da dignem na 4.00GHz !
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Nece na 4.00GHz krene WIN i pukne ... 21.01.2008. 01:00 #40297

status: user
broj poruka: 18472
eBIGA kod mene radi stabilno na 4.0 Ghz na Commando-u testirano Orthosom.I to mi je za svaki dan.P.S.Za koji dan meni stize ta ista ploca pa cu ti poslati setovanja!

Intel KICK-ASS,nVidia Is The Law - (May the force be with you) - GeForce is The Power!
@PCBeast@


:: Pohvatao sam naj bitnije sto se tice podesavanja , voltazu sam gurao do 1.60v , i nece da upali ... Ocita bios , krene da butuje , krene WinXP i restart ... Malo pre sam skinuo naj noviji BIOS sa ASUS sajta , moj je bio PRVI da ne verujes ... Nisam sad pokusavao nista , ali ima jedna cudna stvar . Temperatura Procesora mi je znatno opala na 13c ! Prijatelj od kojeg sam kupio procesor mi je rekao da je kod njega bila isto tako mala temperatura na P5K-Deluxe ploci . Znaci da ovaj novi BIOS ocitava sad pravu temperaturu ili je ona znatno pala ? Ako neko naleti na sva podesavanja kako podesiti ( Posto ima bas bas mnogo , nemoz se snadje covek ) neka napise ... Da probam ponovo da dignem na 4.00GHz !
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misafloyd Re 21.01.2008. 12:45 #40371

status: user
broj poruka: 321
Vazi SkyFire ! Sacekacu koji dan , nista nije hitno , mozda ces sad i vise postici sa ovom plocom ... Posalji mi parametre kad isprobas sve ... Hvala ti puno !


Poz !
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646151.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs