Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Q6600 ni da mrdne...
STRANA 1 OD 1
KaiserSoze Q6600 ni da mrdne... 20.01.2008. 22:51 T7662

status: user
broj poruka: 568

Prijatelji, pomoc...
Stigao mi je juce konacno q6600 G0, ubacio sam ga u Asus Commando umesto starog Q6600 revizija B3 , boot-ovao ga normalno, usao u bios, setovao default vrednosti, izasao iz njega, usao u win, radio je jos minut-dva, a onda se komp ugasio iz cista mira.
Od tada ni da mrdne. Pod naponom ploca svetli, ali na dugme za paljenje ne reaguje.
Na displeju ploce stoji na CPU INITIALIZATION.
Probao sam clear biosa, ali nista.
Sta da radim, pomagajte.

Hvala unapred
Pozz

p.s. mogu eventualno da stavim ovaj stari sa B3 stepping-om, ali treba da vadim plocu da bih to uradio, ubi me ovaj CoolerMaster Hyper6+ kuler :(
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Q6600 ni da mrdne... 20.01.2008. 22:54 #40263

status: user
broj poruka: 18472
Cekaj jesi li radio Clear CMOS?Smrdi mi tu nesto opasno...Vrati stari CPU i vidi sta se desava!Cudno mi je sto ploca sad ne vidi CPU!Uradio si sve po protokolu..


Intel KICK-ASS,nVidia Is The Law - (May the force be with you) - GeForce is The Power!
@PCBeast@


::
:: Prijatelji, pomoc..
:: Stigao mi je juce konacno q6600 G0, ubacio sam ga u Asus Commando umesto starog Q6600 revizija B3 , boot-ovao ga normalno, usao u bios, setovao default vrednosti, izasao iz njega, usao u win, radio je jos minut-dva, a onda se komp ugasio iz cista mira
:: Od tada ni da mrdne. Pod naponom ploca svetli, ali na dugme za paljenje ne reaguje
:: Na displeju ploce stoji na CPU INITIALIZATION
:: Probao sam clear biosa, ali nista
:: Sta da radim, pomagajte
::
:: Hvala unapre
:: Poz
::
:: p.s. mogu eventualno da stavim ovaj stari sa B3 stepping-om, ali treba da vadim plocu da bih to uradio, ubi me ovaj CoolerMaster Hyper6+ kuler :(
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE PSU? 20.01.2008. 23:02 #40264

status: user
broj poruka: 5696
Koje i koliko W? Ako ne pali coolere i diskove, najpre otkaci sve sem CPU+1xRAM+MB+PSU+SVGA ako tako radi, vrati optiku i ucitaj Knoppix 5, igraj se sa njim neko vreme...


- R a v e n L o r d -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
KaiserSoze Re: Re: Q6600 ni da mrdne... 20.01.2008. 23:04 #40265

status: user
broj poruka: 568
Uradio sam Clear CMOS i pre nego sto sam ubacio novi cpu jer on ima manju voltazu, cisto preventive radi... probudio se, bio u win par minuta i ugasio iz cista mira...
Sad cu da vadim cpu, aaauuu, kakvo maltretiranje...


:: Cekaj jesi li radio Clear CMOS?Smrdi mi tu nesto opasno...Vrati stari CPU i vidi sta se desava!Cudno mi je sto ploca sad ne vidi CPU!Uradio si sve po protokolu.
::
::
:: Intel KICK-ASS,nVidia Is The Law - (May the force be with you) - GeForce is The Power!
:: @PCBeast@
::
:: ::
:: :: Prijatelji, pomoc..
:: :: Stigao mi je juce konacno q6600 G0, ubacio sam ga u Asus Commando umesto starog Q6600 revizija B3 , boot-ovao ga normalno, usao u bios, setovao default vrednosti, izasao iz njega, usao u win, radio je jos minut-dva, a onda se komp ugasio iz cista mira
:: :: Od tada ni da mrdne. Pod naponom ploca svetli, ali na dugme za paljenje ne reaguje
:: :: Na displeju ploce stoji na CPU INITIALIZATION
:: :: Probao sam clear biosa, ali nista
:: :: Sta da radim, pomagajte
:: ::
:: :: Hvala unapre
:: :: Poz
:: ::
:: :: p.s. mogu eventualno da stavim ovaj stari sa B3 stepping-om, ali treba da vadim plocu da bih to uradio, ubi me ovaj CoolerMaster Hyper6+ kuler :(
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
KaiserSoze Re: PSU? 20.01.2008. 23:07 #40267

status: user
broj poruka: 568
LC POWER 6550 od 550w, koje je teralo bez problema tu masinu sa Q6600 ali revizijom B3, nista mi nije jasno, nece ni da mrdne nakon sto se sam ugasio iz cista mira.
Poslusacu te, probacu tvoj recept pre nego sto izvadim sve napolje.


:: Koje i koliko W? Ako ne pali coolere i diskove, najpre otkaci sve sem CPU+1xRAM+MB+PSU+SVGA ako tako radi, vrati optiku i ucitaj Knoppix 5, igraj se sa njim neko vreme..
::
::
:: - R a v e n L o r d -
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
KaiserSoze Re: PSU? 20.01.2008. 23:13 #40269

status: user
broj poruka: 568
Otkacio sam sve sem grafe, MB, 1xram i opet nista, ni da mrdne, odoh da izvadim sve napolje.


:: Koje i koliko W? Ako ne pali coolere i diskove, najpre otkaci sve sem CPU+1xRAM+MB+PSU+SVGA ako tako radi, vrati optiku i ucitaj Knoppix 5, igraj se sa njim neko vreme..
::
::
:: - R a v e n L o r d -
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: PSU? 20.01.2008. 23:20 #40271

status: user
broj poruka: 18472
Videces i sam sta je u pitanju kad vratis stari CPU ako sve proradi...Ne bih bas da te plasim.Da smo u bzlizini pomogao bih ti ali ovako samo mogu da te usmerim...Javi sta se desava..

Intel KICK-ASS,nVidia Is The Law - (May the force be with you) - GeForce is The Power!
@PCBeast@


:: Otkacio sam sve sem grafe, MB, 1xram i opet nista, ni da mrdne, odoh da izvadim sve napolje
::
::
:: :: Koje i koliko W? Ako ne pali coolere i diskove, najpre otkaci sve sem CPU+1xRAM+MB+PSU+SVGA ako tako radi, vrati optiku i ucitaj Knoppix 5, igraj se sa njim neko vreme..
:: ::
:: ::
:: :: - R a v e n L o r d -
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
KaiserSoze Re: Re: Re: PSU? 20.01.2008. 23:28 #40273

status: user
broj poruka: 568
Vratio sam stari cpu i box kuler, ali nista... na cpu koji sam izvadio nikakvih ostecenja, bilo cega, sve je ok.
Probacu napajanje da promenim, ploca normalno svetli, ali ni da mrdne, displej je i dalje na CPU INIT.
Sta moze da bude ???


:: Videces i sam sta je u pitanju kad vratis stari CPU ako sve proradi...Ne bih bas da te plasim.Da smo u bzlizini pomogao bih ti ali ovako samo mogu da te usmerim...Javi sta se desava.
::
:: Intel KICK-ASS,nVidia Is The Law - (May the force be with you) - GeForce is The Power!
:: @PCBeast@
::
:: :: Otkacio sam sve sem grafe, MB, 1xram i opet nista, ni da mrdne, odoh da izvadim sve napolje
:: ::
:: ::
:: :: :: Koje i koliko W? Ako ne pali coolere i diskove, najpre otkaci sve sem CPU+1xRAM+MB+PSU+SVGA ako tako radi, vrati optiku i ucitaj Knoppix 5, igraj se sa njim neko vreme..
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: - R a v e n L o r d -
:: :: ::
:: :: ::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: Re: Re: PSU? 20.01.2008. 23:44 #40276

status: user
broj poruka: 5696
Jel to LC6550GP, ako nije najverovatnije PSU ali proveri i pinove na LGA775 nekom se vec desilo slicno da su bili iskrivljeni...verovatno si povezao sve naponske prikljucke?!


- R a v e n L o r d -

:: Vratio sam stari cpu i box kuler, ali nista... na cpu koji sam izvadio nikakvih ostecenja, bilo cega, sve je ok
:: Probacu napajanje da promenim, ploca normalno svetli, ali ni da mrdne, displej je i dalje na CPU INIT
:: Sta moze da bude ??
::
::
:: :: Videces i sam sta je u pitanju kad vratis stari CPU ako sve proradi...Ne bih bas da te plasim.Da smo u bzlizini pomogao bih ti ali ovako samo mogu da te usmerim...Javi sta se desava.
:: ::
:: :: Intel KICK-ASS,nVidia Is The Law - (May the force be with you) - GeForce is The Power!
:: :: @PCBeast@
:: ::
:: :: :: Otkacio sam sve sem grafe, MB, 1xram i opet nista, ni da mrdne, odoh da izvadim sve napolje
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: :: Koje i koliko W? Ako ne pali coolere i diskove, najpre otkaci sve sem CPU+1xRAM+MB+PSU+SVGA ako tako radi, vrati optiku i ucitaj Knoppix 5, igraj se sa njim neko vreme..
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: :: - R a v e n L o r d -
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 21.01.2008. 00:18 #40280

status: user
broj poruka: 12057

I ja mislim da je neka `fizička glupost` u pitanju. Da li ti je onaj glupi Intel-ov Box cooler lepo škljocno kad si ga kačio, sve 4 strane ? Skini ga očisti pinove kao što kaže MACHINE pa probaj ponovo. Pošto su to procesori koji imaju kontakte a ne nožice sve je moguće.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
KaiserSoze Napajanje... 21.01.2008. 00:19 #40281

status: user
broj poruka: 568
Ipak je napajanje u pitanju, izvadio sam stari CHIEFTEC od 360w i 5kg, ubacio u mashinu, proradi sve iz prve !!!

U pitanju je LC POWER 6550G, mada ploca izgleda kao da dobija struju od njega ali to je sve.

Vredi li servisirati ovo napajanje i gde, ili jednostavno kupiti novo i koje ???

Dajte neki predlog sa najboljim odnosom cena/kvalitet, neki antec, ili ...???

Hvala unapred na svim odgovorima.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
KaiserSoze Re: Re: 21.01.2008. 00:21 #40283

status: user
broj poruka: 568
Pregledao sam pinove i socket, cini mi se da je sve u redu, sa CHIEFTEC starim napajanjem radi i jedan i drugi Q6600.


::
:: I ja mislim da je neka `fizička glupost` u pitanju. Da li ti je onaj glupi Intel-ov Box cooler lepo škljocno kad si ga kačio, sve 4 strane ? Skini ga očisti pinove kao što kaže MACHINE pa probaj ponovo. Pošto su to procesori koji imaju kontakte a ne nožice sve je moguće
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LochGarman Meni se desilo :) 21.01.2008. 00:23 #40285

status: user
broj poruka: 54
`ebeni pinovi na ploci :p proveri ti to prvo da se neki nije zakrivio slucajno. Jesi dobro vratio jumper za CLRCMOS ? :p ako ploca ima jumper :p probaj da poiskljucujes sve komponente integrisane na ploci, mozda ti je neka otputovala. A sve to zvuci kao ploca u kanalu ..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LochGarman eto 21.01.2008. 00:24 #40286

status: user
broj poruka: 54
odgovora, kasnim sa postom :p

Trsnuo LC :p
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 21.01.2008. 00:26 #40287

status: user
broj poruka: 12057

Ma u redu je taj LCShit, pardon LCĐubre, pardon LCKRŠ, pardon LCnjesra, pardon LCTurbo, pardon LCima7000 KW, pardon LCnemani300W, pardon LCPower.

Šta je meni taj Chieftec 360W držao u životu......strašno napajanje. Taj LC frljni u Dunav, u stvari nemoj da zagađuješ, bolje u kontejner.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: Re: 21.01.2008. 00:33 #40291

status: user
broj poruka: 5696
Rekoh li ja??? LC-power ima samo par dobrih modela ostalo je ubi boze, ili radi kljakavo ili crkne...opravka ti je 600din, pa posle mozes da ga zavaljas za 30e...ali da ga koristis, ne...najbolja BestBuy napajanja kod nas su definitivno Tagan jer su custom made...


- R a v e n L o r d -

:: Pregledao sam pinove i socket, cini mi se da je sve u redu, sa CHIEFTEC starim napajanjem radi i jedan i drugi Q6600
::
::
:: ::
:: :: I ja mislim da je neka `fizička glupost` u pitanju. Da li ti je onaj glupi Intel-ov Box cooler lepo škljocno kad si ga kačio, sve 4 strane ? Skini ga očisti pinove kao što kaže MACHINE pa probaj ponovo. Pošto su to procesori koji imaju kontakte a ne nožice sve je moguće
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
KaiserSoze Re: Re: Re: Re: 21.01.2008. 00:38 #40292

status: user
broj poruka: 568
Au prijatelju, gde to da nadjem i koji model da uzmem, daj neki savet, ako neces ovde da reklamiras, salji na email, unapred Hvala.

Pozz


:: Rekoh li ja??? LC-power ima samo par dobrih modela ostalo je ubi boze, ili radi kljakavo ili crkne...opravka ti je 600din, pa posle mozes da ga zavaljas za 30e...ali da ga koristis, ne...najbolja BestBuy napajanja kod nas su definitivno Tagan jer su custom made..
::
::
:: - R a v e n L o r d -
::
:: :: Pregledao sam pinove i socket, cini mi se da je sve u redu, sa CHIEFTEC starim napajanjem radi i jedan i drugi Q6600
:: ::
:: ::
:: :: ::
:: :: :: I ja mislim da je neka `fizička glupost` u pitanju. Da li ti je onaj glupi Intel-ov Box cooler lepo škljocno kad si ga kačio, sve 4 strane ? Skini ga očisti pinove kao što kaže MACHINE pa probaj ponovo. Pošto su to procesori koji imaju kontakte a ne nožice sve je moguće
:: :: ::
:: :: ::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: Re: Re: Re:Re: 21.01.2008. 00:46 #40295

status: user
broj poruka: 12057

Dokle bre ovo Re:

Mani se LCPower napajanja. Ja treba da gatam koji je model dobar, koji nije, to nije komponenta sa kojom se treba zajebavati. Naročito kad imaš mašinčinu sa Q6600 procesorom. Ne rizikuj da dižeš kuću/stan u vazduh svaki put kad dodaješ neku novu komponentu u komp.

Imaš kod nas Antec, bilo koji TP Trio, Thermaltake ToughPower, bilo koji Corsair HX, a možeš i neki Chiectec CFT jači model.

Ponavljam, ne žali para za napajanje, sad je riknulo samo ono....a sledeći put....

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: Re: Re: Re: 21.01.2008. 01:06 #40300

status: user
broj poruka: 5696
Za Tagan vidi u oglasima, svakako je i Antec, Silverstone, Zalman, Corsair, Enermax, Enlight i vise nego odlican izbor ali su oni prilicno skupi i tesko se nalaze, Tagan je neki realan odnos cena/kvalite, bas kao i gorepomenuti...skoro ih nisam video, jedino jesam Antec, Corsair, ako njih neces onda eventualno sto kaze bax CFT, TT ili CM ali oni su svakako slabiji i tu nema spora


- R a v e n L o r d -

:: Au prijatelju, gde to da nadjem i koji model da uzmem, daj neki savet, ako neces ovde da reklamiras, salji na email, unapred Hvala
::
:: Poz
::
::
:: :: Rekoh li ja??? LC-power ima samo par dobrih modela ostalo je ubi boze, ili radi kljakavo ili crkne...opravka ti je 600din, pa posle mozes da ga zavaljas za 30e...ali da ga koristis, ne...najbolja BestBuy napajanja kod nas su definitivno Tagan jer su custom made..
:: ::
:: ::
:: :: - R a v e n L o r d -
:: ::
:: :: :: Pregledao sam pinove i socket, cini mi se da je sve u redu, sa CHIEFTEC starim napajanjem radi i jedan i drugi Q6600
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: :: I ja mislim da je neka `fizička glupost` u pitanju. Da li ti je onaj glupi Intel-ov Box cooler lepo škljocno kad si ga kačio, sve 4 strane ? Skini ga očisti pinove kao što kaže MACHINE pa probaj ponovo. Pošto su to procesori koji imaju kontakte a ne nožice sve je moguće
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ....a 21.01.2008. 01:15 #40303

status: user
broj poruka: 4506


Aloha....drago mi je da si otklonio kvar i da ti radi makina ali samo jedno pitanjce...koja je poenta kupovine istog procesora samo druge revizije?? ok manje se greje,mozda bolje klokuje ali isti proc ?

ajd uzdravlje :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
KaiserSoze Re: ....a 21.01.2008. 02:05 #40322

status: user
broj poruka: 568
Imao sam reviziju B3 i probao da je klokujem, ali da li zbog konkretnog primerka ili revizije, nikako nisam mogao postici stabilan klok koji god da sam pokusao sem nominalnog.
Upravo se spremam da probam sa ovim da napravim rock solid klok na 3.6ghz.

Pozz.


::
::
:: Aloha....drago mi je da si otklonio kvar i da ti radi makina ali samo jedno pitanjce...koja je poenta kupovine istog procesora samo druge revizije?? ok manje se greje,mozda bolje klokuje ali isti proc
::
:: ajd uzdravlje :)
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: ....a 21.01.2008. 09:22 #40355

status: user
broj poruka: 5696
Ti si bas maler sa tim O/C-om, cini mi se da ti je onomad riknuo DFI (SLI-mod) ili me secanje vara?


- R a v e n L o r d -

:: Imao sam reviziju B3 i probao da je klokujem, ali da li zbog konkretnog primerka ili revizije, nikako nisam mogao postici stabilan klok koji god da sam pokusao sem nominalnog
:: Upravo se spremam da probam sa ovim da napravim rock solid klok na 3.6ghz
::
:: Pozz
::
::
:: ::
:: ::
:: :: Aloha....drago mi je da si otklonio kvar i da ti radi makina ali samo jedno pitanjce...koja je poenta kupovine istog procesora samo druge revizije?? ok manje se greje,mozda bolje klokuje ali isti proc
:: ::
:: :: ajd uzdravlje :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
KaiserSoze Re: Re: Re: ....a 21.01.2008. 10:43 #40361

status: user
broj poruka: 568
Hahahahahaha....

secanje te odlicno sluzi, od 2 identicne DFI LANPARTY NF4 ULTRA D koje su modovane, jedna se nije probudila, Nedjo DIGITAL! i ja smo ostali zapanjeni desavanjem, a druga i dan danas radi kao besna.

Sad kad me neko pita da li hocu neku plocu ili grafu da modujem, odmah kazem, NE HVALA, nije prijatan osecaj ako se ne probudi.

:):):):):):)


:: Ti si bas maler sa tim O/C-om, cini mi se da ti je onomad riknuo DFI (SLI-mod) ili me secanje vara
::
::
:: - R a v e n L o r d -
::
:: :: Imao sam reviziju B3 i probao da je klokujem, ali da li zbog konkretnog primerka ili revizije, nikako nisam mogao postici stabilan klok koji god da sam pokusao sem nominalnog
:: :: Upravo se spremam da probam sa ovim da napravim rock solid klok na 3.6ghz
:: ::
:: :: Pozz
:: ::
:: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: Aloha....drago mi je da si otklonio kvar i da ti radi makina ali samo jedno pitanjce...koja je poenta kupovine istog procesora samo druge revizije?? ok manje se greje,mozda bolje klokuje ali isti proc
:: :: ::
:: :: :: ajd uzdravlje :)
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646150.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs